polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: W Ministerstwie Sprawiedliwości trwają prace nad projektem ustawy ws. wolności słowa w Internecie. To pokłosie ostatnich incydentów blokowania kont użytkowników lub usuwania opublikowanych przez nich treści w mediach społecznościowych."Polska powinna mieć regulacje chroniące przed nadużyciami wielkich korporacji internetowych, które coraz częściej w imię obrony wolności tę wolność ograniczają." - napisał na twitterze Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. * * * AUSTRALIA: Australia rozpocznie szczepienia na COVID-19 w przyszłym miesiącu w ramach przyspieszonego planu mającego na celu zaszczepienie 4 milionów ludzi do końca marca. W pierwszej fazie pięciostopniowego planu wprowadzenia szczepionki, szczepienie będzie zarezerwowane dla pracowników służby zdrowia pierwszej linii, pracowników kwarantanny, placówek opiekuńczych i podopiecznych oraz najważniejszych polityków federalnych. * * * SWIAT: Światowa Organizacja Zdrowia ostrzegła przed możliwą śmiercią stu tysięcy osób tygodniowo z powodu koronawirusa, informuje Reuters.ak zauważono, obecnie ponad 47 procent zgonów ma miejsce w Ameryce Północnej i Południowej, a w przyszłości według prognoz liczba ta może wzrosnąć. W Europie, zgodnie z oczekiwaniami organizacji, sytuacja się ustabilizuje, ale śmiertelność pozostanie na wysokim poziomie. Według najnowszych danych WHO liczba wykrytych przypadków koronawirusa na świecie przekroczyła 94 miliony. Przez cały ten czas zmarło ponad dwa miliony ludzi.
POLONIA INFO: Festiwal Filmów Polskich w Australii online: 22-31 stycznia 2021 - polishfilmfestival.com.au

sobota, 11 kwietnia 2020

Życzenia na trudną Wielkanoc A.D. 2020


Raffaello Santi: The Resurrection of Jesus Christ (1502), São Paulo Museum of Art
 
Tegoroczne Święta Wielkiej Nocy przypadły na trudny czas pandemii i ograniczeń, które nas  dotknęły w mniejszym lub większym stopniu,  niezależnie gdzie mieszkamy na świecie.  Ten świąteczny czas, stał  się nagle szczególną chwilą zatrzymania w szaleńczym wirze bieżących spraw.


Wszystkim naszym Czytelnikom, Sponsorom i  Przyjaciołom życzę aby w tym wyjątkowo trudnym czasie, Święta Radości upamiętniające   Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, stały się  okazją do prawdziwego odpoczynku, wyciszenia, zadumy i  refleksji ,zawsze jednak  pełnej  nadziei na lepsze dni. Abyśmy wszyscy mogli  znowu w dobrym zdrowiu wyjść z domów, spotkać się i z radością zaśpiewać:  
Alleluja!
 Zdrowych i mimo wszystko Radosnych Świąt!
Krzysztof Bajkowski
Edytor Bumeranga Polskiego
bumerangmedia.com
 
Zobacz: Życzenia od Was - Dziękujemy!

* * *

Muzyczne upominki świąteczne:

Z Brisbane:
Świat pozamykany w domach ale Astrid Jorgensen - dyrygentka i kompozytorka z Brisbane, dyrektorka slynnego do trzech lat Pub Choir stworzyła  w czasie pandemii COVID-19 wirtualny chór. 1000 chórzystów z 18 krajów zaśpiewało z własnych mieszkań piosenkę The Carpenters: The Long To Be. Oto efekt:
z Rzymu:
The Rome choirs Lavinium and SingUp! are meeting virtually in this quarantine time to sing together Leonard Cohen's Halleluja.

CORO VIRTUALE - VIRTUAL CHOIR - Hallelujah (Leonard Cohen)Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

Promocja

Promocja

Promocja