polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Raport NIK oceniający organizowane przez PiS wybory kopertowe okazał się ogromnym ciosem dla Mateusza Morawieckiego. Prezez NIK Marian Banaś jasno stwierdził, że szef rządu złamał prawo. W obozie PiS zapanował chaos, a premierowi grozi Trybunał Stanu. Z przeprowadzonego śledztwa wynika, że kopertowe wybory widmo zostały zorganizowane bezprawnie. * * * AUSTRALIA: Wojna na słowa toczy się między grupami branży turystycznej a rządem federalnym w sprawie ponownego otwarcia międzynarodowej granicy Australii. Prognozuje się, że międzynarodowe zamknięcie granic będzie kosztować Australię co najmniej 17 miliardów dolarów z powodu nieudanego programu szczepień. Koszt dla gospodarki poniesiony przez izolację Australii od reszty świata, według nowego modelu przeprowadzonego przez McKell Institute, wynosi 203 milionów dolarów dziennie. * * * SWIAT: Konflikt na Bliskim Wschodzie przybiera na sile, a liczba ofiar stale rośnie. Po poniedziałkowym ostrzale rakietowym we wtorek siły izraelskie odpowiedziały nalotami na pozycje Hamasu. Ponad 1000 rakiet zostało wystrzelonych od poniedziałku ze Strefy Gazy w kierunku Izraela, z czego 850 przechwyciła tarcza antyrakietowa lub spadło na Izrael, a 200 spadło po stronie palestyńskiej.
POLONIA INFO: „Barwy z palety naszego życia”: Występ Kabaretu Vis-a-Vis - Sala JP2 przy Kościele Polskim w Marayong, 13.06, godz. 13:30 * * * Teatr Prób Miniatura: Program słowno-muzyczny pt. „Grunt to rodzinka” - Klub Polski Syrena w Rowville, 16.05, godz. 18:00.

poniedziałek, 19 kwietnia 2021

3 mln zgonów spowodowanych koronawirusem

A map of the death rate due to COVID-19 in world countries.
Ilość zgonów na milion mieszkańców.

Wikimedia commons

Globalna liczba zgonów z powodu pandemii koronawirusa przekroczyła  3 miliony . Ponad jedna trzecia tych zgonów miała miejsce w Stanach Zjednoczonych, Brazylii i Indiach. W Brazylii i Indiach nadal obserwuje się niszczycielski wzrost liczby zgonów z powodu zakazen i   niedoborów szczepionek.

Według najnowszych danych z Johns Hopkins University, który obserwuje pandemię Covid-19 od początku,  globalna liczba zgonów z powodu zakażenia  koronawirusem przekroczyła w sobotę 3 miliony. Oznacza to, że więcej ludzi zmarło na koronawirusa niż mieszka w Lizbonie czy  Chicago. Ponad jedna trzecia tych zgonów miała miejsce w zaledwie trzech państwach: USA, Brazylii i Indiach.

W Stanach Zjednoczonych  zdecydowanie najwięcej odnotowano zgonówe od początku pandemii Covid-19. Do tej pory na koronawirusa zmarło ponad 566000 osób w USA - prawie 20% całkowitej liczby osób na świecie. Brazylia odnotowała prawie 370 tys.  zgonów z powodu koronawirusa, a Indie - około 175 tys. W Europie najwiecej ofiar śmiertelnych odnotowano w Wielkiej Brytanii – 127 tys.

Statystyki pokazują, ze średnia zgonów z miesiaca na miesiąc rośnie a nie maleje. Po pojawieniu się koronawirusa w chińskim mieście Wuhan pandemia pochłonęła milion ofiar w ciągu dziewięciu miesięcy. Zabicie drugiego miliona zajęło mu kolejne cztery miesiące, a kolejny milion tylko trzy miesiące.

Oficjalna liczba ofiar śmiertelnych prawie na pewno nie obejmuje wszystkich zgonów związanych z pandemią na świecie. Niektóre z tych zgonów mogły zostać błędnie przypisane innym przyczynom, takim jak grypa lub zapalenie płuc.  

Obraz pandemii jest teraz inny niż kilka miesięcy temu: poszczególne kraje walczą  obecnie z nowym wrogiem  -  z bardziej zaraźliwymi wariantami koronawirusa, które w niektórych przypadkach mogą być nie wrażliwe na  obecnie stosowane szczepionki.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

Promocja

Promocja

Promocja