polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Karol Nawrocki skierował do premiera Donalda Tuska list, w którym żąda natychmiastowego zaskarżenia umowy Unii Europejskiej z państwami Mercosur do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. * * * AUSTRALIA: Rząd federalny mierzy się z krytyką po ogłoszeniu kampanii o wartości 20 mln USD, która ma zachęcać Australijczyków do oszczędzania paliwa. Rośnie niepokój dotyczący niestabilności dostaw paliw. Premier Anthony Albanese oraz minister spraw zagranicznych Penny Wong udają się w tym tygodniu z wizytą do Brunei i Malezji. Celem podróży jest zabezpieczenie dostaw ropy i oleju napędowego. * * * SWIAT: po 16 latach u steru rządów na Węgrzech premier Viktor Orbán przyznał się do porażki swojej partii Fidesz-Węgierska Unia Obywatelska w niedzielnych wyborach parlamentarnych. Przemawiając na wiecu swoich zwolenników w Budapeszcie, pogratulował swojemu rywalowi, Péterowi Magyarowi, liderowi partii Tisha, zwycięstwa. Nowy premier Węgier zostanie wybrany na pierwszej sesji nowego parlamentu, która odbędzie się na początku maja. Zostanie nim lider Tishy, Péter Magyar.
POLONIA INFO:

czwartek, 19 maja 2016

Dzień Rodzica w Polskiej Szkole w Liverpool

Fot.C.Wojciechowski
Co roku w Polskiej Szkole w Liverpool obchodzimy hucznie zarówno Dzień Mamy jak i Dzień Taty.Tym razem połączyliśmy oba święta i wspólnie bawiliśmy się  podczas Dnia Rodzica :). Program artystyczny był pełen piosenek dla mamy i taty.
 
Tradycyjnie już rodzice wzięli udział w specjalnie  dla nich na tę okazje przygotowanych  konkursach.Było mnóstwo radości i dobrej zabawy. A na koniec prezent - niespodzianka oczywiście  dla kochanych rodziców.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z tego co działo się u nas w pewną majową sobotę:).Poniżej znajdziecie też Państwo zaproszenie na obchody 15-lecia istnienia naszej szkoły, na które gorąco zapraszamy.

Emilia Zwolak


 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy