polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Andrzej Duda rozpoczął dziś swoją drugą kadencję na fotelu prezydenta RP, składając krótko po godz. 10 przysięgę na sali plenarnej Sejmu podczas posiedzenia Zgromadzenia Narodowego. - Chcę być prezydentem polskich spraw. Spraw ważnych dla wszystkich Polaków. Tak dla moich wyborców, jak i dla tych, którzy poparli moich konkurentów. - mówił prezydent po zaprzysiężeniu. Wielu polityków opozycji odmówiło udziału w zaprzysiężeniu. Z zaproszonych byłych prezydentów stawił się tylko Aleksander Kwaśniewski. * * * AUSTRALIA: Wiktoriański premier Daniel Andrews podjąl drastyczne działania, aby obniżyć liczbę przypadków COVID-19, Od godziny 20:00 w niedzielę mieszkańcy Melbourne będą podlegać ścisłej godzinie policyjnej i będą ukarani grzywną w wysokości 1652 USD, jeśli złamią to ograniczenie. Zakupy będą ograniczone do jednej osoby na gospodarstwo domowe dziennie w promieniu pięciu kilometrów od miejsca zamieszkania danej osoby. Premier Andrews powiedział, że żolnierze ADF pomogą policji egzekwować te środki. Większość sklepów zostanie zamknięta na sześć tygodni - z wyjątkiem supermarketów i aptek. * * * SWIAT: Rosja ma już szczepionkę przeciwko COVID-19. 12 sierpnia Rosja zarejestruje pierwszą na świecie szczepionkę przeciwko nowemu koronawirusowi. Jako pierwsi zostaną zaszczepieni pracownicy medyczni i osoby w podeszłym wieku.
CORONAVIRUS INFO: W Wiktorii premier Dan Andrews ogłosił 2 sierpnia stan katastrofy. W Melbourne wprowadza się godzinę policyjną od 20:00 do 5:00. * * * Queensland zamyka granice od soboty 8 sierpnia dla mieszkańcow NSW i ACT. Wczesniej zostala już zamknięta dla podróżnych z Wiktorii. * * * Aktualne zgony (ilość/% śmiertelności): Swiat: 723000/5%, USA: 164000/6%, Niemcy: 9000/5%, Francja: 30000/27%, Rosja: 14000/2%, Polska: 1700/5%, Australia: 250/2%

sobota, 11 kwietnia 2020

Życzenia na trudną Wielkanoc A.D. 2020


Raffaello Santi: The Resurrection of Jesus Christ (1502), São Paulo Museum of Art
 
Tegoroczne Święta Wielkiej Nocy przypadły na trudny czas pandemii i ograniczeń, które nas  dotknęły w mniejszym lub większym stopniu,  niezależnie gdzie mieszkamy na świecie.  Ten świąteczny czas, stał  się nagle szczególną chwilą zatrzymania w szaleńczym wirze bieżących spraw.


Wszystkim naszym Czytelnikom, Sponsorom i  Przyjaciołom życzę aby w tym wyjątkowo trudnym czasie, Święta Radości upamiętniające   Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, stały się  okazją do prawdziwego odpoczynku, wyciszenia, zadumy i  refleksji ,zawsze jednak  pełnej  nadziei na lepsze dni. Abyśmy wszyscy mogli  znowu w dobrym zdrowiu wyjść z domów, spotkać się i z radością zaśpiewać:  
Alleluja!
 Zdrowych i mimo wszystko Radosnych Świąt!
Krzysztof Bajkowski
Edytor Bumeranga Polskiego
bumerangmedia.com
 
Zobacz: Życzenia od Was - Dziękujemy!

* * *

Muzyczne upominki świąteczne:

Z Brisbane:
Świat pozamykany w domach ale Astrid Jorgensen - dyrygentka i kompozytorka z Brisbane, dyrektorka slynnego do trzech lat Pub Choir stworzyła  w czasie pandemii COVID-19 wirtualny chór. 1000 chórzystów z 18 krajów zaśpiewało z własnych mieszkań piosenkę The Carpenters: The Long To Be. Oto efekt:
z Rzymu:
The Rome choirs Lavinium and SingUp! are meeting virtually in this quarantine time to sing together Leonard Cohen's Halleluja.

CORO VIRTUALE - VIRTUAL CHOIR - Hallelujah (Leonard Cohen)Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

Promocja

Promocja

Promocja