polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Reprezentacja Polski ostatecznie awansowała do 1/8 finału mundialu w Katarze. Biało-Czerwoni co prawda przegrali w ostatnim meczu fazy grupowej z Argentyną 0:2, ale rywalizację w grupie C ukończyli na drugim miejscu i w niedzielę zagrają o ćwierćfinał z broniącą tytułu Francją. * * * AUSTRALIA: Wiktoriański laburzystowski premier Daniel Andrews zapewnił sobie trzecią kadencję większościowego rządu zdobywając co najmniej 50 miejsc w parlamencie. Opozycja liberalna zdobyła zaledwie 25 miejsc. Andrews będzie zatem najdłużej urzędującym premierem z ramienia Partii Pracy w Victorii. * * * SWIAT: NATO powróciło do priorytetów zimnej wojny, chce trzymać Rosjan poza Europą, a Amerykanów w Europie – powiedział rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow. W czwartek szef MSZ wziął udział w konferencji prasowej, poświęconej bezpieczeństwu europejskiemu.
POLONIA INFO: MAM TEATR w Adelajdzie: Sala parafialna Ottoway, "Pozamiatane" - 3.12, godz. 18:00; "Randka w Bistro" - 4.12, godz. 15:00 * * * V. Polonijny Bieg Niepodległości w Sydney: Klub Sportowy Polonia w Plumpton, 4.12, godz. 13:00

piątek, 15 października 2021

Polski artysta plastyk z Adelajdy: Jacek Limanówka

Jacek Limanówka Fot. FB Skeg
Jacek Limanówka urodził się w Polsce, ale żyje i tworzy w Adelajdzie, w Południowej Australii. Jego twórczość plastyczna rozwinęła się po nieszczęśliwym wypadku samochodowym, który pozostawił Jacka inwalidą. Prawie 30 letnia praca artystyczna pomaga Jackowi w procesie samo uzdrawiania emocjonalnego.

Artysta wypowiada się w technikach: digital art, olej na kanwie, oraz prace na papierze. W swojej pracy artystycznej Jacek jest wspierany przez S.A. Art, organizację wspomagającą artystów inwalidów.

Jacek jest ilustratorem książki autorstwa Helen Harris „Around The World with the Travelling Angels”, przeznaczonej dla dzieci w wieku od sześciu do dziewięciu lat.
Rodzina państwa Aniołów i ich piątki dzieci jest promiennie uśmiechnięta i szczęśliwa.
Tę piękną książkę można nabyć na Amazon.

 
 
Uśmiech i szczęście biją ze wszystkich obrazów Jacka. Te emocje Artysta wzmacnia pięknymi, żywymi kolorami. Jego digital obrazy wciągają w trójwymiarową głębię i otulają barwami. Jego prace na papierze zachęcają do zaprzyjaźnienia się z postaciami i zwierzętami z Planety Bogatej Wyobraźni. Jego obrazy olejne pełne muzykantów zapraszają do pomarańczowego pociągu i na białą łódkę by wsłuchać się w takty orkiestry. W serii Meditation Jacek stosuje kojące kolory łączone horyzontalnie, wzmagając tym spokój, harmonię i szczęśliwość.Jacek prezentował swoje prace na szeregu wystawach w Adelajdzie i poza nią. Ostatnia, zatytułowana Meditation 2, miała miejsce w HUGHES Gallery w Fullarton Park Community Centre w Adelajdzie we wrześniu 2021. Obrazy Jacka zakupują kolekcjonerzy w Australii i poza nią.

Jacka prace można oglądać na jego stronie: Skeg | Art (wordpress.com)

Marysia Thiele

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy