polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Ministerstwo Obrony Narodowej przekazało, że we wtorek amerykańska Regionalna Grupa Wsparcia w Poznaniu zostanie przekształcona w Garnizon Sił Zbrojnych USA. „U.S. Army Garrison Poland" będzie ósmym stałym garnizonem sił zbrojnych USA w Europie i pierwszym stałym garnizonem wojsk amerykańskich w Polsce. * * * AUSTRALIA: 4,7 miliona Australijczyków otrzyma od 20 marca zastrzyk wsparcia z Centrelink. Odbiorcy renty starczej, renty inwalidzkiej i zasiłków dla opiekunów mogą spodziewać się podwyżki o 37,50 AUD na dwa tygodnie dla osób samotnych i 56,40 AUD dla par. Australijczycy polegający programowi JobSeeker otzymają więcej o 24,70 AUD na dwa tygodnie. * * * SWIAT: Na Kremlu odbywa się nieformalne spotkanie Władimira Putina z prezydentem Chin Xi Jinpingiem, który przybył do Rosji z wizytą państwową. Rosyjski przywódca powiedział, że zapoznał się z planem uregulowania konfliktu na Ukrainie zaproponowanym przez Pekin.
POLONIA INFO: Projekcja filmu "WYSZYŃSKI" - ZEMSTA CZY PRZEBACZENIE" - Konsulat Generalny RP w Sydney, 10.03, godz. 18:30

poniedziałek, 8 listopada 2021

Antyszczepionkowe protesty w Sydney, Gold Coast i Melbourne

Były wyższy oficer policji Craig Backman
wygłosił do tłumów w Melbourne mocne
przemówienie. Fot YT screenprint
Była gwiazda telewizyjnego serialu "Home and Away" Isabel Lucas i były pilot Qantas dołączyli do setek innych antyszczepionkowców na niedzielnym wiecu protestacyjnym na Złotym Wybrzeżu . Protest jest częścią serii wieców w całym kraju przeciwko obowiązkowym szczepieniom    przeciwko Covid-19 dla niektórych branż i zawodów.

Jednym z tych, którzy zwracali się do tłumu, był były pilot Qantas Graham Hood, który zrezygnował z powodu narzuconego obowiązku szczepienia. W tym tygodniu zawieszono również około 4000 pracowników Queensland Health.

„Nie dotkniesz naszych dzieci, nie wstrzykniesz naszym dzieciom” – powiedział, gdy tłumy wiwatowały. 

Lucas, gorliwa antyszczepionkowiec, była także wśród tłumów zgromadzonych na granicy Queensland-NSW. Powiedziała gazecie Gold Coast Bulletin, że tłum był spokojny, a policja nie interweniowała. Protestujący, z których wielu było ubranych na biało, nosili znaki wzywające do zniesienia ograniczeń granicznych i nakazów szczepień przeciwko Covidowi.   Niewielu nosiło maski. 

Setki ludzi zebralo się również w parku nad rzeką Parramatta  podczas niedzielnego protestu w zachodnich przedmieściach Sydney. 

Policja NSW poinformowała, że ​​wiec przebiegł bez incydentów.  Był to pierwszy masowy protest po zmianie na stanowisku premiera NSW miesiąc temu, kiedy to szefem rządu zostal Dominic Perrottet po rezygnacji Gladys Berejiklian.

NSW  odnotowała 244 nowe przypadki Covid i jeden zgon w niedzielę, dzień przed wprowadzeniem kolejnych poluzowań ograniczeń w całym stanie.

Już 90 procent kwalifikujących się osób (tylko pow. 16 roku życia) jest w pełni zaszczepionych w NSW, a 94 procent z tej części populacji otrzymało przynajmniej jedną dawkę.

W sobotę w Melbourne i Darwin odbyły się duże protesty przeciwko obowiązkowym szczepieniom i lockdownom. Wielkie tłumy zebrały się przed wiktoriańską Biblioteką Państwową. Tysiące osób maszerowało Bourke Street w Melbourne w kierunku Parlamentu, a niektórzy skandowali „Wolna Wiktoria” i „Zwolnić Dana Andrewsa” (premiera Wiktorii).

Wiele  banerów odnosiło się do proponowanego projektu ustawy, która pozwoliłaby na wprowadzenie przepisów dotyczących Covid-19 podczas innych globalnych pandemii, zamiast polegać na stanowych uprawnieniach nadzwyczajnych.

Wiktoria odnotowała 1126 nowych lokalnych przypadków COVID-19 i pięć zgonów.

Policja poinformowała o siedmiu aresztowaniach podczas protestu w Darwin, co zbiegło się w czasie z natychmiastową blokadą w mieście. Lockdown w Darwin rozpoczął się w piątek, ma się zakończyć we wtorek o północy.

Weekendowe  protesty wybuchły, gdy ujawniono informację, że Australijczycy będą potrzebować  przypominających dawek szczepionki na  Covid co najmniej raz w roku, aby powstrzymać śmiertelną chorobę.

The Pharmacy Guild of Australia ostrzegł, że ​​wraz z pojawieniem się kolejnych śmiercionośnych wariantów, zapewnienie ludziom bezpieczeństwa może wymagać szczepień przypominających co sześć do 12 miesięcy.  Prezes PGA Trent Twomey powiedział, że szczepienia przypominające pomogą chronić ludzi przed Covid przez wiele lat, dopóki wirus nie stanie się możliwy do opanowania.

„Pytanie brzmi, jaki booster i w jakim odstępie czasu potrzebujemy, czy  co sześć, dziewięć czy 12 miesięcy. Decyzje te muszą opierać się na dowodach i faktach i w tej chwili jest to w sferze rozwazań - powiedział. 

„Z czasem będziemy traktować Covid jak wiele innych wirusów, które istnieją od dziesięcioleci, a szczepionka Covid-19 będzie po prostu kolejnym elementem australijskiego programu szczepień”.

Na podst. Daily Mail Australia, msn, ABC

* * * 

Protest w Melbourne:


Protest w Parramatta (Sydney):Protesty w Queensland:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy