polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Według oficjalnych wyników eurowybory wygrywa Koalicja Obywatelska, która zdobyła 37 proc. głosów. Taki wynik oznacza, że partia zdobyła 21 mandaty w Europarlamencie. Na drugim miejscu jest PiS, który uzyskał 36,1 proc. głosów, co oznacza 20 mandatów. Na trzecim miejscu znalazła się Konfederacja z wynikiem 12,1 proc. Partii Mentzena daje to 6 miejsc w ławach Europarlamentu. Trzecia Droga i Lewica - po 3 mandaty. * * * AUSTRALIA: Senat Australii rozpoczął dochodzenie sprawdzające czy wzrost nadmiernej liczby zgonów ma związek z wprowadzeniem programu covidowych szczepień w 2021 roku.Celem przedsięwzięcia jest próba wyjaśnienia przyczyny najgorszego poziomu nadmiernej śmiertelności od czasu II wojny światowej. O przeprowadzenie dochodzenia wnioskował senator Partii Zjednoczonej Australii (UAP) Ralph Babet. Polityk od dwóch lat usiłował doprowadzić do wszczęcia postępowania pod kątem sprawdzenia m.in. programu szczepień na COVID, jednak jego wnioski były blokowane przez Partię Pracy i Zielonych, które nie wskazały nawet, dlaczego są przeciwko procedurze wyjaśniającej. Według obecnych założeń raport z dochodzenia ma się ukazać w sierpniu. Według podanych w marcu danych Therapeutic Goods Administration (TGA) "do listopada 2023 r. odnotowano 15 114 zgonów, czyli o 10 procent więcej niż średnia wyjściowa". * * * SWIAT: Rosja i Białoruś rozpoczęły drugi etap wspólnych ćwiczeń z użyciem niestrategicznej broni jądrowej – poinformowało Ministerstwo Obrony Rosji. * Hamas odrzucił propozycję uwolnienia zakładników w Strefie Gazy przedstawioną przez Joe Bidena – informuje agencja Reutera, powołując się na izraelskiego urzędnika. Wcześniej amerykański prezydent przedstawił plan rozejmu między Izraelem a Hamasem, który dzieli się na trzy etapy i zakłada wycofanie wojsk z zaludnionych obszarów Strefy Gazy i uwolnienie zakładników, całkowite zawieszenie broni oraz odbudowę Strefy Gazy.
POLONIA INFO: Światowy Dzień Dziecka - Klub Polski w Bankstown 16.06, godz. 14:00

piątek, 15 października 2021

Polski artysta plastyk z Adelajdy: Jacek Limanówka

Jacek Limanówka Fot. FB Skeg
Jacek Limanówka urodził się w Polsce, ale żyje i tworzy w Adelajdzie, w Południowej Australii. Jego twórczość plastyczna rozwinęła się po nieszczęśliwym wypadku samochodowym, który pozostawił Jacka inwalidą. Prawie 30 letnia praca artystyczna pomaga Jackowi w procesie samo uzdrawiania emocjonalnego.

Artysta wypowiada się w technikach: digital art, olej na kanwie, oraz prace na papierze. W swojej pracy artystycznej Jacek jest wspierany przez S.A. Art, organizację wspomagającą artystów inwalidów.

Jacek jest ilustratorem książki autorstwa Helen Harris „Around The World with the Travelling Angels”, przeznaczonej dla dzieci w wieku od sześciu do dziewięciu lat.
Rodzina państwa Aniołów i ich piątki dzieci jest promiennie uśmiechnięta i szczęśliwa.
Tę piękną książkę można nabyć na Amazon.

 
 
Uśmiech i szczęście biją ze wszystkich obrazów Jacka. Te emocje Artysta wzmacnia pięknymi, żywymi kolorami. Jego digital obrazy wciągają w trójwymiarową głębię i otulają barwami. Jego prace na papierze zachęcają do zaprzyjaźnienia się z postaciami i zwierzętami z Planety Bogatej Wyobraźni. Jego obrazy olejne pełne muzykantów zapraszają do pomarańczowego pociągu i na białą łódkę by wsłuchać się w takty orkiestry. W serii Meditation Jacek stosuje kojące kolory łączone horyzontalnie, wzmagając tym spokój, harmonię i szczęśliwość.Jacek prezentował swoje prace na szeregu wystawach w Adelajdzie i poza nią. Ostatnia, zatytułowana Meditation 2, miała miejsce w HUGHES Gallery w Fullarton Park Community Centre w Adelajdzie we wrześniu 2021. Obrazy Jacka zakupują kolekcjonerzy w Australii i poza nią.

Jacka prace można oglądać na jego stronie: Skeg | Art (wordpress.com)

Marysia Thiele

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy