polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Od kilkunastu dni w całej Polsce odbywają się liczne protesty rolników, którzy blokują między innymi drogi, trasy szybkiego ruchu, autostrady, a także przejścia graniczne z Ukrainą. Rolnicy sprzeciwiają się napływowi ukraińskich towarów oraz polityce Unii Europejskiej związanej z tak zwanym Zielonym Ładem. W związku z tymi protestami premier Donald Tusk poinformował w czwartek na konferencji prasowej, że podjął decyzję o wprowadzeniu na listę infrastruktury krytycznej przejść granicznych z Ukrainą i wskazanych odcinków dróg i torów kolejowych. Były premier Mateusz Morawiecki skomentowal decyzję Tuska: "Wpisanie przejścia granicznego z Ukrainą na listę infrastruktury krytycznej to nie rozwiązanie problemu tylko brutalny pokaz siły". * * * AUSTRALIA: Australijskie siły graniczne (ABF) potwierdziły, że podejmują operację w północnej Australii Zachodniej po doniesieniach, że ponad 20 osób przybyło so brzegu Australii łodzią. „Ponieważ operacja ta jest w toku, nie zostaną przekazane żadne dalsze informacje” – oznajmiła ABF w piątkowym oświadczeniu. Mieszkańcy rdzennej społeczności Beagle Bay, około 100 km na północ od Broome, powiedzieli ABC, że mężczyźni, którzy prawdopodobnie pochodzili z Pakistanu, znajdowali się na głównej ulicy, gdy w piątek rano znaleziono ich na plaży. ABF twierdzi, że jedynym sposobem na podróż do Australii jest legalna wiza. „Twarda polityka ochrony granic Australii oznacza, że ​​nikt, kto podróżuje statkiem bez zezwolenia, nigdy nie będzie mógł osiedlić się na stałe w Australii” – czytamy w oświadczeniu. * * * SWIAT: Jak informuje Ministerstwo Obrony Rosji 17 lutego zgrupowanie wojskowe „Centrum”, biorące udział w specjalnej operacji wojskowej na Ukrainie, przejęło całkowitą kontrolę nad Awdijiwką; rosyjskie siły posunęły się do przodu o 8,6 km; przeciwnik stracił ponad 1 500 żołnierzy; Dowódca ukraińskiej armii Ołeksandr Syrski wydał rozkaz o wycofaniu wojsk z Awdijiwki zaledwie 24 godziny po tym, jak ukraińscy żołnierze zaczęli uciekać z miasta.
POLONIA INFO: MAM TEATR w Australii: komedia "Czas na miłość" - Klub Polski w Ashfield, 25.02, godz. 15:00; komedia "Zamieszanie" - Klub "Polonia" w Plumpton, 2.03, godz. 16:00; komedia "Dżunio" - Sala Jana Pawła II w Marayong, 3.03, godz. 12:30

wtorek, 29 marca 2022

Słowo od Redakcji: Mamy trudny czas próby

 W trudnych czasach powszechnego zakłamania a takie właśnie niestety nastały, mówienie prawdy wydaje się być czynem nieopłacalnym, wrecz niebezpiecznym dla autora. Z takimi wątpliwościami  zmagają się obecnie niezależni dziennikarze. Wolność słowa stanęła pod pręgierzem.  Myślę jednak, że mroczne czasy miną  i głęboko wierzę, że  jak to zwykle bywa, prawda w końcu zwycięży przynosząc  dobre owoce.   

W ostatnich tygodniach wielu naszych czytelników i przyjaciół otrzymało  od niejakiego P.Ł. ( nazwiska tego osobnika  nie będę reklamował) obrzydliwy donos na nasz magazyn. Donos jest skrojkony w  stylu przypominajacym najgorsze czasy stalinowskie.  Zawiera insynuacje obrażające nas Polaków, nasz magazyn i redakcję. Musimy odnieść się do tego, bo niektórzy z Was, którzy go otrzymali  mogą zasugerować się  podstepną propagandą rozsiewaną przez jego autora. Oświadczam więc, że  nic co jest zawarte w rozpowszechnionym emailu na temat naszego magazynu nie jest prawdziwe.  

Bumerang Polski od początku istnienia jest za wolnością i niezależnością myślenia i wypowiedzi.  Zawsze przyświeca nam dobro interesu Polski . Zawsze jesteśmy po stronie prawdy, demokracji i tolerancji, szlachetnych wartości, które wypracowała przez setki lat nasza kultura. Jesteśmy przeciwni tym, którzy próbują to wszystko podważyć na wielu poziomach i różnymi sposobami.   Dawaliśmy dowód temu przy niejednej okazji. Dlatego  właśnie Bumerang Polski  zdobywa tak duże uznanie w środowisku polonijnym w Australii jak i ogólnie w swerze internetowej.

W obecnych czasach gdy wartości wolności i sprawiedliwości zostają poniewierane, gdy niezależnie i rozsądnie  myślącym ludziom  zamyka  się usta, zastrasza i prześladuje, gdy główny nurt medialny opanował amok propagandzistów podżegających do nienawiści, dyskryminacji i wojny, musimy – podobnie jak część prawdziwych, niezależnych dziennikarzy  i publicystów  stanąć po stronie prawdy. Jeśli  zgadzacie się z tym dziękujemy że zostajecie z nami. To dla nas wszystkich czas próby.

 Jeśli mamy ciężkie czasy dla prawdy i wolności słowa  to trzymajmy się nadziei, że te dwie wartości w końcu zwyciężą.

Krzysztof Bajkowski

Edytor Bumeranga Polskiego


Wszystkim, którzy nie ulegają złowrogim podszeptom a nas popierają prosimy o wsparcie czy to słowne czy w postaci finansowej. Nasza działalność oparta jest tylko na dofinansowaniu i dotacjach naszych lokalnych sponorów a także anonimowych czytelników i przyjaciół. Różne przeciwności w tym szczególnie Pandemia spowodowała, że strumień dofinansowań ze wzgledów trudności ekonomicznych zawęził się.

Jeśli chcecie, aby Bumerang Polski nadal istniał jako niezależne medium polonijne w Australii, które w ponad 11-letniej  działalności zgromadził największą kolekcję reportaży filmowych o Polonii i Polakach mieszkajacych w Australii, opisywał Polskę i świat bez cenzury i tzw. „poprawności politycznej”   prosimy o wpłatę na konto Stowarzyszenia Bumerang Polski – Bumerang Media Inc.

Bumerang Polski - Bumerang Media Inc.

Bank: Commonwealth Bank of Australia,

BSB: 062424, Account No: 1050 3382

SWIFT:  CTBAAU2S


Za wszelkie wsparcie dziękujemy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy