polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Szef MON Mariusz Błaszczak podjął decyzję o przeszkoleniu ponad 100 tysięcy żołnierzy pod kątem walki z pandemią koronawirusa. Przeszkolenie medyczne żołnierzy ma pozwolić na ich większe wsparcie cywilnej służby zdrowia. Minionej doby odnotowano 9 622 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce. Na COVID-19 zmarło kolejnych 84 osoby. To dobowy rekord jeśli chodzi o liczbę nowych zakażeń. Najgorsza sytuacja panuje w województwach mazowieckim, małopolskim i wielkopolskim. * * * AUSTRALIA: Wiktoriański premier Daniel Andrews oznajmił, że dziś wprowadzi „znaczące” zmiany w stanowych zasadach blokowania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Liczba osób, które będą mogły gromadzić się na świeżym powietrzu, wzrośnie do 10, ograniczenie podróży do 5 km zostanie rozszerzone do 20 km, a dwugodzinne limity czasu na ćwiczenia lub spotkania towarzyskie zostaną zniesione. Wczoraj Premier ogłosił tylko jeden nowy przypadek koronawirusa i brak nowych zgonów w Wiktorii. * * * SWIAT: Prezydent Francji Emmanul Macron ogłosił wprowadzenie godziny policyjnej podczas drugiej fali COVID-19 w wielu miastach, w tym w Paryżu, Lille, Lyonie, Marsylii, Tuluzie. Godzina policyjna będzie obowiązywać od 21.00 do 6.00 od soboty. Reżim ten będzie trwał cztery tygodnie. Sytuacja epidemiczna we Francji pogarsza się od sierpnia. Łączna liczba przypadków od początku epidemii we Francji wynosi już ponad 756 tysięcy, zmarły prawie 33 tysiące osób.
POLONIA INFO: Polish Film Festival w Sydney 2020: Palace Cinema, Norton Street w Leichhardt, 25.10 - 8.11

niedziela, 5 kwietnia 2020

Apel do rządu o pomoc dla seniorów w dobie kryzysu epidemii

Hon. Anne Ruston - Minister for Families
and Social Services . Fot. Wikipedia
Rząd Australii wprowadza szereg środków w celu wsparcia Australijczyków w zaistniałym kryzysie związanym z epidemią nowego koronawirusa (COVID-19), ale nie zrobiono wystarczająco dużo, aby chronić tych, którzy są najbardziej podatni na zakażenie wirusem. Na portalu YourLifeChoices opublikowana została petycja do Minister ds. Rodzin i Usług Socjalnych - Anny Ruston o podwyższenie emerytur i obniżenie wieku emerytalnego.

Teraz bardziej niż kiedykolwiek kluczowe jest, aby odbiorcy australijskiej emerytury mieli środki na utrzymanie się - czytamy w apelu.
 
Kryzys ten jest niespotykany w naszym życiu i wymaga bezprecedensowego podejścia. Podejście to powinno opierać się na życzliwości, a jego celem jest powstrzymanie starszych Australijczyków przed ubóstwem. 
Wzywamy Ministra ds. Rodzin i Usług Socjalnych, Hon Anne Ruston, do poparcia tymczasowego podwyższenia emerytury, a także obniżenia wieku kwalifikacyjnego z powrotem do 65 lat.
Uważamy, że środki te zapewnią zmniejszenie cierpień australijskich seniorów podczas kryzysu koronawirusowego.
Zdajemy sobie sprawę, że wszyscy Australijczycy będą walczyć w ciągu najbliższych kilku miesięcy, ale należy zrobić więcej, aby chronić ludzi, których zdrowie jest najbardziej zagrożone tym wirusem.
Wiele innym grupom społecznym zapewniono stały wzrost świadczeń rządowych, ale odbiorcy australijskiej emerytury wciąż czekają na ulgę.


Dlaczego to jest tak pilne?
 
- Ceny podstawowych artykułów spożywczych już teraz gwałtownie wzrosły z powodu zwiększonego popytu i nie mamy powodu sądzić, że spadną one w nadchodzących miesiącach.
- Pomimo blokady starsi Australijczycy muszą nadal spłacać kredyty hipoteczne i rachunki, jednocześnie płacąc więcej za zaspokojenie podstawowych potrzeb.
- Rachunki, takie jak prywatne ubezpieczenia zdrowotne, mają wzrosnąć już 1 kwietnia, co dodatkowo obciąża i tak już napięte budżety.
- Starsi Australijczycy będą potrzebować większej pomocy ze strony rządu w nadchodzących miesiącach, aby zapewnić sobie nie tylko przetrwanie kryzysu, ale także przetrwanie niepewnej przyszłości gospodarczej.
- Większość z tych osób nie może szukać pracy, a ci, którzy zarabiali dzięki udziałom i inwestycjom, widzą, że strumień dochodów gwałtownie spada.
- Ci ludzie pracowali dla Australii i przyczynili się do rozwoju tego kraju przez całe życie, a teraz potrzebują pomocy Australii.

Aby uniknąć pogorszenia się kryzysu gospodarczego i niepotrzebnego cierpienia australijskich seniorów, rząd musi działać już teraz. - czytamy w apelu do rządu.
 
W chwili naszej publikacji petycję do Minister ds. Rodzin podpisało ponad 1600 osób. potrzebne jest ponad 10 tysięcy. Jeśli chcesz przyłączyć się do powyższego apelu wejdź na stronę:
 
...i poprzyj!
 
 
 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

Promocja

Promocja

Promocja