polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Agencja Uzbrojenia i MESKO podpisały umowę ramową dotyczącą dostaw kilku tysięcy wyrzutni systemu Piorun dla Polski, Litwy, Łotwy i Norwegii. Wartość zamówienia ma sięgnąć 8 mld zł. Ponad 80 proc. uzbrojenia trafi do Wojska Polskiego, a polska część zakupów będzie finansowana z unijnego mechanizmu SAFE. * * * AUSTRALIA: Oficjalne dane potwierdziły, że dług publiczny Związku Australijskiego przekroczył historyczną barierę 1 biliona dolarów australijskich (AUD). Wywołało to ostrą krytykę opozycji wobec rządu Anthony'ego Albanese. * * * SWIAT: Władze Armenii wybierają Unię Europejską i odrzucają ścisłą współpracę z Federacją Rosyjską. Premier Armenii Nikol Paszynian zapowiedział, że Erywań w najbliższym czasie chce rozpocząć procedurę składania oficjalnego wniosku o członkostwo w Unii Europejskiej.
POLONIA INFO:

sobota, 18 czerwca 2016

Polka w finale międzynarodowego konkursu piękności w Sydney!

Miss Magdalena Rudzka - 2016 Finalist.
 Pageant of the World Poland
Mieszkająca w Australii młoda Polka - Magdalena Rudzka, została wytypowana do wzięcia udziału w międzynarodowym konkursie piękności, który odbędzie się 8 lipca  w Sydney - jako reprezentantka Polski (Miss Poland).  Konkurs nosi nazwę "Pageant of the World 2016" . Będzie emitowany w ponad 30 krajach na świecie i oglądany na żywo przez ponad dwutysięczną publiczność w sydnejskim CBD.
Ma 28 lat, urodziła się w Warszawie, jest magistrem prawa i menadżerem sportu w dyscyplinie fitness. Ponadto, jest miłośniczką żeglarstwa, snowboardu, tańca i łucznictwa.



Karierę prawniczą rozpoczęła już na studiach w Warszawie. Po uzyskaniu dyplomu magistra rozpoczęła studia doktoranckie, także z prawa. Po ok. dwóch latach podjęła decyzję o wyjeździe z kraju. Pierwszym  przystankiem były Niemcy (mieszkała tam ponad 2 lata). Kolejnym Australia - obecnie mieszka w Sydney. Rozpoczęła tu studiować Business i Management. Zgłosiła swoją kandydaturę do udziału w konkursie piękności i została wybrana przez jury do reprezentowania  Polski.
Uczestniczki konkursu walczą o zdobycie głównego tytułu tj. "Woman of the World 2016". Po drodze istnieją oczywiście inne tytuły i nagrody do zdobycia. Wartość głównej wygranej opiewa na kwotę ponad 100.000 AUD. Składają się na nią m.in. takie elementy jak pełnienie przez rok funkcji Ambasadorki znanej organizacji charytatywnej. Konkurs ten stawia zarówno na piękno zewnętrzne "kobiety świata" jak i również jej sukcesy życiowe oraz piękno wewnętrzne.
Jury ocenia kandydatki na podstawie wielu kryteriów. Jednym z nich jest zaprezentowanie się w tzw. "Sukni Narodowej" (jak również koktajlowej, wieczorowej, runda talent show etc.)
Na oficjalnej stronie Konkursu już teraz można oddawać glosy online na poszczególne kandydaki.
Link do głosowania na Magdalenę Rudzką: Miss Magdalena Rudzka . Mamy nadzieję, że zagłosujecie na naszą rodaczkę!
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy