polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Były minister obrony Mariusz Błaszczak przedstawił w Sejmie proponowany przez PiS pakt dotyczący bezpieczeństwa granic. Zakłada on m. in. stworzenie pól minowych na granicy z Rosją i Białorusią. * Wczoraj Szymon Hołownia wystapił w ukraińkim parlamencie, gdzie zapewnił, że "Polska zrobi wszystko, żeby Ukraina jak najszybciej wstąpiła do UE i NATO". * * * AUSTRALIA: Chiński premier Li Qiang przybył w sobotę do Australii, mówiąc, że stosunki miedzy oboma państwami "wróciły na właściwe tory". Jest pierwsza od 7 lat wizyta premiera Chin w Australii. Australia ma "wyjątkową pozycję, aby połączyć Zachód ze Wschodem" i jest "ważną siłą globalizacji gospodarczej i wielobiegunowości świata", powiedział Li na lotnisku w Adelajdzie. Podczas czterodniowej wizyty Li odwiedzi również stolicę Canberrę i górniczy stan Australia Zachodnia. Australia jest największym dostawcą rudy żelaza do Chin. * * * SWIAT: Rosyjski prezydent odbył pierwszą od 24 lat wizytę w Korei Północnej. Po rozmowach liderów Rosji i KRLD został zawarty układ o wszechstronnym partnerstwie strategicznym. Ma on podnieść współdziałanie między dwoma krajami „na nowy poziom”. Dotyczy to obszarów politycznych, handlowych i inwestycyjnych, kulturalnych i humanitarnych, a także sfery bezpieczeństwa. Przewiduje „wzajemną pomoc w przypadku agresji przeciwko jednej ze stron”. * NATO planuje utworzenie trzech dużych baz wojskowych na terytorium Polski, Rumunii i na Słowacji, aby przerzucać broń na Ukrainę - powiedział premier Węgier Viktor Orban na antenie stacji radiowej Kossuth. - Osiągnęliśmy minimalny cel, zgodziłem się z sekretarzem generalnym NATO, Węgry wysiądą z pociągu. NATO będzie miało misję wojskową na Ukrainie, ale Węgry nie wezmą w niej udziału - powiedział premier Węgier.
POLONIA INFO: Polish Film Festival Sydney 2024 - Opening Night - Palace Norton Street, 23.06, godz. 16:30

niedziela, 21 marca 2021

Ryszard Opara: AMEN - Telemedycyna

 Quo Vadis Hominem Novi?  Długowieczność ludzi – będzie naturalną konsekwencją postępów w technologiach - zgodnych z naturą człowieka. Przyszłość świata i medycyny? - TeleMedycyna. Medycyna Cybernetyczna/Cyfrowa (MC) i Medycyna Kwantowa.

Odcinek 105 Autobiografii Naukowej Ryszarda Opary - AMEN

Obecnie, w najbliższej przyszłości, przy pomocy nowych aplikacji cyfrowych i znanych nowoczesnych, nieustannie rozwijających się środków telekomunikacji (telefon komórkowy/smartphone - internet), można będzie zdalnie, bardzo precyzyjnie, używając różnych technologii przesyłu, zapisu, rejestracji, analizy cyfrowej i komputerowej – ściśle określić fale Energii Ożywionej (EO) i Pola Elektro Magnetycznego (PEM) – każdej istoty żywej. To Medycyna Cybernetyczna - Cyfrowa/Kwantowa  będzie się zajmować głównie zdrowiem ludzkości.

Dzięki Medycynie Cybernetycznej-Cyfrowej/Kwantowej, oraz rozmaitych aplikacji sztucznej inteligencji - istnieje możliwość, precyzyjnej (niemal w 100%) diagnostyki, profilaktyki, terapii oraz ciągłego zapisu/monitorowania stanu zdrowia każdego człowieka, jak i każdej istoty żywej – w każdym momencie ich życia. (Wszystko będzie można zrobić, poprzez nieomylną, komputerową analizę fal energii EO i PEM). To wszystko, będzie można też zrobić na dystans/odłegłość; w dowolnym czasie i zdalnie (remote). Obecność lekarza i pacjenta - w tym samym czasie i pomieszczeniu - praktycznie będzie niepotrzebna.

Zbliżamy się do czasów, w których bardzo zawodna ocena ludzka – „mędrca szkiełko i oko” – czyli lekarza – będą całkowicie zbędne; przynajmniej w sensie absolutnej większości badań i diagnostyki oraz kontroli przebiegu choroby. Wszystkie „Recepty” będą (już są) - wypisywane przez komputer, wysyłane mailem.

Dzięki MC/K, będzie możliwość zdalnego, skutecznego w 100%...? - leczenia (terapii) - zachowawczej – czyli nieinwazyjnego leczenia wszelkich chorób i zaburzeń zdrowotnych, każdego człowieka. To samo dotyczy profilaktyki, reahabilitacji. Mając wszystko zdiagnozowane; personel medyczny (poprzez komputer) będzie doskonale wiedział o wszelkich niedoborach mineralnych czy nietolerancjach pokarmowych, a komputer (za pomocą np. aplikacji sztucznej inteligencji) natychmiast podpowie – najlepsze możliwe opcje leczenia czy też profilaktyki...
.
Pacjent, a nawet każdy człowiek - z wyboru, będzie mógł być - pod ciągłym nadzorem medycznym – poprzez aplikacje monitorujące przebieg choroby – jeżeli coś złego, niewłaściwego będzie się działo - natychmiast będzie na ten temat informacja oraz dodatkowo porada: co należy robić...! Monitorowanie pracy serca, ciśnienia krwi, poziomu cukru itd - stworzy możliwości natychmiastowego leczenia – a także zapobiegania (profilaktyki) a nawet rozpoczęcie "rehabilitacji" - na przykład kardiologicznej...

To właśnie w skrócie podsumowanie możliwości Tele-Medycyny Cybernetycznej/Cyfrowej - Kwantowej.

Przyszłość Medycyny Wszechświata - To Przyszłość Cywilizacji.

Uważam że: stosując zasady Tele Medycyny Cybernetycznej/Cyfrowej-Kwantowej – teoretycznie można założyć możliwość NIEŚMIERTELNOŚCI – dla człowieka.

To jest właśnie absolutny CEL -priotytet/sedno – Misji Mojego ŻYCIA. Nieśmiertelność człowieka.

*Oczywiście Tele MC/K, nie oznacza to absolutnej eliminacji Medycyny Tradycyjnej, przynajmniej na razie i w szerokim zakresie zabiegowym (np. chirurgii, położnictwa), ale stopniowo wszystkie procesy diagnostyki i leczenia – będą sprawą rozwiązań IT - transmisji, monitorowania i analiz informatycznych - cyfrowych - oraz analiz rosnącej w kosmicznym tempie bazy danych.

Krótka dygresja – powtórka z historii w nawiązaniu do przyszłości:

Studiuję obecnie medycynę chińska i indyjską - nie dlatego, żeby tylko samemu zacząć je stosować. Próbuję zrozumieć sens i logikę, które wynikają z wielowiekowych, tradycyjnych metod diagnostyki i terapii - stosowanych na przykład w krajach dalekiego wschodu.
To niewątpliwie są najlepsze szkoły obserwacji i wielowiekowej analizy doświadczeń - zmysłów poznawania.

W Chinach poznałem lekarzy, którzy nigdy nie kończyli żadnych, tradycyjnych studiów medycznych - i potrafili (w większości), postawić trafną diagnozę - czasem nawet bez żadnego badania. Robili to po prostu tylko "obserwując" pacjenta, patrząc w jego oczy, czasem tylko badając jego puls - itd. itp.

Próbowałem zrozumieć - jak to możliwe...Próbowalem się tego nauczyć. Niestety... nie bardzo mi to wychodziło, choć czasami bywałem blisko. Z drugiej strony... owi lekarze, czasem też się mylili, popełniali błędy...

Osobiście uważam, że medycyna ludowa (całego świata) jest tylko właściwie wstępem, preludium - do medycyny przyszłości. Ma wprost niesłychane zasługi, ale nie potrafi dobrze diagnozować chorób; potrafi może nawet skutecznie leczyć – jednakże w sumie tylko...objawowo...Raczej nigdy przyczynowo... Nie potrafi na przykład rozpoznać postaci choroby nowotworowej, serca czy choroby metabolicznej (np. cukrzycy), czy np rozmaitych powikłań ciążowych. Przynajmniej tak jest obecnie. Czy to się zmieni?

Moim zdaniem podstawą Medycyny - zwłaszcza medycyny przyszłości musi być bardzo dobra, wczesna, dokładna diagnostyka - jakiegokolwiek stanu chorobowego czy też zagrożenia. Profilaktyka jest też niesłychanie ważna - jak i monitorowanie przebiegu choroby czy też procesów leczenia. Tego niestety - nie ma szans zapewnić, żadna medycyna tradycyjna czy ludowa. Medycyna ludowa, niekonwencjonalna, nie zajmuje się etiologią - nigdy nie badała przyczyn, żadnych chorób ani dolegliwości czy niedoskonałości stanu zdrowia. Moim skromnym zdaniem - to największa słabość Medycyny Tradycyjnej/Ludowej.
Trudno - może nawet niemożliwością jest dać komuś zdrowie, długowieczność - nie znając etiologii chorób. Nie można takich spraw odsuwać całkowicie - w stronę metafizyki...

Osobiście, najbardziej wierzę w Tele Medycynę Cyfrową/Kwantową, która połączy dotychczasowe i wszystkie osiągnięcia Medycyny Ludowej, Medycyny Konwencjonalnej, Holistycznej - z nowoczesną diagnostyką opartą na analizie wszelkich zaburzeń poziomów energii i pól elektro - magnetycznych - powstających w organizmie człowieka (każdej istoty żywej) - w następstwie działań jakiegokolwiek patogenu i środowiska. Wszystko zaś będzie przekazywane nowoczesnymi środkami telekomunikacji... Czyli: TeleMedycyna Cyfrowa-Kwantowa - będzie Medycyną Przyszłości.

Na koniec, tego krótkiego opisu TMC; jeszcze raz  rzecz może najważniejsza...warta podkreślenia. Według założeń Medycyny Kwantowej: Etiologia wszystkich chorób jest Uniwersalna: czyli wszystkie choroby i dolegliwości są wynikiem zaburzeń fal Energii Ożywionej (EO) i Pola Elektro-Magnetycznego (PEM).

Właśnie dlatego, poprzez analizę komputerową fal EO i PEM, można bardzo dokładnie sprecyzować - wszystkie czynniki chorobowe (patogeny). A skoro znamy wszystkie przyczyny (etiologię) i wiemy jak to leczyć - (poprzez dokładną korektę komputerową właśnie tych fal EO i PEM) – wszystko wydaje się banalnie proste. Tak samo jak o precyzyjnie ustalić wszelkie niedobory, alergie, czy np. nietolerancje pokarmowe...

W podsumowaniu...

Medycyna Kwantowa poprzez analizę komputerową fal EO i PEM stwarza możliwości diagnostyczne stanu zdrowia, każdego człowieka a poprzez zdalną korektę tychże fal energii, proste i nieograniczone możliwości terapeutyczne, profilaktyczne, rehabilitacyjne.
Można też będzie cały czas (poprzez aplikacje monitoringu) kontrolować przebieg choroby i leczenia. (W ten właśnie sposób będziemy mogli, błyskawicznie leczyć i wyleczyć, każdą praktycznie chorobę.)

Istniejące niedobory mineralne, witaminowe, nietolerancje pokarmowe, czy zaburzenia homeostazy - będzie można tak samo korygować – za pomocą np. biorezonansu; albo też uzupełnić – wyeliminować poprzez odpowiednią dietę i dobrą alkaliczną wodę; właściwy styl życia; oddychanie, ćwiczenia.

Jeżeli wszystko będziemy w stanie wprowadzić w realia obecnej rzeczywistości; Medycynę Kwantową - jako przyszłości oprzemy o nowoczesną informatykę i narzędzia telekomunikacji - (Telemedycyna) - przyszłość i zdrowie naszej przyszłej cywilizacji będzie zapewniona.

Długowieczność ludzi – będzie naturalną konsekwencją postępów techonologii zgodnych z naturą człowieka.


Ryszard Opara


CDN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy