polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Trybunał Konstytucyjny orzekł, że Polska nie musi wdrażać Zielonego Ładu. Trybunał Konstytucyjny zajął się kwestią wpływu Unii Europejskiej na polską politykę energetyczną. Wniosek w tej sprawie złożyła do TK grupa stu posłów. * * * AUSTRALIA: Partia Liberalna i Partia Narodowa rozstały się po tym, jak lider Partii Narodowej David Littleproud ogłosił, że partia po raz pierwszy od 38 lat odchodzi od umowy koalicyjnej. Lliderzy obu partii obwiniają się za niepowodzenie w zawarciu nowego porozumienia partnerskiego po niedawnej porażce koalicji w wyborach, w których Partia Pracy odniosła miażdżące zwycięstwo, a lider Partii Liberalnej Peter Dutton został usunięty ze swojego miejsca w parlamencie. Partia Narodowa będzie zasiadać w nowym parlamencie niezależnie. W najbliższych dniach liberałowie powołają nowe ministerstwo cieni Ostatni rozłam nastąpił w 1987 r., gdy premier Queensland National Party Joh Bjelke-Petersen prowadził kampanię na premiera. * * * SWIAT: Izrael przeprowadzadził w piątek rano atak na Iran. Do ataku doszło na kilka dni przed szóstą rundą negocjacji nuklearnych między Teheranem a Waszyngtonem. Iran zapowiada odwet.
POLONIA INFO:

poniedziałek, 15 kwietnia 2019

WikiLeaks, czyli Zemsta Systemu

Julian Assange siłą wyprowadzany z ambasady Ekwadoru
 w Londynie. Fot. printscreen RuptlyRT (twitter WikiLeaks)
Z ambasady Ekwadoru w Londynie wywleczono w czwartek Juliana Assange. Ekwador go sprzedał. Gdy trafi do USA będzie mu grozić nawet kara śmierci.

Kim on był, że budził taką nienawiść demoliberalnego sytemu? Był założycielem, rzecznikiem i redaktorem naczelnym serwisu WikiLeaks.  Niewątpliwie musiał zrobił coś, czego oni mu nigdy nie wybaczą. Co to było? Jego zbrodnia polegała na tym, że pokazał trochę prawdy o tym jak robiona jest wielka polityka, jakie jest prawdziwe oblicze tych co ją uprawiają, co nimi kieruje i jakie metody stosują. A przecież tego, jak się robi kiełbasę i politykę, nie powinno się pokazywać ludziom, tak uważał już Otto Bismarck.
 
Teraz zwykli ludzie, poprzez ujawnione tysiące dokumentów,  to zobaczyli, i efektem tego było to, że stracili zaufanie do polityków, do systemu stworzonego przez wielkie partie i do mediów. Przez to zaczął się kruszyć i upadać cały system polityczny,  który głównie opierał się na kłamstwie i manipulacji. Prawie wszędzie na Zachodzie, od USA, poprzez Wielką Brytanię, Francję, Włochy i Niemcy, stare systemy władzy się załamują i stare partie tracą władzę. Ludzie je odrzucają. Oni mu tego nie mogą darować.  Pani Clinton tak nienawidziła  Assange’a, że sugerowała zabicie go przy użyciu drona. Szkoda się jednak, z punktu widzenia Systemu,  już stała i powrót do sytuacji sprzed powstania  WikiLeaks nie będzie już możliwy. Ludzie stracili zaufanie. Pomimo, że zemsta dosięgnie Assange’a to klasie politycznej już nic to nie da. Za nim pójdą następni. Już poszli!
 
Krótki film[i] z jego wyniesienia z ambasady wiele pokazuje. On zapłacił wielką cenę. Ten człowiek, którego tam wynoszą ma tylko 46 lat, a wygląda jakby miał 80. Siedem lat spędził w małej klitce w ambasadzie, nawet bez dostępu słońca.
 
I jeszcze jedno, ale też znamienne. Tę scenę sfilmowała agencja Ruptly, która należy do telewizji RT (Russia Today), i z tego źródła pochodzi film zamieszczany potem przez światowe media. Żadna z wielkich agencji zachodnich tego nie zrobiła, nie sfilmowała tego zdarzenia, a zrobiła to rosyjska telewizja.  Jak widać wszystko kołem się toczy i dziś mocno już wyblakły i się skompromitowały uznawane kiedyś za wzór zachodnie standardy w zakresie przekazywania informacji. Wygląda na to, że rosyjskie media dziś bardziej prawdziwie niż te zachodnie pokazują rzeczywistość. Jeszcze 30 lat temu byłoby to  nie do pomyślenia.
 
Stanisław Lewicki
 
[i] https://www.theguardian.com/uk-news/video/2019/apr/11/julian-assange-removed-from-ecuadorian-embassy-in-london-video

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy