polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: W Ministerstwie Sprawiedliwości trwają prace nad projektem ustawy ws. wolności słowa w Internecie. To pokłosie ostatnich incydentów blokowania kont użytkowników lub usuwania opublikowanych przez nich treści w mediach społecznościowych."Polska powinna mieć regulacje chroniące przed nadużyciami wielkich korporacji internetowych, które coraz częściej w imię obrony wolności tę wolność ograniczają." - napisał na twitterze Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. * * * AUSTRALIA: Australia rozpocznie szczepienia na COVID-19 w przyszłym miesiącu w ramach przyspieszonego planu mającego na celu zaszczepienie 4 milionów ludzi do końca marca. W pierwszej fazie pięciostopniowego planu wprowadzenia szczepionki, szczepienie będzie zarezerwowane dla pracowników służby zdrowia pierwszej linii, pracowników kwarantanny, placówek opiekuńczych i podopiecznych oraz najważniejszych polityków federalnych. * * * SWIAT: Światowa Organizacja Zdrowia ostrzegła przed możliwą śmiercią stu tysięcy osób tygodniowo z powodu koronawirusa, informuje Reuters.ak zauważono, obecnie ponad 47 procent zgonów ma miejsce w Ameryce Północnej i Południowej, a w przyszłości według prognoz liczba ta może wzrosnąć. W Europie, zgodnie z oczekiwaniami organizacji, sytuacja się ustabilizuje, ale śmiertelność pozostanie na wysokim poziomie. Według najnowszych danych WHO liczba wykrytych przypadków koronawirusa na świecie przekroczyła 94 miliony. Przez cały ten czas zmarło ponad dwa miliony ludzi.
POLONIA INFO: Festiwal Filmów Polskich w Australii online: 22-31 stycznia 2021 - polishfilmfestival.com.au

niedziela, 5 kwietnia 2020

Apel do rządu o pomoc dla seniorów w dobie kryzysu epidemii

Hon. Anne Ruston - Minister for Families
and Social Services . Fot. Wikipedia
Rząd Australii wprowadza szereg środków w celu wsparcia Australijczyków w zaistniałym kryzysie związanym z epidemią nowego koronawirusa (COVID-19), ale nie zrobiono wystarczająco dużo, aby chronić tych, którzy są najbardziej podatni na zakażenie wirusem. Na portalu YourLifeChoices opublikowana została petycja do Minister ds. Rodzin i Usług Socjalnych - Anny Ruston o podwyższenie emerytur i obniżenie wieku emerytalnego.

Teraz bardziej niż kiedykolwiek kluczowe jest, aby odbiorcy australijskiej emerytury mieli środki na utrzymanie się - czytamy w apelu.
 
Kryzys ten jest niespotykany w naszym życiu i wymaga bezprecedensowego podejścia. Podejście to powinno opierać się na życzliwości, a jego celem jest powstrzymanie starszych Australijczyków przed ubóstwem. 
Wzywamy Ministra ds. Rodzin i Usług Socjalnych, Hon Anne Ruston, do poparcia tymczasowego podwyższenia emerytury, a także obniżenia wieku kwalifikacyjnego z powrotem do 65 lat.
Uważamy, że środki te zapewnią zmniejszenie cierpień australijskich seniorów podczas kryzysu koronawirusowego.
Zdajemy sobie sprawę, że wszyscy Australijczycy będą walczyć w ciągu najbliższych kilku miesięcy, ale należy zrobić więcej, aby chronić ludzi, których zdrowie jest najbardziej zagrożone tym wirusem.
Wiele innym grupom społecznym zapewniono stały wzrost świadczeń rządowych, ale odbiorcy australijskiej emerytury wciąż czekają na ulgę.


Dlaczego to jest tak pilne?
 
- Ceny podstawowych artykułów spożywczych już teraz gwałtownie wzrosły z powodu zwiększonego popytu i nie mamy powodu sądzić, że spadną one w nadchodzących miesiącach.
- Pomimo blokady starsi Australijczycy muszą nadal spłacać kredyty hipoteczne i rachunki, jednocześnie płacąc więcej za zaspokojenie podstawowych potrzeb.
- Rachunki, takie jak prywatne ubezpieczenia zdrowotne, mają wzrosnąć już 1 kwietnia, co dodatkowo obciąża i tak już napięte budżety.
- Starsi Australijczycy będą potrzebować większej pomocy ze strony rządu w nadchodzących miesiącach, aby zapewnić sobie nie tylko przetrwanie kryzysu, ale także przetrwanie niepewnej przyszłości gospodarczej.
- Większość z tych osób nie może szukać pracy, a ci, którzy zarabiali dzięki udziałom i inwestycjom, widzą, że strumień dochodów gwałtownie spada.
- Ci ludzie pracowali dla Australii i przyczynili się do rozwoju tego kraju przez całe życie, a teraz potrzebują pomocy Australii.

Aby uniknąć pogorszenia się kryzysu gospodarczego i niepotrzebnego cierpienia australijskich seniorów, rząd musi działać już teraz. - czytamy w apelu do rządu.
 
W chwili naszej publikacji petycję do Minister ds. Rodzin podpisało ponad 1600 osób. potrzebne jest ponad 10 tysięcy. Jeśli chcesz przyłączyć się do powyższego apelu wejdź na stronę:
 
...i poprzyj!
 
 
 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

Promocja

Promocja

Promocja