polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Od kilkunastu dni w całej Polsce odbywają się liczne protesty rolników, którzy blokują między innymi drogi, trasy szybkiego ruchu, autostrady, a także przejścia graniczne z Ukrainą. Rolnicy sprzeciwiają się napływowi ukraińskich towarów oraz polityce Unii Europejskiej związanej z tak zwanym Zielonym Ładem. 27 lutego kilkadziesiąt tysiecy rolnikow zademonstrowało swoje niezadowolenie w stolicy, jednocześnie zapewniają, że protest w Warszawie nie osłabi blokowania granic. Z rozmów z marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią rolnicy wyszli niezadowoleni: „To była zwykła rozmowa bez żadnych konkretów. Niestety, nic nie udało się ustalić, oprócz obietnicy, że stworzony zostanie okrągły stół z przedstawicielami rolników i władz." * * * AUSTRALIA: Minister przemysłu obronnego Pat Conroy ujawnił plan Partii Pracy dla australijskiej marynarki wojennej. Królewska Marynarka Wojenna Australii, po ukończeniu budowy dodatkowych okrętów, będzie posiadać trzy niszczyciele powietrzne klasy Hobart, sześć fregat klasy Hunter, 11 nowych fregat ogólnego przeznaczenia i opcjonalnie sześć nowych dużych okrętów załogowych o zwiększonej zdolności uderzeń dalekiego zasięgu. * * * SWIAT: Rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu ujawnił, że straty ukraińskiej armii, poniesione podczas specjalnej operacji wojskowej, wyniosły ponad 444 tys. żołnierzy; od początku 2024 roku codziennie ginęło średnio prawie 800 ukraińskich żołnierzy oraz 120 sztuk sprzętu wojskowego; MO Rosji potwierdziło, że rosyjskie wojska po raz pierwszy zniszczyły amerykański czołg M1 Abrams w pobliżu Awdijiwki. * W orędziu narodowym prezydent Władimir Putin zagroził "tragicznymi konsekwencjami" tym krajom, które mówią dziś o wysłaniu wojsk na Ukrainę. – Dysponujemy także bronią, która może razić cele na ich terytorium – podkreślił. Za wrogie działanie wobec Rosji przywódca Rosji uznał przyjęcie do NATO Szwecji i Finlandii. Podkreślił, że konieczną odpowiedzią na to będzie wzmocnienie sił w pobliżu wschodniej flanki Sojuszu.
POLONIA INFO: MAM TEATR w Australii: komedia "Czas na miłość" - Klub Polski w Ashfield, 25.02, godz. 15:00; komedia "Zamieszanie" - Klub "Polonia" w Plumpton, 2.03, godz. 16:00; komedia "Dżunio" - Sala Jana Pawła II w Marayong, 3.03, godz. 12:30

sobota, 11 kwietnia 2020

Życzenia na trudną Wielkanoc A.D. 2020


Raffaello Santi: The Resurrection of Jesus Christ (1502), São Paulo Museum of Art
 
Tegoroczne Święta Wielkiej Nocy przypadły na trudny czas pandemii i ograniczeń, które nas  dotknęły w mniejszym lub większym stopniu,  niezależnie gdzie mieszkamy na świecie.  Ten świąteczny czas, stał  się nagle szczególną chwilą zatrzymania w szaleńczym wirze bieżących spraw.


Wszystkim naszym Czytelnikom, Sponsorom i  Przyjaciołom życzę aby w tym wyjątkowo trudnym czasie, Święta Radości upamiętniające   Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, stały się  okazją do prawdziwego odpoczynku, wyciszenia, zadumy i  refleksji ,zawsze jednak  pełnej  nadziei na lepsze dni. Abyśmy wszyscy mogli  znowu w dobrym zdrowiu wyjść z domów, spotkać się i z radością zaśpiewać:  
Alleluja!
 Zdrowych i mimo wszystko Radosnych Świąt!
Krzysztof Bajkowski
Edytor Bumeranga Polskiego
bumerangmedia.com
 
Zobacz: Życzenia od Was - Dziękujemy!

* * *

Muzyczne upominki świąteczne:

Z Brisbane:
Świat pozamykany w domach ale Astrid Jorgensen - dyrygentka i kompozytorka z Brisbane, dyrektorka slynnego do trzech lat Pub Choir stworzyła  w czasie pandemii COVID-19 wirtualny chór. 1000 chórzystów z 18 krajów zaśpiewało z własnych mieszkań piosenkę The Carpenters: The Long To Be. Oto efekt:
z Rzymu:
The Rome choirs Lavinium and SingUp! are meeting virtually in this quarantine time to sing together Leonard Cohen's Halleluja.

CORO VIRTUALE - VIRTUAL CHOIR - Hallelujah (Leonard Cohen)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy