polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Polska jest jedynym krajem europejskim, w którym większość społeczeństwa opowiada się za obecnością amerykańskich baz wojskowych na swoim terytorium. Według badania przeprowadzonego dla Democracy Perception Index (DPI) w 98 krajach, w tym w 17 państwach Unii Europejskiej, prawie 51% Polaków opowiedziało się za obecnością amerykańskiej bazy wojskowej w kraju, podczas gdy jedynie 23% było temu przeciwnych. * * * AUSTRALIA: Władze Sydney wzmocniły patrole i zamknęły niektóre plaże po serii tragicznych incydentów na wschodnim wybrzeżu. Odnotowano trzy ataki w ciągu zaledwie 48 godzin, w tym śmiertelny atak na 12-letniego chłopca. * * * SWIAT: Wizyta prezydenta Donalda Trumpa w Chinach (13–15 maja 2026 r.) zakończyła się oficjalnym ogłoszeniem sukcesu gospodarczego i dyplomatycznego, podkreślając zmianę globalnego układu sił. Była to pierwsza wizyta amerykańskiego przywódcy w Pekinie od dziewięciu lat. Prezydent ChRL Xi Jinping zgodził się na zakup 200 odrzutowców od koncernu Boeing. Trumpowi towarzyszyli szefowie największych korporacji technologicznych i finansowych. W składzie znaleźli się m.in. Elon Musk (Tesla), Tim Cook (Apple), Jensen Huang (Nvidia) oraz liderzy firm Meta, Boeing i BlackRock. Xi Jinping stanowczo oznajmił, że kwestia Tajwanu jest najważniejsza w relacjach dwustronnych.
POLONIA INFO:

niedziela, 17 września 2017

Wystawa w Konsulacie: Światowe Dziedzictwo UNESCO w Polsce

Konsulat Generalny RP w Sydney zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy plenerowej Światowe Dziedzictwo UNESCO w Polsce w czwartek 21 września 2017 r. o godzinie 17.00 w Konsulacie.  Honorowymi gośćmi otwarcia wystawy będą Posłowie na Sejm RP.
 
Po wystawie zapraszamy na spotkanie z Posłami w sali Konsulatu. Spotkanie odbędzie się w języku polskim.
  

Bardzo prosimy o potwierdzenie Państwa uczestnictwa do poniedziałku 18 września na adres marta.kiec-gubala at msz.gov.pl; lub telefonicznie na numer (02) 9327 8600. 
 
Serdecznie zapraszamy.
 
  Konsulat Generalny RP w Sydney

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy