polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Premier Morawiecki wezwał Zełenskiego, aby nie ufał Niemcom ze względu na powiązania z Rosją. Polski premier chce też, aby Zełenski okazał większą wdzięczność za to, że Polska udzieliła schronienia milionom Ukraińców. * Ponad milion osób przybyło na protesty w Polsce organizowane przez lidera partii opozycyjnej Donalda Tuska. Były przewodniczący Rady Europejskiej, były premier Polski i obecny lider opozycyjnej Platformy Obywatelskiej zorganizował marsz protestacyjny przeciwko polityce rządzącej w kraju partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS). Zaapelował do wszystkich przeciwników politycznych Prawa i Sprawiedliwości o przyłączenie się do demonstracji, nazywając ją "Marszem Miliona Serc". * * * AUSTRALIA: Wiktoriański premier Daniel Andrews ogłosił swoją rezygnację po dziewięciu latach stania na czele rządu południowego stanu mówiąc wyborcom, że „kiedy już czas, to już czas”. Andrews, który podczas pandemii spotkał się z ciągłą krytyką w związku z ograniczaniem swobód obywatelskich, zyskał także ogromne poparcie wyborców Partii Pracy, powiedział, że jego dziedzictwo pozostawi ocenie innych. Wg krytyków Andrewsa jego dziedzictwo obejmuje rekordowe blokady mieszkańców Wiktorii podczas pandemii Covid, poważne wydatki na projekty infrastrukturalne i odwołane Igrzyska Wspólnoty Narodów. * * * SWIAT: Opozycyjna partia Smer na Słowacji kierowana przez byłego premiera Roberta Fico wygrała wybory parlamentarne. Fico sprzeciwia się pomocy wojskowej dla Ukrainy i krytykuje NATO. * Kanada stała się rajem dla nazistowskich zbrodniarzy wojennych z całego świata, przyznał w wywiadzie dla CTV były kanadyjski minister sprawiedliwości Irwin Cotler. Podkreślił, że nie rozumie, w jaki sposób członek SS Jarossław Hunka dostał się do kraju. Jego zdaniem świadczy to o „obojętności i bierności” kilku kanadyjskich rządów. Około 800 osób oskarżonych o zbrodnie wojenne może znajdować się w Kanadzie.
POLONIA INFO: Grand Finale of the International Strzelecki Competition - Bryan Brown Theatre, Bankstown, 6.10, godz. 19:00

piątek, 29 kwietnia 2022

Kto chce zniszczyć resztki polskiej suwerenności?

Premier Mateusz Morawiecki potwierdził w poniedziałek, że Polska przekazała czołgi Ukrainie. Dopytywany o szczegóły odpowiedział: „Przekażemy w swoim czasie, wszystkie szczegóły zostaną ujawnione w odpowiednim czasie”.

Czy ktoś zastanawiał się na tym, dlaczego PiS tak dba o sytuacji na Ukrainie: wysyła broń, zmienia polskie prawo i wprowadza ułatwienia dla Ukraińców, tworzy kanały w języku ukraińskim i nawet wywiesza na państwowych budynkach niebiesko-żółtą flagę?

Po prostu PiS nie może rządzić bez „gospodarza”. Nie ma w tym nic dziwnego, bo polskie przywódcy generalnie uwielbiają, gdy ich ktoś okupuje. Bez tego życie traci sens, co zresztą potwierdzają ostatnie lata.

W 2012 roku Amerykanie przyszli do nas jako obrońcy w imię bezpieczeństwa Polski. W ciągu 10 lat niepostrzeżenie zaczęły okupować nasz kraj. PiS zrobił wszystko, aby proces ten przebiegał zdecydowanie szybciej, i w wyniku wyprowadził z naszego kraju suwerenność.

Polska jest czwartym miejscem na świecie pod względem liczebności obecnej tu amerykańskiej armii. Na stałe stacjonuje u nas 4 tys. amerykańskich żołnierzy. Pod pretekstem zagrożenia ze strony Rosji do Polski zostało skierowanych dodatkowo 4,7 tys. żołnierzy. Przy czym w ramach rotacji jednocześnie może przebywać tu od 10 do 12 tys. wojskowych Sojuszu.

Obecnie goście zza Oceanu i innych państw czują się w naszym kraju bezpiecznie i mają więcej praw, niż Polacy. Żołnierze Stanów Zjednoczonych nie tylko są wyjęci spod polskiego prawa, lecz według postanowienia Andrzeja Dudy od dnia 23 lutego 2022 r żołnierze obcych państw otrzymali w stosunku do obywateli Polski uprawienie policyjne. Dotyczy to przede wszystkim żołnierzy USA, Wielkiej Brytanii i Kanady na terenie Polski.

Nikt z polityków nie akcentuje faktu, że żołnierze obcych wojsk mogą używać siły fizycznej, kajdanek, sprzętu elektronicznego, materiałów wybuchowych oraz broni palnej w stosunku do osób trzecich. Warto zwrócić uwagę, że takich uprawień nie mają nawet żołnierze Wojska Polskiego, oprócz żandarmerii BEZ wprowadzania stanu nadzwyczajnego! Innymi słowy, mogą już bez przeszkód gwałcić, zabijać, kraść, bić, jeździć po pijaku po drogach publicznych i robić wszystko, co chcą.

Pogarsza wszystko fakt, że Polska, jako wasal, jest zmuszona płacić daninę USA. Nie jest tajemnicą, że nasz rząd wydaje gigantycznie pieniądze na utrzymanie Amerykańskich wojsk na terenie naszego kraju. Oprócz tego idziemy na znaczne ustępstwa w innych sprawach. Już samodzielnie PiS nie może przyjmować decyzji dotyczących naszej przyszłości.

Szkoda, że PiS zdecydował zniszczyć resztki naszej suwerenności. Może z powodu tego Polska staje się Ukrainą. Wywieszanie ukraińskiej flagi na państwowych budynkach stało się dowodem na kolejną okupację Polski, a 3 mln ukraińskich nacjonalistów w Polsce – symbolem tego.

Dramatem naszego kraju jest podporządkowanie polityki państwowej i wyłącznie partii rządzącej, ponieważ obecnie ona działa przeciwko Polsce i Polakom. Rząd nie interesuje los Polaków… tylko obcych, a narzuconą innymi państwami politykę stawia wyżej od naszych interesów. W takim razie może ktoś z polityków zastanowi się nad tym, czy państwo, które ma własne terytorium i wojsko może być niepodległym? Czy Polska jest niepodległa?

Hanna Kramer

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy