polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Andrzej Duda podpisał Ustawę z dnia 6 grudnia 2024 r. o zmianie ustawy o dniach wolnych od pracy oraz niektórych innych ustaw. Ustawa przewiduje ustanowienie dnia 24 grudnia - wigilii Bożego Narodzenia - dniem wolnym od pracy. Nowe prawo zacznie obowiązywać od przyszłego roku. Projekt ustawy o wprowadzeniu wolnej Wigilii złożyła w Sejmie Lewica. * * * AUSTRALIA: Były dyrektor generalny Nine, Hugh Marks, został ogłoszony nowym dyrektorem zarządzającym ABC i zastąpi odchodzącego Davida Andersona od marca 2025 roku na pięcioletnią kadencję. W latach 2015-2021 Marks pełnił funkcję dyrektora generalnego Nine i nadzorował fuzję firmy z Fairfax w 2018 roku, która stworzyła największą kompanię medialną w Australii. * * * SWIAT: Donald Trump ogłosił chęć kupna, należącej do Danii, Grenlandii. Prezydent elekt USA uważa kontrolę nad wyspą za "absolutną konieczność”. We wtorek oświadczył, że Stany Zjednoczone potrzebują Grenlandii "ze względu na bezpieczeństwo narodowe". Dodał, że nie wyklucza użycia siły, by zrealizować ten cel.
POLONIA INFO: Marcin Daniec, satyryk z Polski wystąpi: w Sydney Piątek 17.01.2025 – godz. 19:30 - Polski Klub w Ashfield, Sobota 18.01.2025 – godz. 17:30 – Polski Klub w Bankstown, Niedziela 19.01.2025 – godz. 12:30 – Sala J.P. II w Marayong, w Melbourne Sobota 25.01.2025 – godz. 17:30 – Polish Club - Albion, Niedziela 26.01.2025 – godz. 17:30 – Polish House Syrena – Rowville

środa, 24 października 2018

Bal z okazji 15-lecia Szkoły Polskiej w Randwick

Piętnaste urodziny Szkoły Polskiej w Randwick to wyjątkowa okazja do świętowania. Edukacja w języku polskim poza granicami kraju jest nielada wyzwaniem, nie tylko dla uczniów i ich rodzin, ale również dla placówek szkolnych i nauczycieli.

Nasze sobotnie lekcje przygotowywane są bardzo starannie, tak, aby wyposażyć naszych uczniów w nowe, ciekawe i przydatne doświadczenia. Co tydzień od piętnastu już lat staramy się przekazać uczniom wiedzę na temat języka polskiego, historii i kultury polskiej w kontekście wychowania bilingualnego. Tak zdobyte doświadczenia i kompetencje językowe poszerzają horyzonty, dają lepszy start w dorosłym życiu, zbliżają do rodziny i nadają nauce języka polskiego większy sens.

 W imieniu trzech dyrektorów, którzy w ciągu tych 15 lat byli związani z naszą szkołą chciałabym wyrazić szczególne podziękowania ponad 50 członkom personelu, niezliczonym wolontariuszom i setkom uczniów za ich ciężką pracę i zaangażowanie w tworzenie i wspieranie Polskiej Szkoły w Sydney. Dziękuję wszystkim organizacjom rządowym i prywatnym za finansowe wspieranie naszej placówki, bez którego nie bylibyśmy w stanie pracować na tak wysokim poziomie.

BAL Z OKAZJI 15-LECIA SZKOŁY

Aby uczcić 15 lat osiągnięć i ciężkiej pracy wszystkich osób związanych ze szkołą serdecznie zapraszamy na naszą uroczystą galę. Wieczór ten będzie okazją, aby świętować naszą wspaniałą społeczność szkolną i wspierać zbiórkę pieniędzy dla Szkoły Polskiej w Sydney.

Bilety indywidualne lub grupowe dla dziesięciu gości są w sprzedaży u organizatorów gali. Ilość biletów jest ograniczona. Zachęcamy do rezerwacji jak najszybciej!

Kiedy: 3 listopada 2018 r., godz. 18.00.

Gdzie: Prince Henry Centre, 2 Hospital Road, Little Bay

Bilety: $100 za osobę.
 Aby dokonać zakupu należy wpłacić pieniądze na szkolne konto bankowe: BSB 062198 Acc#10395637
 
Alicja Batorowicz
dyrektor Szkoły Polskiej w Randwick
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy