polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: My tego nie odpuścimy. Nie będzie przyszłości relacji polsko-ukraińskich, jeżeli ta sprawa nie zostanie wyjaśniona – oświadczył minister obrony Władysław Kosiniak-Kamysz mówiac w radiu ZET o ekshumacji ofiar Rzezi Wołyńskiej. Tydzień wcześniej Premier Donald Tusk podpisał w Warszawie z Wlodimirem Zełenskim porozumienie o "gwarancjach bezpieczeństwia" dla Ukrainy nie wspominając ani słowem o zbrodniach UPA, organizacji czczonej dzisiaj przez władze w Kijowie. Wicemarszalek Sejmu Krzysztof Bosak zażądał trybunalu stanu dla Tuska. * * * AUSTRALIA: Z powodu globalnej awarii IT w Australii ucierpiało wiele firm, w tym organizacje medialne, takie jak News Corp, ABC, SBS, Channel 7, Channel 9 i Network 10. Skutki awarii dotknęły również usługi EFTPOS, linie lotnicze, banki i supermarkety, pogrążając cały krajowy system komunikacji elektronicznej w chaosie. Premier Anthony Albanese robi sobie pięciodniową przerwę w pracy w Queensland ale jest na bieżąco informowany o skutkach awarii. Firma stojąca za awarią twierdzi, że wdrożono "poprawkę", ale według ekspertów efekt domina awarii może trwać dni, a nawet tygodnie. * * * SWIAT: Globalna awaria Microsoftu uziemiła samoloty wielu linii lotniczych, a także spowodowała zakłócenia w funkcjonowaniu banków, supermarketów czy stacji telewizyjnych. Najbardziej dotknięte awarią są Stany Zjednoczone, ale informacje o znaczących problemach w funkcjonowaniu systemów pojawiły się już także w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Polsce czy Australii. * Evan Gershkovich, dziennikarz The Wall Street Journal, został skazany na 16 lat więzienia w sprawie o szpiegostwo na terenie Federacji Rosyjskiej. Amerykanin został zatrzymany pod koniec marca ubiegłego roku, według FSB "działając na polecenie strony amerykańskiej, zebrał informacje stanowiące tajemnicę państwową o działalności jednego z przedsiębiorstw rosyjskiego kompleksu wojskowo-przemysłowego". Prokuratura zażądała dla dziennikarza 18 lat pozbawienia wolności. Podczas procesu Amerykanin nie przyznał się on do winy.
POLONIA INFO: "Lajkonik" - Celebrating 10 Years at Marayong, Sala JP2, Marayong, 4.08, godz. 14:00

poniedziałek, 8 listopada 2021

Antyszczepionkowe protesty w Sydney, Gold Coast i Melbourne

Były wyższy oficer policji Craig Backman
wygłosił do tłumów w Melbourne mocne
przemówienie. Fot YT screenprint
Była gwiazda telewizyjnego serialu "Home and Away" Isabel Lucas i były pilot Qantas dołączyli do setek innych antyszczepionkowców na niedzielnym wiecu protestacyjnym na Złotym Wybrzeżu . Protest jest częścią serii wieców w całym kraju przeciwko obowiązkowym szczepieniom    przeciwko Covid-19 dla niektórych branż i zawodów.

Jednym z tych, którzy zwracali się do tłumu, był były pilot Qantas Graham Hood, który zrezygnował z powodu narzuconego obowiązku szczepienia. W tym tygodniu zawieszono również około 4000 pracowników Queensland Health.

„Nie dotkniesz naszych dzieci, nie wstrzykniesz naszym dzieciom” – powiedział, gdy tłumy wiwatowały. 

Lucas, gorliwa antyszczepionkowiec, była także wśród tłumów zgromadzonych na granicy Queensland-NSW. Powiedziała gazecie Gold Coast Bulletin, że tłum był spokojny, a policja nie interweniowała. Protestujący, z których wielu było ubranych na biało, nosili znaki wzywające do zniesienia ograniczeń granicznych i nakazów szczepień przeciwko Covidowi.   Niewielu nosiło maski. 

Setki ludzi zebralo się również w parku nad rzeką Parramatta  podczas niedzielnego protestu w zachodnich przedmieściach Sydney. 

Policja NSW poinformowała, że ​​wiec przebiegł bez incydentów.  Był to pierwszy masowy protest po zmianie na stanowisku premiera NSW miesiąc temu, kiedy to szefem rządu zostal Dominic Perrottet po rezygnacji Gladys Berejiklian.

NSW  odnotowała 244 nowe przypadki Covid i jeden zgon w niedzielę, dzień przed wprowadzeniem kolejnych poluzowań ograniczeń w całym stanie.

Już 90 procent kwalifikujących się osób (tylko pow. 16 roku życia) jest w pełni zaszczepionych w NSW, a 94 procent z tej części populacji otrzymało przynajmniej jedną dawkę.

W sobotę w Melbourne i Darwin odbyły się duże protesty przeciwko obowiązkowym szczepieniom i lockdownom. Wielkie tłumy zebrały się przed wiktoriańską Biblioteką Państwową. Tysiące osób maszerowało Bourke Street w Melbourne w kierunku Parlamentu, a niektórzy skandowali „Wolna Wiktoria” i „Zwolnić Dana Andrewsa” (premiera Wiktorii).

Wiele  banerów odnosiło się do proponowanego projektu ustawy, która pozwoliłaby na wprowadzenie przepisów dotyczących Covid-19 podczas innych globalnych pandemii, zamiast polegać na stanowych uprawnieniach nadzwyczajnych.

Wiktoria odnotowała 1126 nowych lokalnych przypadków COVID-19 i pięć zgonów.

Policja poinformowała o siedmiu aresztowaniach podczas protestu w Darwin, co zbiegło się w czasie z natychmiastową blokadą w mieście. Lockdown w Darwin rozpoczął się w piątek, ma się zakończyć we wtorek o północy.

Weekendowe  protesty wybuchły, gdy ujawniono informację, że Australijczycy będą potrzebować  przypominających dawek szczepionki na  Covid co najmniej raz w roku, aby powstrzymać śmiertelną chorobę.

The Pharmacy Guild of Australia ostrzegł, że ​​wraz z pojawieniem się kolejnych śmiercionośnych wariantów, zapewnienie ludziom bezpieczeństwa może wymagać szczepień przypominających co sześć do 12 miesięcy.  Prezes PGA Trent Twomey powiedział, że szczepienia przypominające pomogą chronić ludzi przed Covid przez wiele lat, dopóki wirus nie stanie się możliwy do opanowania.

„Pytanie brzmi, jaki booster i w jakim odstępie czasu potrzebujemy, czy  co sześć, dziewięć czy 12 miesięcy. Decyzje te muszą opierać się na dowodach i faktach i w tej chwili jest to w sferze rozwazań - powiedział. 

„Z czasem będziemy traktować Covid jak wiele innych wirusów, które istnieją od dziesięcioleci, a szczepionka Covid-19 będzie po prostu kolejnym elementem australijskiego programu szczepień”.

Na podst. Daily Mail Australia, msn, ABC

* * * 

Protest w Melbourne:


Protest w Parramatta (Sydney):Protesty w Queensland:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy