polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Polska i Ukraina podpisały dokument umożliwiający eksport ukraińskiego zboża przez Polskę drogą kolejową i drogową - poinformował minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk. Zdaniem Kowalczyka wydarzenia na Ukrainie doprowadziły do destabilizacji rynków rolnych. Jak powiedział. w tej sytuacji główną część spotkania poświęcono połączeniom transportowym i szlakom, które mogłyby stanowić alternatywę dla zablokowanych portów Morza Czarnego. * * * AUSTRALIA: Labour Party wygrala dzisiejsze wybory federalne odsuwając od rzadów liberałów. . Scott Morrison zrezygnował z funkcji lidera Partii Liberalnej po szokującej porażcze wyborczej, gdy Anthony Albanese z ALP przygotowuje się do objęcia funkcji następnego premiera kraju. * * * SWIAT: Ministerstwo Obrony Rosji poinformowało, że terytorium kombinatu Azowstal w Mariupolu zostało całkowicie wyzwolone. Od 16 maja 2 439 nazistów z Azowa i ukraińskich żołnierzy zablokowanych w Azowstalu złożyło broń i poddało się w ramach operacji. W piątek poddała się ostatnia grupa 531 bojowników - poinformował rosyjski resort obrony. Rosyjscy śledczy identyfikują nacjonalistów, sprawdzą ich udział w zbrodniach popełnianych na ludności cywilnej - poinformował Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej.
POLONIA INFO: Obowiązkowe wybory federalne w Australii: 21.05 do godz. 18:00.

piątek, 21 stycznia 2022

30. Finał WOŚP. Program sztabu w Sydney

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już po raz 30. Finał odbędzie się w niedziele, 30 stycznia pod hasłem "Przejrzyj na oczy", a zbiórka będzie prowadzona pod kątem okulistyki dziecięcej. Celem w tym roku, jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci w Polsce. W Sydney gramy po raz czwarty i po raz drugi gościmy w przestrzeni Polskiego Klubu Bankstown.

 Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia.

Zaczynamy od godz.12:00, a kończymy o  17:00. Podczas wydarzenia czeka mnóstwo atrakcji. M.in. stoiska : siema kids, siema szama, siama photo i siema los. Licytujemy fantastyczne fanty utalentowanej Polonii mieszkającej w Australii. 

Podczas wydarzenia prowadzony będzie LIVESTREAM na fb gdzie od godz.14 zaczynamy licytować m.in. weekendowy pobyt w domku z prywatną plażą, kurs freedivingu, vouchery na sesje fotograficzne, ręcznie robioną bieliznę czy koszulki zmieniające kolor. Nie lada gratką będą limitowane okulary Jurka Owsiaka (wyprodukowane w ilości 150 sztuk) z autografem oraz złota puszka. Wszystkie szczegóły znajdziecie na stronie www.facebook.com/wospsydney

 WOŚP -  Sztab SYDNEYBumerang Polski jest patronem medialnym imprezy.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy