polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Grupa posłów Koalicji Obywatelskiej i Polski 2050 wniosła do marszałka Sejmu projekt ustawy o zmianie ustaw w celu wsparcia odbiorców energii elektrycznej, paliw gazowych i ciepła oraz niektórych innych ustaw. Projekt wzbudził ogromne kontrowersje, ponieważ znacznie ułatwia stawianie instalacji wiatrowych, których funkcjonowanie jest uciążliwe dla mieszkających w okolicy ludzi, a także negatywnie wpływa na naturę. Przepisy zakładają m.in. możliwość wywłaszczenia pod budowę wiatraków. * * * AUSTRALIA: Około 100 000 Australijczyków wzięło udział w marszu poparcia dla Palestyny w Melbourne. * * * SWIAT: Obfite opady śniegu sparaliżowały niemieckie miasto Monachium. Lotnisko w największym mieście na południu kraju jest zamknięte, ponadto Monachium zostało odcięte od międzymiastowego ruchu kolejowego. Na lotnisku w Monachium samolot, który miał lecieć do Dubaju na szczyt klimatyczny w sprawie globalnego ocieplenia, zamarzł i utknął na pasie startowym.
POLONIA INFO: Polish Christmas Festival - Klub Polski w Bankstown, 10.12, godz. 13:00 - 18:00 * * * Spotkanie autorskie Mieczysława Jureckiego - Klub Sportowy "Polonia" w Plumpton, 10.12, godz. 14:30

piątek, 21 stycznia 2022

30. Finał WOŚP. Program sztabu w Sydney

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już po raz 30. Finał odbędzie się w niedziele, 30 stycznia pod hasłem "Przejrzyj na oczy", a zbiórka będzie prowadzona pod kątem okulistyki dziecięcej. Celem w tym roku, jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci w Polsce. W Sydney gramy po raz czwarty i po raz drugi gościmy w przestrzeni Polskiego Klubu Bankstown.

 Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia.

Zaczynamy od godz.12:00, a kończymy o  17:00. Podczas wydarzenia czeka mnóstwo atrakcji. M.in. stoiska : siema kids, siema szama, siama photo i siema los. Licytujemy fantastyczne fanty utalentowanej Polonii mieszkającej w Australii. 

Podczas wydarzenia prowadzony będzie LIVESTREAM na fb gdzie od godz.14 zaczynamy licytować m.in. weekendowy pobyt w domku z prywatną plażą, kurs freedivingu, vouchery na sesje fotograficzne, ręcznie robioną bieliznę czy koszulki zmieniające kolor. Nie lada gratką będą limitowane okulary Jurka Owsiaka (wyprodukowane w ilości 150 sztuk) z autografem oraz złota puszka. Wszystkie szczegóły znajdziecie na stronie www.facebook.com/wospsydney

 WOŚP -  Sztab SYDNEYBumerang Polski jest patronem medialnym imprezy.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy