polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Z danych Straży Granicznej wynika, że od początku kwietnia łącznie było ok. 2 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. W marcu zanotowano ok. 3,4 tys. takich prób, znacznie więcej niż w styczniu i w lutym. Migranci próbujący przedostać się do Polski pochodzili z 28 różnych państw. * * * AUSTRALIA: Pięć osób nie żyje, a kilka innych trafiło do szpitala po ataku możownika w Westfield na Bondi Junction w sobotę po południu. Napastnik został zastrzelony przez funkcjonariusza policji Nowej Południowej Walii. * * * SWIAT: Głównodowodzący ukraińskich sił zbrojnych Syrskyy powiedział, że sytuacja na wschodniej linii frontu znacznie się pogorszyła z powodu zintensyfikowanych ofensyw rosyjskich sił zbrojnych, które "osiągają sukces taktyczny". Kijów stracił ponad 900 wojskowych, jeden czołg i zachodnią artylerię w ciągu 24 godzin; Zestrzelono 222 ukraińskie drony, 8 pocisków HIMARS i Vampire, jedną bombę kierowaną JDAM, dodali przedstawiciele rosyjskiego Ministerstwa Obrony
POLONIA INFO: Kabaret Vis-à-Vis: „Wariacje na trzy babeczki z rodzynkiem” - Klub Polski w Bankstown, 21.04, godz. 15:00

niedziela, 14 marca 2021

Ryszard Opara: AMEN - Przyszłość medycyny

 Życie: jest bardzo ściśle określoną, specyficzną, zorganizowaną i inną dla każdej istoty, formą bytu: Energii Ożywionej (EO). W całości - od początku do końca. Śmierć, jest rezultatem zaniku wszelkich form EO (Energii Ożywionej).

Odcinek 104 Autobiografii Naukowej Ryszarda Opary - AMEN

Medycyna CYBERNETYCZNA (MC) ---- Medycyna KWANTOWA (MK)

Medycyna Cybernetyczna/Biocybernetyka - to jak nazwa wskazuje: połączenie cybernetyki z medycyną. Konkretnie wprowadzanie nowych technologii: internetowych, sztucznej inteligencji i telekomunikacji do nowoczesnych metod informatyki medycznej oraz wszystkich parametrów opieki zdrowotnej - czyli: diagnostyki, terapii, monitorowania, profilaktyki, rehabilitacji i kontroli „dobrostanu” ludzkości. Oczywiście MC – będzie miała również ogromną przyszłość w weterynarii i zoologii.

Obecnie - wprost trudno przewidzieć przyszłość; możliwości rozwoju technologii IT i telekomunikacji. Są one wprost niewyobrażalne - w kontekście współczesnych dogmatów o możliwościach życia. Natomiast niewątpliwe jest to, że Medycyna Cybernetyczna –w być może nieznanej jeszcze formie - to przyszłość ludzkości. A kiedy to się stanie...?,
To zależy tylko od postępu technologii informacji, geniusza naszej wyobraźni, naszej wizji marzeń o przyszłości i „boskiej” kreatywności w działaniach. To będzie niewątpliwa rewolucja, w formie rozmaitych „wirtualnych małżeństw z rozsądku”. Ale także konieczności...przetrwania, kierowanej instynktem samozachowawczym ludzkości.

W tym sensie - integracja nowoczesnych technologii informacji – w najszerszym możliwym zakresie życia i zdrowia, jest kwestią czasu...najbliższego. Moim zdaniem - to wszystko się stanie - w najbliższych 10 latach.

Połączenie Praw Natury; wykorzystanie doświadczeń ostatnich tysiącleci i technologii nowoczesności. To właśnie świat przyszłości medycyny, która ukształtuje całkiem inne i nowe zasady funkcjonowania cywilizacji. A co za tym idzie - albo co za tym poleci - całkiem nowy wszechświat. Dzisiaj nam nieznany...

Podam prosty przykład dnia codziennego:
Czy dzisiaj, można sobie wyobrazić świat, bez internetu i telefonów komórkowych i powiązanych z nimi technologii – aplikacji... A jeszcze 30 lat temu...trzeba było wszędzie chodzić – aby coś załatwić! Dzisiaj niemal wszystko w życiu, można uzyskać i zorganizować za pomocą Internetu. Wystarczy się tylko zalogować...podać hasło; nacisnąć kilkanaście razy parę „guzików”. To wszystko. W ten sposób można zrobić zakupy; załatwić prawo jazdy, emeryturę; zapłacić wszystkie rachunki. Obecnie...to jedyna forma załatwiania formalności codzienności. 
Niejednokrotnie nawet nie można zrobić tego inaczej...tak po staremu, pójść do urzędu i... Nie, tak już nie można...tam w Urzędzie, pracownik poinformuje nas, że trzeba to wszystko załatwić „online”.

To trochę... takie może nawet absurdy współczesności... No bo jak człowiek...powiedzmy jest "staromodny" nie ma internetu...albo nie wie jak się zalogować...? Czy wtedy... aby żyć - taki człowiek będzie musiał chodzić... do weterynarza przyszłości...?

Inny przykład...czy dzisiaj można sobie wyorazić świat...bez samochodów, nowoczesnych środków komunikacji... I ludzi poruszających się po kraju - na koniach...?

A jak będzie wyglądał i funkcjonował nasz świat – powiedzmy... za sto lat...po roku 2100...?
Nie mogę się doczekać – aby to sprawdzić, osobiście zobaczyć. Uwierzyć w coś co dzisiaj wydaje się nierealne, niemożliwe....

Medycyna Cybernetyczna – powoli, po cichu... już wchodzi do konwencjonalnej medycyny, łącząc wszystkie dotychczasowe osiągnięcia na tym polu; również w zakresie medycyny alternatywnej i holistycznej – doświadczenia ostatnich kilku tysiącleci; a moim zdaniem w najbliższej przyszłości, całkowicie zmieni, zrewolucjonizuje życie przyszłych cywilizacji – i to w każdym aspekcie istnienia.

(Oczywiście realną możliwością jest również to, że ludzkość, całkowicie spolaryzowana abnormaliami oraz konfiktami interesów współczesności – zdecyduje pójść drogą w całkowitą destrukcję – NIEBYT. Ale mam nadzieję, że w ostateczności - instynkty samozachowawcze - pokierują ludzkość na drogę rozwoju – ku nieśmiertelności...)


Wracając z padołów wątpliwości i pesymizmów – do teraźniejszości...

Cybernetyka jest nauką interdyscyplinarną; systemowo bada, odkrywa, analizuje analogie pomiędzy zasadami działania organizmów żywych, funkcjonujących zgodnie z zasadami środowiska (świata); oraz układów społecznych z jednej strony a z drugiej rozmaitych maszyn, urządzeń, technologii. Cybernetyka skutecznie łączy nauki mhumanistyczne/przyrodnicze z naukami ścisłymi: matematyką i fizyką. Jest nauką; wiedzą o systemach, które funkcjonują w formie „zamkniętych pętli”- właśnie między innymi człowieka (istot żywych) – z całym światem, w którym wszyscy oni żyją.

Działanie takich systemów, może być opisane przy pomocy uproszczonego szeregu skutkowego: akcja/interakcja, obserwacja, refleksja, zapis czasu i tego co było – do tego co powinno być; czyli (porównania rezultatów z pożądanym rezultatem) i ponowne działanie.
Wszystko na zasadach „perpetuum mobile” – aż do oczekiwanego skutku.

Medycyna przyszłości – na pewno nie będzie już działać na zasadzie intuicji „mędrca ze szkiełkiem i okiem” a także dotykiem zrozumienia - Medycyna przyszłości - praktycznie musi funkcjonować na zasadach cyfrowych chemii i fizyki;  oraz w oparciu o wszelkie prawa istnienia wszechświata zasadach – wszystko w pojęciach cybernetyki.

Fizyka Kwantowa:
Zgodnie z zasadami Fizyki Kwantowej; nowymi odkryciami, badaniami nad istotą - uniwersalnych praw naszego Wszechświata - każde życie jest ściśle określoną; nieskończenie różną - formą energii ożywionej. Każda istota żywa: człowiek jak i zwierzę, roślina, bakteria, wirus, grzyb, składają się z komórek a każda komórka (zdrowa, chora; czy nawet nowotworowa) - jest również określoną formą energii.

We Wszechświecie istnieje nieskończona ilość form energii; w rozmaitych postaciach, niemniej są dwie główne formy: Energia Ożywiona oraz Energia Martwa (o różnicach będę pisał wkrótce).  
Każdą jednak energię można dokładnie zmierzyć, sprecyzować, zapisać, ponieważ wyraża się ona stałą obecnością określonych drgań: fal Elektro-Magnetycznych (EM); oraz - Pola Elektro-Magnetycznego (PEM).


Pomijam narazie, w rozważaniach dotyczących natury ludzkiej, kwestie duchowości człowieka - jako jego „nadludzkich” kontaktów z Bogiem i wiarą. To w następnym rozdziale istnienia.

Warto się jednak zastanowić: czym jest życie; w sensie fizycznym, jako obraz materii ożywionej. Należy odpowiedzieć na kilka zasadniczych pytań:

1. Co to właściwie jest życie? Jak to zjawisko zdefiniować?

2. Czym jest choroba?

3. Co to jest śmierć?

Życie: jest bardzo ściśle określoną, specyficzną, zorganizowaną i inną dla każdej istoty, formą bytu: Energii Ożywionej (EO). W całości - od początku do końca. W każdym momencie istnienia; nawet przed jego poczęciem oraz po śmierci. Być może nawet... Od przedczasowej formy przeszłości – do nieskończoności czasu przyszłego.

Choroba; rozmaite formy, stany i stadia patologiczne organizmu; nieskończenie różne zaburzenia fal EO – odchyleń od normy; będące wynikiem zmian PEM, w następstwie działań rozmaitych, niezgodnych z naturą czynników patogennych.

Pole Elektro Magnetyczne (PEM) jest „specyficznie indywidualne”; inne - dla każdej istoty żywej. Występuje w formie precyzyjnej struktury (Aury), którą można dokładnie zobaczyć, zbadać, zapisać i zmierzyć - za pomocą zaprogramowanej technologi komputerowej; można też dokonać precyzyjnej analizy wszystkich składników, skupionych wokół specyficznych ośrodków (meridianów).

Wszelkie odchylenia od normy, w każdym fragmencie i wymiarze PEM, świadczą, jednoznacznie o zaburzeniach funkcjonowania istoty żywej; w ściśle określonym zakresie, który można przeanalizować.Wszystkie zaburzenia PEM - można zdefiniować jako chorobę -czyli każdy stan odchylenia od normy. Normę określa „iloczyn” sumy PEM i EO, w której organizm/istota żywa, funkcjonuje bez zaburzeń. Każda choroba, w tym sensie - jest także całkowicie inna. To - Nieskończoność możliwości, zaburzeń PEM.

Życie można określić jako proces ciągłej, kontrolowanej regulacji EO, w ramach jednej struktury bytu - organizmu oraz w pewnym sensie...rozłożony w czasie i na etapy „proces umierania”, czyli stopniowej dysregulacji funkcjonowania procesów EO; pod wpływem rozmaitych patogenów, różnych czynników zewnętrznych oraz wewnętrznych czyli wszelakich procesów zaburzeń homeostazy, która z kolei kontroluje równowagę wewnętrzną każdego istnienia.


Śmierć, jest rezultatem stopniowego (w czasie) lub nagłego (w wyniku określonego zdarzenia) - zaniku wszelkich form EO (Energii Ożywionej); jej zdolności do odnowy; reprodukcji właściwego PEM; a w efekcie końcowym, nieodwracalnej dysfunkcji wszystkich meridianów oraz elementów życiowych, składowych energii danej istoty.

To tak dla ogólnego wyjaśnienia; mojego zrozumienia zasad i podstaw, na których opiera się teoria - Medycyny Kwantowej (MK), która z kolei... opiera się na głównych pryncypiach Fizyki Kwantowej.


Ryszard Opara


CDN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy