polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Agencja Uzbrojenia i MESKO podpisały umowę ramową dotyczącą dostaw kilku tysięcy wyrzutni systemu Piorun dla Polski, Litwy, Łotwy i Norwegii. Wartość zamówienia ma sięgnąć 8 mld zł. Ponad 80 proc. uzbrojenia trafi do Wojska Polskiego, a polska część zakupów będzie finansowana z unijnego mechanizmu SAFE. * * * AUSTRALIA: Oficjalne dane potwierdziły, że dług publiczny Związku Australijskiego przekroczył historyczną barierę 1 biliona dolarów australijskich (AUD). Wywołało to ostrą krytykę opozycji wobec rządu Anthony'ego Albanese. * * * SWIAT: Władze Armenii wybierają Unię Europejską i odrzucają ścisłą współpracę z Federacją Rosyjską. Premier Armenii Nikol Paszynian zapowiedział, że Erywań w najbliższym czasie chce rozpocząć procedurę składania oficjalnego wniosku o członkostwo w Unii Europejskiej.
POLONIA INFO:

czwartek, 24 marca 2016

Papież: Dobrze wyjść poza własne ogrodzenie

Papież Franciszek podczas mszy Krzyżma w Wielki Czwartek.
Fot. YT printscreen
Ksiądz musi wyróżniać się postawą godności, ale też zdolności do wstydu - powiedział papież Franciszek podczas mszy Krzyżma w Wielki Czwartek, w uroczystość ustanowienia sakramentu kapłaństwa. W bazylice Świętego Piotra papież przestrzegał przed samozadowoleniem i "puszeniem się jak paw", duchowością w "wersji light" i uleganiem urokowi konsumpcji.  

Papież apelował do księży, aby nie bali się przekraczać granic, wychodzili na spotkanie ludzi i nie obawiali się przebaczać.
 
"Dobrze robi nam wyjście poza nasze ogrodzenie". zalecał papież.
 

Papież mówił też o "dynamice miłosierdzia", które wiąże jeden mały gest z innym i rozszerza się stale. Miłosierdzie przeciwstawił obojętności i przemocy.
 
Podkreślał, że duszpasterze “ludzi odrzuconych", ubogich i niewykształconych bywają czasem "ślepi" i oferują im "nadmiar skomplikowanej teologii".
 
Franciszek przestrzegał następnie przed "musującą duchowością w wersji light", przed "wirtualną światowością, która otwiera się i zamyka jednym kliknięciem", a także przed uleganiem urokowi "tysiąca propozycji konsumpcji, z których nie możemy się otrząsnąć".
deon.pl
 
 
 
 Transmisja Telewizji Watykańskiej:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy