polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: W dniach 15–21 lipca 2026 roku Rzeszów ponownie stał się miejscem spotkania Polonii z całego świata podczas XX Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. W niedzielę, 19 lipca br., uczestnicy spotkania polonijnego uczestniczyli w Eucharystii sprawowanej w Katedrze rzeszowskiej w intencji Polonii i Polaków mieszkających poza granicami kraju. * * * AUSTRALIA: Serwisy informacyjne alarmują, że kryzys bezdomności w Sydney jest obecnie głębszy niż kiedykolwiek wcześniej. Dodatkowo nowo wprowadzone programy energetyczne w niektórych stanach (np. w Australii Południowej) zamiast pomagać, doprowadziły do niespodziewanego wzrostu rachunków za prąd dla obywateli. * * * SWIAT: Potężne uderzenie Federacji Rosyjskiej na stolicę Ukrainy Kijów! Rosja przeprowadziła jeden z największych ataków na Kijów od początku wojny. W kierunku stolicy Ukrainy w ciągu 30 minut wystrzelonych zostało ok. 50 rakiet balistycznych. * Reprezentacja Hiszpanii zdobyła Puchar Świata FIFA, wygrywając finał Mistrzostw Świata 2026 z Argentyną 1:0. Zwycięskiego gola w dogrywce strzelił w 106. minucie Ferran Torres. Finał Mistrzostw Świata FIFA 2026 odbył się na stadionie MetLife Stadium w East Rutherford w aglomeracji Nowego Jorku. Na trybunach byKról Hiszpanii Filip VI wraz z królową Letycją oraz premier Hiszpanii Pedro Sánchez. Obecny był także prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump z żoną Melanią a także liderzy pozostałych państw-gospodarzy: premier Kanady Mark Carney oraz prezydent Meksyku Claudia Sheinbaum.
POLONIA INFO: W dniach 15–21 lipca 2026 roku Rzeszów ponownie stał się miejscem spotkania Polonii z całego świata podczas XX Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. W niedzielę, 19 lipca br., uczestnicy spotkania polonijnego uczestniczyli w Eucharystii sprawowanej w Katedrze rzeszowskiej w intencji Polonii i Polaków mieszkających poza granicami kraju.

sobota, 6 kwietnia 2019

Technologia SmartWire z Polski na sydnejskim Smart Energy Expo

Mariusz Potocki - dyrektor rozwoju firmy Hanplast
prezentuje najnowszy produkt z Polski. na Smart Energy Expo
w Sydney. Fot. K.Bajkowski
Bardzo udane przedsięwziecie. Jesteśmy bardzo zadowoleni, odwiedziło nas ponad 700 osób  Przekroczyło to nasze najśmielsze oczekiwania – mówi Grzegorz Gogacz z AG Abbeys – sydnejskiej firmy pomagajacej zaistnieć polskim przedsiebiorcom na rynku australijskim, po zakończonej w środę wystawie Smart Energy Expo na Darling Harbour. Na wystawie była obecna polska firma Hanplast z Bydgoszczy w celu zapromowania swego najnowszego produktu – pierwszego na świecie panelu słonecznego w technologii SmartWire.

SmartWire to technologia szwajcarskiej firmy badawczo-rozwojowej Meyer Burger łączenia ogniw metodą wielozłączeniową. Trzy tygodnie temu firma Hanplast, która ma swe zakłady w parku technologicznym  w  Bydgoszczy, otrzymała jako pierwsza na świecie oficjalną certyfikacje produktu  w tej technologii.  Tym samym Hanplast  jest pierwszym na świecie producentem modułów fotowoltaicznych najnowszej  generacji.

O nowościach produkowanych w Polsce w firmie Hanplast w konstrukcji paneli słonecznych, ich rewelacyjnych własnościach  a także o samej firmie  mówi dla Bumeranga Polskiego obecny na  sydnejskim Smart Energy Expo dyrektor rozwoju  firmy, Mariusz Potocki.
 Nagranie BumerangMedia -YouTube. Realizacja Krzysztof Bajkowski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy