polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Prezydent Andrzej Duda przybył z oficjalną wizytą do Chin. Potrwa do 26 czerwca. W poniedziałek w Pekinie Duda spotka się m.in. z przywódcą ChRL Xi Jinpingiem. Głównymi celami wizyty są szersze otwarcie ChRL na produkty mięsne z Polski, zwiększenie chińskich inwestycji w Polsce oraz przedstawienie polskiego spojrzenia na kluczowe zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa. * * * AUSTRALIA: Chiński premier Li Qiang przybył w sobotę do Australii, mówiąc, że stosunki miedzy oboma państwami "wróciły na właściwe tory". Jest pierwsza od 7 lat wizyta premiera Chin w Australii. Australia ma "wyjątkową pozycję, aby połączyć Zachód ze Wschodem" i jest "ważną siłą globalizacji gospodarczej i wielobiegunowości świata", powiedział Li na lotnisku w Adelajdzie. Podczas czterodniowej wizyty Li odwiedzi również stolicę Canberrę i górniczy stan Australia Zachodnia. Australia jest największym dostawcą rudy żelaza do Chin. * * * SWIAT: Sewastopol na Krymie w Rosji stał się w niedzielę celem zmasowanego ukraińskiego ataku rakietowego. Według rosyjskiego Ministerstwa Obrony siły Kijowa użyły w ataku kilku amerykańskich ATACMS wyposażonych w głowice kasetowe. Większość pocisków została zestrzelona przez rosyjską obronę przeciwlotniczą, ale jeden, który również został trafiony, zboczył z kursu i eksplodował nad miastem. W zdarzeniu zginęły co najmniej cztery osoby, w tym dwoje dzieci. Ponad 120 cywilów, w tym 27 dzieci, zostało rannych. * NATO planuje utworzenie trzech dużych baz wojskowych na terytorium Polski, Rumunii i na Słowacji, aby przerzucać broń na Ukrainę - powiedział premier Węgier Viktor Orban na antenie stacji radiowej Kossuth. - Osiągnęliśmy minimalny cel, zgodziłem się z sekretarzem generalnym NATO, Węgry wysiądą z pociągu. NATO będzie miało misję wojskową na Ukrainie, ale Węgry nie wezmą w niej udziału - powiedział premier Węgier.
POLONIA INFO: Polish Film Festival Sydney 2024 - Opening Night - Palace Norton Street, 23.06, godz. 16:30

piątek, 29 kwietnia 2022

Kto chce zniszczyć resztki polskiej suwerenności?

Premier Mateusz Morawiecki potwierdził w poniedziałek, że Polska przekazała czołgi Ukrainie. Dopytywany o szczegóły odpowiedział: „Przekażemy w swoim czasie, wszystkie szczegóły zostaną ujawnione w odpowiednim czasie”.

Czy ktoś zastanawiał się na tym, dlaczego PiS tak dba o sytuacji na Ukrainie: wysyła broń, zmienia polskie prawo i wprowadza ułatwienia dla Ukraińców, tworzy kanały w języku ukraińskim i nawet wywiesza na państwowych budynkach niebiesko-żółtą flagę?

Po prostu PiS nie może rządzić bez „gospodarza”. Nie ma w tym nic dziwnego, bo polskie przywódcy generalnie uwielbiają, gdy ich ktoś okupuje. Bez tego życie traci sens, co zresztą potwierdzają ostatnie lata.

W 2012 roku Amerykanie przyszli do nas jako obrońcy w imię bezpieczeństwa Polski. W ciągu 10 lat niepostrzeżenie zaczęły okupować nasz kraj. PiS zrobił wszystko, aby proces ten przebiegał zdecydowanie szybciej, i w wyniku wyprowadził z naszego kraju suwerenność.

Polska jest czwartym miejscem na świecie pod względem liczebności obecnej tu amerykańskiej armii. Na stałe stacjonuje u nas 4 tys. amerykańskich żołnierzy. Pod pretekstem zagrożenia ze strony Rosji do Polski zostało skierowanych dodatkowo 4,7 tys. żołnierzy. Przy czym w ramach rotacji jednocześnie może przebywać tu od 10 do 12 tys. wojskowych Sojuszu.

Obecnie goście zza Oceanu i innych państw czują się w naszym kraju bezpiecznie i mają więcej praw, niż Polacy. Żołnierze Stanów Zjednoczonych nie tylko są wyjęci spod polskiego prawa, lecz według postanowienia Andrzeja Dudy od dnia 23 lutego 2022 r żołnierze obcych państw otrzymali w stosunku do obywateli Polski uprawienie policyjne. Dotyczy to przede wszystkim żołnierzy USA, Wielkiej Brytanii i Kanady na terenie Polski.

Nikt z polityków nie akcentuje faktu, że żołnierze obcych wojsk mogą używać siły fizycznej, kajdanek, sprzętu elektronicznego, materiałów wybuchowych oraz broni palnej w stosunku do osób trzecich. Warto zwrócić uwagę, że takich uprawień nie mają nawet żołnierze Wojska Polskiego, oprócz żandarmerii BEZ wprowadzania stanu nadzwyczajnego! Innymi słowy, mogą już bez przeszkód gwałcić, zabijać, kraść, bić, jeździć po pijaku po drogach publicznych i robić wszystko, co chcą.

Pogarsza wszystko fakt, że Polska, jako wasal, jest zmuszona płacić daninę USA. Nie jest tajemnicą, że nasz rząd wydaje gigantycznie pieniądze na utrzymanie Amerykańskich wojsk na terenie naszego kraju. Oprócz tego idziemy na znaczne ustępstwa w innych sprawach. Już samodzielnie PiS nie może przyjmować decyzji dotyczących naszej przyszłości.

Szkoda, że PiS zdecydował zniszczyć resztki naszej suwerenności. Może z powodu tego Polska staje się Ukrainą. Wywieszanie ukraińskiej flagi na państwowych budynkach stało się dowodem na kolejną okupację Polski, a 3 mln ukraińskich nacjonalistów w Polsce – symbolem tego.

Dramatem naszego kraju jest podporządkowanie polityki państwowej i wyłącznie partii rządzącej, ponieważ obecnie ona działa przeciwko Polsce i Polakom. Rząd nie interesuje los Polaków… tylko obcych, a narzuconą innymi państwami politykę stawia wyżej od naszych interesów. W takim razie może ktoś z polityków zastanowi się nad tym, czy państwo, które ma własne terytorium i wojsko może być niepodległym? Czy Polska jest niepodległa?

Hanna Kramer

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy