polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Szef MON Mariusz Błaszczak podjął decyzję o przeszkoleniu ponad 100 tysięcy żołnierzy pod kątem walki z pandemią koronawirusa. Przeszkolenie medyczne żołnierzy ma pozwolić na ich większe wsparcie cywilnej służby zdrowia. Minionej doby odnotowano 9 622 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce. Na COVID-19 zmarło kolejnych 84 osoby. To dobowy rekord jeśli chodzi o liczbę nowych zakażeń. Najgorsza sytuacja panuje w województwach mazowieckim, małopolskim i wielkopolskim. * * * AUSTRALIA: Wiktoriański premier Daniel Andrews oznajmił, że dziś wprowadzi „znaczące” zmiany w stanowych zasadach blokowania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Liczba osób, które będą mogły gromadzić się na świeżym powietrzu, wzrośnie do 10, ograniczenie podróży do 5 km zostanie rozszerzone do 20 km, a dwugodzinne limity czasu na ćwiczenia lub spotkania towarzyskie zostaną zniesione. Wczoraj Premier ogłosił tylko jeden nowy przypadek koronawirusa i brak nowych zgonów w Wiktorii. * * * SWIAT: Prezydent Francji Emmanul Macron ogłosił wprowadzenie godziny policyjnej podczas drugiej fali COVID-19 w wielu miastach, w tym w Paryżu, Lille, Lyonie, Marsylii, Tuluzie. Godzina policyjna będzie obowiązywać od 21.00 do 6.00 od soboty. Reżim ten będzie trwał cztery tygodnie. Sytuacja epidemiczna we Francji pogarsza się od sierpnia. Łączna liczba przypadków od początku epidemii we Francji wynosi już ponad 756 tysięcy, zmarły prawie 33 tysiące osób.
POLONIA INFO: Polish Film Festival w Sydney 2020: Palace Cinema, Norton Street w Leichhardt, 25.10 - 8.11

sobota, 11 kwietnia 2020

Życzenia na trudną Wielkanoc A.D. 2020


Raffaello Santi: The Resurrection of Jesus Christ (1502), São Paulo Museum of Art
 
Tegoroczne Święta Wielkiej Nocy przypadły na trudny czas pandemii i ograniczeń, które nas  dotknęły w mniejszym lub większym stopniu,  niezależnie gdzie mieszkamy na świecie.  Ten świąteczny czas, stał  się nagle szczególną chwilą zatrzymania w szaleńczym wirze bieżących spraw.


Wszystkim naszym Czytelnikom, Sponsorom i  Przyjaciołom życzę aby w tym wyjątkowo trudnym czasie, Święta Radości upamiętniające   Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, stały się  okazją do prawdziwego odpoczynku, wyciszenia, zadumy i  refleksji ,zawsze jednak  pełnej  nadziei na lepsze dni. Abyśmy wszyscy mogli  znowu w dobrym zdrowiu wyjść z domów, spotkać się i z radością zaśpiewać:  
Alleluja!
 Zdrowych i mimo wszystko Radosnych Świąt!
Krzysztof Bajkowski
Edytor Bumeranga Polskiego
bumerangmedia.com
 
Zobacz: Życzenia od Was - Dziękujemy!

* * *

Muzyczne upominki świąteczne:

Z Brisbane:
Świat pozamykany w domach ale Astrid Jorgensen - dyrygentka i kompozytorka z Brisbane, dyrektorka slynnego do trzech lat Pub Choir stworzyła  w czasie pandemii COVID-19 wirtualny chór. 1000 chórzystów z 18 krajów zaśpiewało z własnych mieszkań piosenkę The Carpenters: The Long To Be. Oto efekt:
z Rzymu:
The Rome choirs Lavinium and SingUp! are meeting virtually in this quarantine time to sing together Leonard Cohen's Halleluja.

CORO VIRTUALE - VIRTUAL CHOIR - Hallelujah (Leonard Cohen)Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

Promocja

Promocja

Promocja