polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Donald Tusk w wywiadzie dla Financial Times straszył rosyjskim zagrożeniem, które może zmaterializować się w ciągu "miesięcy, a nie lat". Premier argumentuje, że nie jest to kwestia złudzeń, lecz posiadanej wiedzy o planach Rosji. Wyraził też niepokój co do lojalności USA i realnej gotowości NATO do zastosowania Artykułu 5, domagając się konkretów zamiast samych deklaracji. * * * AUSTRALIA: Policja w Wiktorii aresztowała 12 osób w związku z serią podpaleń restauracji. Nastolatkom płacono nawet do 20 000 dolarów za przeprowadzanie tych ataków. * * * SWIAT: USA stawiają na Niemcy! Ministerstwo Wojny USA blisko współpracuje z Europejczykami, zwłaszcza z Niemcami, nad przekształceniem Sojuszu Północnoatlantyckiego w NATO 3.0 – oświadczył wiceszef Pentagonu Elbridge Colby. Niemcy „wezmą na siebie dodatkowe obciążenia, w tym ukierunkowaną strategiczną odpowiedzialność za Europę na poziomie strategicznym (…) Bundeswehra stanie się w ten sposób najsilniejszą konwencjonalną armią w Europie”- dodal Colby.
POLONIA INFO:

środa, 2 marca 2016

Debata Oxfordzka w Warszawie: "Wola Narodu stoi ponad prawem"

Wczoraj wieczorem odbyła się w Teatrze Polskim w Warszawie niezwykle interesująca debata w stylu oxfordzkim dotycząca m.in.  aktualnych aspektów stanu  polskiej demokracji. Teza debaty:   Wola Narodu stoi ponad prawem. Tego warto posłuchać.


W dyskusji wzięli udział:  Kornel Morawiecki - marszałek Sejmu (KUKIZ'15), prof. Andrzej Zybertowicz - socjolog,  i red. Robert Mazurek - po stornie Propozycji  tezy oraz Waldemar Kuczyński - publicysta, Katarzyna Lubnauer - poseł na Sejm, (.Nowoczesna) i Jerzy Stępień - b. sedzia Trybunału Konstytucyjnego - po strone Opozycji. Organizatorem debaty były: Towarzystwo Absolwentów Oxford i Cambridge oraz Polskie Radio RDC. Debatę prowadził red. Grzegorz Nawrocki - absolwent Uniwersytetu w Cambridge, dziennikarz TVP Polonia. 

 Oto zapis z całej debaty zarejestrowany przez  portal Medium#Publiczne :


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy