polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Na godz. 10:00 w poniedzialek zaplanowano w Sejmie przedstawienie przez premiera Mateusza Morawieckiego programu działania Rady Ministrów z wnioskiem o udzielenie jej wotum zaufania. O 18:45 rozpocznie się głosowanie. Prawo i Sprawiedliwość, mimo wielu prób, nie znalazło koalicjanta. Jeśli nie zdarzy się polityczny cud, rząd Morawieckiego nie uzyska wotum zaufania. Wówczas inicjatywa wyboru premiera przechodzi na parlament. * * * AUSTRALIA: W sobotę w całym Sydney temperatura w niektórych obszarach przekroczyła 40 stopni Celsjusza. Australię czeka brutalne lato z większą liczbą fal upałów, które trwają dłużej niż zwykle. Starszy klimatolog z Biura Meteorologii, Hugh McDowell, powiedział NCA NewsWire, że Australijczycy powinni już teraz rozpocząć przygotowania na ekstremalne upały, gdyż biuro spodziewa się większej liczby dni, w których temperatura osiągnie 40°C lub więcej. * * * SWIAT: Senat USA odrzucił pakiet pomocy dla Ukrainy o wartości 61 mld dolarów. Projekt ustawy zawierającej 61 mld dolarów na pomoc dla Ukrainy nie uzyskał wystarczającej większości podczas głosowania w Senacie Stanów Zjednoczonych. Przeciwko byli republikanie z powodu nieuwzględnienia w projekcie zaostrzeń dotyczących polityki imigracyjnej na granicy z Meksykiem. Dalsze wsparcie dla Kijowa ze strony europejskich partnerów bez nowych funduszy z USA stoi pod znakiem zapytania.
POLONIA INFO: Polish Christmas Festival - Klub Polski w Bankstown, 10.12, godz. 13:00 - 18:00 * * * Spotkanie autorskie Mieczysława Jureckiego - Klub Sportowy "Polonia" w Plumpton, 10.12, godz. 14:30

piątek, 15 października 2021

Polski artysta plastyk z Adelajdy: Jacek Limanówka

Jacek Limanówka Fot. FB Skeg
Jacek Limanówka urodził się w Polsce, ale żyje i tworzy w Adelajdzie, w Południowej Australii. Jego twórczość plastyczna rozwinęła się po nieszczęśliwym wypadku samochodowym, który pozostawił Jacka inwalidą. Prawie 30 letnia praca artystyczna pomaga Jackowi w procesie samo uzdrawiania emocjonalnego.

Artysta wypowiada się w technikach: digital art, olej na kanwie, oraz prace na papierze. W swojej pracy artystycznej Jacek jest wspierany przez S.A. Art, organizację wspomagającą artystów inwalidów.

Jacek jest ilustratorem książki autorstwa Helen Harris „Around The World with the Travelling Angels”, przeznaczonej dla dzieci w wieku od sześciu do dziewięciu lat.
Rodzina państwa Aniołów i ich piątki dzieci jest promiennie uśmiechnięta i szczęśliwa.
Tę piękną książkę można nabyć na Amazon.

 
 
Uśmiech i szczęście biją ze wszystkich obrazów Jacka. Te emocje Artysta wzmacnia pięknymi, żywymi kolorami. Jego digital obrazy wciągają w trójwymiarową głębię i otulają barwami. Jego prace na papierze zachęcają do zaprzyjaźnienia się z postaciami i zwierzętami z Planety Bogatej Wyobraźni. Jego obrazy olejne pełne muzykantów zapraszają do pomarańczowego pociągu i na białą łódkę by wsłuchać się w takty orkiestry. W serii Meditation Jacek stosuje kojące kolory łączone horyzontalnie, wzmagając tym spokój, harmonię i szczęśliwość.Jacek prezentował swoje prace na szeregu wystawach w Adelajdzie i poza nią. Ostatnia, zatytułowana Meditation 2, miała miejsce w HUGHES Gallery w Fullarton Park Community Centre w Adelajdzie we wrześniu 2021. Obrazy Jacka zakupują kolekcjonerzy w Australii i poza nią.

Jacka prace można oglądać na jego stronie: Skeg | Art (wordpress.com)

Marysia Thiele

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy