polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Polska zabiega o więcej wojsk i podniesienie gotowości sił sojuszniczych w przypadku zagrożenia. Potwierdzam, że staramy się o rozlokowanie w Polsce grupy brygadowej w ramach struktur NATO – poinformował szef MON Mariusz Błaszczak w wywiadzie dla „Polski The Times”. Błaszczak jest obecnie wicepremierem po rezygnacji z rzadu Jaroslawa Kaczynskiego - szefa rzadzącej partii. * * * AUSTRALIA: Niezaszczepieni nauczyciele mogą wrócić do pracy, a podróżni nie będą musieli nosić masek na lotniskach w ramach złagodzenia ograniczeń Covid w Wiktorii. Maski nadal będą musiały być noszone podczas lotów i wszystkich środków transportu publicznego. Obowiązkowa zasada trzech dawek szczepionek dla osób uczących się, zajmujących się dystrybucją żywności, przetwórstwem mięsa i owoców morza oraz miejscami kwarantanny również została skasowana. Pracownicy służby zdrowia w stacjonarnej opiece nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi, służbie zdrowia i służbach ratunkowych nadal będą musieli wykazać, że otrzymali trzy dawki. * * * SWIAT: Litwa zakazała transportu towarów z Rosji do Kaliningradu zarówno koleją, jak i drogą, mimo umowy z Moskwą, że korytarze transportowe muszą pozostać otwarte przez cały czas. Litwa twierdzi, że wypełniała tylko unijne sankcje wobec Rosji. Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko potępił zablokowanie przez Litwę wszelkiej komunikacji naziemnej między Rosją a jej eksklawą Kaliningradem, nazywając to „de facto wypowiedzeniem wojny”.
POLONIA INFO: Spotkania Seniorów - Klub Polski w Bankstown - 20.06; 4.07; 18.07; 1.08; 15.08; 29.08, godz. 10:00 - 12:00 * * * Forum: Wspieramy dwujęzyczne wychowanie dzieci - Klub Polski w Bankstown, 9.07, godz. 13:00

wtorek, 29 marca 2022

Słowo od Redakcji: Mamy trudny czas próby

 W trudnych czasach powszechnego zakłamania a takie właśnie niestety nastały, mówienie prawdy wydaje się być czynem nieopłacalnym, wrecz niebezpiecznym dla autora. Z takimi wątpliwościami  zmagają się obecnie niezależni dziennikarze. Wolność słowa stanęła pod pręgierzem.  Myślę jednak, że mroczne czasy miną  i głęboko wierzę, że  jak to zwykle bywa, prawda w końcu zwycięży przynosząc  dobre owoce.   

W ostatnich tygodniach wielu naszych czytelników i przyjaciół otrzymało  od niejakiego P.Ł. ( nazwiska tego osobnika  nie będę reklamował) obrzydliwy donos na nasz magazyn. Donos jest skrojkony w  stylu przypominajacym najgorsze czasy stalinowskie.  Zawiera insynuacje obrażające nas Polaków, nasz magazyn i redakcję. Musimy odnieść się do tego, bo niektórzy z Was, którzy go otrzymali  mogą zasugerować się  podstepną propagandą rozsiewaną przez jego autora. Oświadczam więc, że  nic co jest zawarte w rozpowszechnionym emailu na temat naszego magazynu nie jest prawdziwe.  

Bumerang Polski od początku istnienia jest za wolnością i niezależnością myślenia i wypowiedzi.  Zawsze przyświeca nam dobro interesu Polski . Zawsze jesteśmy po stronie prawdy, demokracji i tolerancji, szlachetnych wartości, które wypracowała przez setki lat nasza kultura. Jesteśmy przeciwni tym, którzy próbują to wszystko podważyć na wielu poziomach i różnymi sposobami.   Dawaliśmy dowód temu przy niejednej okazji. Dlatego  właśnie Bumerang Polski  zdobywa tak duże uznanie w środowisku polonijnym w Australii jak i ogólnie w swerze internetowej.

W obecnych czasach gdy wartości wolności i sprawiedliwości zostają poniewierane, gdy niezależnie i rozsądnie  myślącym ludziom  zamyka  się usta, zastrasza i prześladuje, gdy główny nurt medialny opanował amok propagandzistów podżegających do nienawiści, dyskryminacji i wojny, musimy – podobnie jak część prawdziwych, niezależnych dziennikarzy  i publicystów  stanąć po stronie prawdy. Jeśli  zgadzacie się z tym dziękujemy że zostajecie z nami. To dla nas wszystkich czas próby.

 Jeśli mamy ciężkie czasy dla prawdy i wolności słowa  to trzymajmy się nadziei, że te dwie wartości w końcu zwyciężą.

Krzysztof Bajkowski

Edytor Bumeranga Polskiego


Wszystkim, którzy nie ulegają złowrogim podszeptom a nas popierają prosimy o wsparcie czy to słowne czy w postaci finansowej. Nasza działalność oparta jest tylko na dofinansowaniu i dotacjach naszych lokalnych sponorów a także anonimowych czytelników i przyjaciół. Różne przeciwności w tym szczególnie Pandemia spowodowała, że strumień dofinansowań ze wzgledów trudności ekonomicznych zawęził się.

Jeśli chcecie, aby Bumerang Polski nadal istniał jako niezależne medium polonijne w Australii, które w ponad 11-letniej  działalności zgromadził największą kolekcję reportaży filmowych o Polonii i Polakach mieszkajacych w Australii, opisywał Polskę i świat bez cenzury i tzw. „poprawności politycznej”   prosimy o wpłatę na konto Stowarzyszenia Bumerang Polski – Bumerang Media Inc.

Bumerang Polski - Bumerang Media Inc.

Bank: Commonwealth Bank of Australia,

BSB: 062424, Account No: 1050 3382

SWIFT:  CTBAAU2S


Za wszelkie wsparcie dziękujemy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy