polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Pierwszy zwycięski mecz Polski na Mistrzostwach Świata Piłki Nożnej w Katarze. Biało-czerwoni pokonali drużynę Arabii Saudyjskiej 2:0. * * * AUSTRALIA: Wiktoriański laburzystowski premier Daniel Andrews zapewnił sobie trzecią kadencję większościowego rządu zdobywając co najmniej 50 miejsc w parlamencie. Opozycja liberalna zdobyła zaledwie 25 miejsc. Andrews będzie zatem najdłużej urzędującym premierem z ramienia Partii Pracy w Victorii. * * * SWIAT: USA złagodziły sankcje naftowe wobec Wenezueli w odpowiedzi na porozumienia zawarte między władzami a opozycją tego latynoamerykańskiego państwa – poinformował Departament Skarbu USA. Departament wydał licencję, która pozwala amerykańskiej firmie Chevron wydobywać w Wenezueli ropę naftową i produkować produkty naftowe przez sześć miesięcy oraz dostarczać je na rynek amerykański.
POLONIA INFO: MAM TEATR w Adelajdzie: Sala parafialna Ottoway, "Pozamiatane" - 3.12, godz. 18:00; "Randka w Bistro" - 4.12, godz. 15:00 * * * V. Polonijny Bieg Niepodległości w Sydney: Klub Sportowy Polonia w Plumpton, 4.12, godz. 13:00

wtorek, 29 marca 2022

Słowo od Redakcji: Mamy trudny czas próby

 W trudnych czasach powszechnego zakłamania a takie właśnie niestety nastały, mówienie prawdy wydaje się być czynem nieopłacalnym, wrecz niebezpiecznym dla autora. Z takimi wątpliwościami  zmagają się obecnie niezależni dziennikarze. Wolność słowa stanęła pod pręgierzem.  Myślę jednak, że mroczne czasy miną  i głęboko wierzę, że  jak to zwykle bywa, prawda w końcu zwycięży przynosząc  dobre owoce.   

W ostatnich tygodniach wielu naszych czytelników i przyjaciół otrzymało  od niejakiego P.Ł. ( nazwiska tego osobnika  nie będę reklamował) obrzydliwy donos na nasz magazyn. Donos jest skrojkony w  stylu przypominajacym najgorsze czasy stalinowskie.  Zawiera insynuacje obrażające nas Polaków, nasz magazyn i redakcję. Musimy odnieść się do tego, bo niektórzy z Was, którzy go otrzymali  mogą zasugerować się  podstepną propagandą rozsiewaną przez jego autora. Oświadczam więc, że  nic co jest zawarte w rozpowszechnionym emailu na temat naszego magazynu nie jest prawdziwe.  

Bumerang Polski od początku istnienia jest za wolnością i niezależnością myślenia i wypowiedzi.  Zawsze przyświeca nam dobro interesu Polski . Zawsze jesteśmy po stronie prawdy, demokracji i tolerancji, szlachetnych wartości, które wypracowała przez setki lat nasza kultura. Jesteśmy przeciwni tym, którzy próbują to wszystko podważyć na wielu poziomach i różnymi sposobami.   Dawaliśmy dowód temu przy niejednej okazji. Dlatego  właśnie Bumerang Polski  zdobywa tak duże uznanie w środowisku polonijnym w Australii jak i ogólnie w swerze internetowej.

W obecnych czasach gdy wartości wolności i sprawiedliwości zostają poniewierane, gdy niezależnie i rozsądnie  myślącym ludziom  zamyka  się usta, zastrasza i prześladuje, gdy główny nurt medialny opanował amok propagandzistów podżegających do nienawiści, dyskryminacji i wojny, musimy – podobnie jak część prawdziwych, niezależnych dziennikarzy  i publicystów  stanąć po stronie prawdy. Jeśli  zgadzacie się z tym dziękujemy że zostajecie z nami. To dla nas wszystkich czas próby.

 Jeśli mamy ciężkie czasy dla prawdy i wolności słowa  to trzymajmy się nadziei, że te dwie wartości w końcu zwyciężą.

Krzysztof Bajkowski

Edytor Bumeranga Polskiego


Wszystkim, którzy nie ulegają złowrogim podszeptom a nas popierają prosimy o wsparcie czy to słowne czy w postaci finansowej. Nasza działalność oparta jest tylko na dofinansowaniu i dotacjach naszych lokalnych sponorów a także anonimowych czytelników i przyjaciół. Różne przeciwności w tym szczególnie Pandemia spowodowała, że strumień dofinansowań ze wzgledów trudności ekonomicznych zawęził się.

Jeśli chcecie, aby Bumerang Polski nadal istniał jako niezależne medium polonijne w Australii, które w ponad 11-letniej  działalności zgromadził największą kolekcję reportaży filmowych o Polonii i Polakach mieszkajacych w Australii, opisywał Polskę i świat bez cenzury i tzw. „poprawności politycznej”   prosimy o wpłatę na konto Stowarzyszenia Bumerang Polski – Bumerang Media Inc.

Bumerang Polski - Bumerang Media Inc.

Bank: Commonwealth Bank of Australia,

BSB: 062424, Account No: 1050 3382

SWIFT:  CTBAAU2S


Za wszelkie wsparcie dziękujemy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy