polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: „Rzeczpospolita” opublikowała artykuł, w którym ujawniła, że według nieoficjalnych ustaleń w dom w Wyrykach uderzyła rakieta AIM-120 AMRAAM wystrzelona z polskiego F-16. Wcześniej władze i liczne media w Polsce oskarżały o to Federację Rosyjską w tym wiceminister spraw zagranicznych Marcin Bosacki na forum Rady bezpieczeństwa ONZ. * * * AUSTRALIA: W Melbourne, Sydney i innych miastach odbyły się duże demonstracje, w których rywalizujące ze sobą grupy podnosiły argumenty dotyczące m.in. suwerenności rdzennej ludności czy sprzeciwu wobec imigracji.Transparenty niesione przez protestujących odzwierciedlały skrajnie różne cele: “Rally against racism”, “Sovereignty never ceded”, “Save Australia” and “Australia unites against government corruption”. W Melbourne „Wiec przeciwko rasizmowi” został zablokowany przez policję konną, która utworzyła linię, uniemożliwiając protestującym kontakt z antyimigracyjną i antykorupcyjną demonstracją. * * * SWIAT: "Realizacja prowokacyjnej idei kijowskich i innych głupków o utworzeniu »strefy zakazu lotów nad Ukrainą« i możliwości zestrzelenia naszych bezzałogowych statków powietrznych przez kraje NATO będzie oznaczała tylko jedno – wojnę NATO z Rosją. Należy nazywać rzeczy po imieniu!” – ocenił były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew wezwania Radoslawa Sikorskiego do zestrzeliwania przez NATO rosyjskich dronów i rakiet nad Ukrainą .
POLONIA INFO:

piątek, 21 września 2018

Rozpocżął sie V Światowy Zjazd Polonii i Polaków z Zagranicy

Polonia w Sejmie. Fot. A.Pawlowska PAI/Wspólnota Polska
Uroczyste otwarcia V Światowego Zjazdu Polonii i Polaków z Zagranicy, odbywającego się w roku obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dokonało się w polskim parlamencie, sali plenarnej Sejmu RP. Poprzedziło je złożenie kwiatów pod tablicami pamiątkowymi w Sejmie RP raz msza św. w archikatedrze Św. Jana na warszawskim Starym Mieście. Tego samego dnia uczestnicy Zjazdu spotkali się w ogrodach Pałacu prezydenckiego z parą prezydencką . Wieczorem odbył się w Teatrze Wielkim uroczysty koncert pt. Nasza Niepodległa.

Na Zjazd przyleciała kilkunastoosoba grupa Polaków z Australii. Bumerang Polski jest też obecny. Wkrótce nasze relacje. Tymczasem zobaczcie aktualnosci zjazdowe na stronie wspólorganizatora Zjazdu - "Wspólnoty Polskiej"


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy