polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Pierwszy polski satelita wojskowy został wyniesiony na orbitę 28 listopada br., a wykonywanie zobrazowań rozpoczął 2 grudnia. Satelita znajduje się obecnie w fazie testów i kalibracji, przed przekazaniem go Siłom Zbrojnym RP, które zyskają dzięki niemu dużą elastyczność w prowadzeniu rozpoznania. * * * AUSTRALIA: Najważniejsi ministrowie Anthony'ego Albanese'a udają się do Waszyngtonu po tym, jak Biały Dom ponownie zażądał podniesienia wydatków na obronność do 3,5 proc PKB. Canberra stanowczo się temu sprzeciwiła, a premier stwierdził, że Australia będzie sama decydować o swoich wydatkach na obronę. * * * SWIAT: Administracja Donalda Trumpa uznała poniedziałkową wizytę prezydenta Ukrainy w Londynie, gdzie spotkał się z przywódcami Niemiec, Wielkiej Brytanii i Francji, za daremną próbę zyskania na czasie w negocjacjach na temat planu pokojowego. Trump naciska na Zelenskiego, aby działał szybko. Najnowszą wersję umowy pokojowej Zełenski ma przekazać stronie amerykańskiej we wtorek.
POLONIA INFO: "Ludzie, dokąd wyście przyjechali?" - monodram Alka Silbera w wykonaniu Krzysztofa Kaczmarka - Klub Polski w Bankstown, 22.11, godz 18:30; Klub Polski w Ashfield, 23.11, godz. 15:30

poniedziałek, 2 marca 2015

Kolejna edycja konkursu "Być Polakiem" i zaproszenie do Polski

Warszawska Fundacja "Świat na tak" zaprasza młodzież polskojęzyczną zamieszkałą poza Polską do wzięcia udziału w VI edycji Konkursu "Być Polakiem".

Jak co roku na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, w tym wyjazd do Polski i uroczysta gala wręczenia nagród w Zamku Królewskim w Warszawie! Końcowy termin nadsyłania prac mija 31 marca.  Formularz zgłoszeniowy I regulamin konkursu znajduje sie tpod linkiem: Konkurs "Być Polakiem". Więcej informacji poniżej lub u koordynatora Konkursu Natali Sirko, e-mail: [email protected]

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy