polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Rządząca większośc w Sejmie uchyliła immunitet posła PiS i byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Sejm zgodził się na pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej. Posłowie zgodzili się także na tymczasowe aresztowanie polityka. Zbigniew Ziobro nie przebywa obecnie w Polsce. Od kilku dni jest bowiem w Budapeszcie. Twierdzi, że w ojczyźnie władze szykują na niego "prowokację". * * * AUSTRALIA: Australia podpisała dwustronny traktat bezpieczeństwa z Indonezją, co Anthony Albanese nazywa „przełomowym momentem”. Zawiera ona zobowiązanie do wzajemnych konsultacji w przypadku zagrożenia dla któregokolwiek z państw, w celu rozważenia „jakich środków można podjąć indywidualnie lub wspólnie”. Australia podpisała już wcześniej umowy wojskowe z Indonezją, m.in. w 1995 i 2006 roku. Były polityk zmarł w sobotę wczesnym rankiem po kilku tygodniach grypy i zapalenia płuc. * * * SWIAT: Premier Węgier Viktor Orban poinformował, że jego kraj został wyłączony z sankcji, które Stany Zjednoczone nałożyły na Rosję w związku z jej inwazją na Ukrainę. Szef węgierskiego rządu rozmawiał na ten temat w Waszyngtonie z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Wg Orbana Węgry nadal mają najniższe koszty energii w Europie.
POLONIA INFO: "Ludzie, dokąd wyście przyjechali?" - monodram Alka Silbera w wykonaniu Krzysztofa Kaczmarka - Klub Polski w Bankstown, 22.11, godz 18:30; Klub Polski w Ashfield, 23.11, godz. 15:30

wtorek, 24 listopada 2015

Podstawy golfa z mistrzem Zdzisławam Małkusem

Zdzisław Małkus w Cabramatta Golf Club. Fot.K.Bajkowski
Australia to wymarzone miejsce dla entuzjastów gry w golfa. Wspaniały klimat, wielka przestrzeń z naturalną zielenią  umożliwiają kreowanie terenów, na których pozakladane zostaly piękne parki przeznaczone dla golfistów. W Australii znajduje się obecnie ponad 1600 pól golfowych.  Jednym z mistrzów tej gry jest Polak – Zdzisław Małkus – od 40 lat członek Cabramatta Golf Club i od 12-tu mistrz seniorów.  Dziś w Bumerangu Polskim prezentuje specjalnie dla Was  podstawy gry w golfa.

Zdzisław Małkus był gościem Jubileuszowego Pikniku Bumeranga Polskiego we wrześniu, na którym zaprezentował uczestnikom naszego spotkania podstawy gry w golfa. Skromny i bardzo serdeczny Polak – patriota (swój samochód ma z rejstracją POLSKA), od kilkudziesięciu lat mieszka w Cabramatcie – południowo-zachodniej dzielnicy Sydney.  Jak mówi nigdy z niej nie wyprowadzilby się; ma tu wszystko co mu do życia jako seniorowi potrzeba. 

 Pan Zdzisław  jest mistrzem rekordzistą nie tylko  tamtejszego Golf Club ale również  mistrzem Polski w 2002 r.,  dwukrotnym mistrzem seniorów Nowej Południowej Walii i dwukrotnym mistrzem świata seniorów zawodów rozgrywanych na Florydzie w USA w bieżącym  i ubiegłym roku.

Od dziś rozpoczynamy cykl spotkań z mistrzem  Zdzisławem Małkusem w nagraniach filmowych. W pierszej części Pan Zdzisław opowiada nam o klubie, którego jest czlonkiem od 40 lat oraz przedstawia  niektóre podstawowe aspekty i tajniki gry w golfa. Nie uwierzycie ale na prawdę jest to sport, który nie dyskfalifikuje zawodników ze względu na wiek, masę ciała i sprawność  fizyczną. Zdaje się, że o sukcesie decyduje tu nie to co w mięśniach ale w głowie.  Kto ma ochotę niech spróbuje.  Ale ostrzegamy:  to wciąga i nie bierzemy odpowiedzialności za wasze decyzje i w konsekwencji brak czasu.
kb/BumerangMedia

Nagranie Krzysztofa Bajkowskiego: Jak grać w golfa? - Zdzisław Małkus. (Bumerang Media You Tube).
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy