polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: W weku 85. lat zmarł arcybiskup Józef Michalik, emerytowany arcybiskup archidiecezji przemyskiej obrządku łacińskiego, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski (2004–2014). Był wielkim zwolennikiem pojednania katolicko-prawosławnego i polsko-rosyjskiego. * Prezydent Nawrocki za większą ilością amerykańskich żołnierzy w Polsce. Polska jest gotowa przyjąć żołnierzy amerykańskich, jeżeli prezydent USA Donald Trump zdecyduje się zmniejszyć obecność w Niemczech – mówi Karol Nawrocki. * * * AUSTRALIA: Policja w Wiktorii aresztowała 12 osób w związku z serią podpaleń restauracji. Nastolatkom płacono nawet do 20 000 dolarów za przeprowadzanie tych ataków. * * * SWIAT: Moskwa wzywa do opuszczenia Kijowa. Zagraniczni dyplomaci otrzymali notę: „MSZ Rosji apeluje do władz państwa kraju/kierownictwa organizacji o potraktowanie tego wezwania z najwyższą odpowiedzialnością i zapewnienie ewakuowania we właściwym czasie personelu dyplomatycznego i innych misji, a także swoich obywateli z Kijowa„. Rzecznik rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wskazała, że powodem jest „nieuchronność uderzenia sił Rosji na Kijów, w tym na ośrodki decyzyjne, w przypadku realizacji planów zakłócenia przez Ukrainę świętowania Dnia Zwycięstwa 9 maja w Moskwie”.
POLONIA INFO:

wtorek, 6 stycznia 2015

"Niech ten nastrój trwa przez cały rok" - kolęda z Irlandii

Świateczny nastroj w Irlandii. Screenshot from R.Cieplinski YT
Nazywa się Robert Ciepliński pochodzi z Kolna.  Od 2005 roku mieszka w Irlandii. W  ten świąteczny czas pisze do Bumeranga Polskiego z pozdrowieniami bożonarodzeniowymi  załączajac własną  kolędę - kolędę z Zielonej Wyspy.

- Dwa tygodnie temu, wraz z dwoma kolegami nagraliśmy naszą , autorską kolędę. – pisze Robert. - Byłbym niezmiernie szczęśliwy, jakby ten utwór ukazał się na Waszym polonijnym portalu na australijskiej ziemi. Ta piosenka , którą Wam wysylam to takie nasze świąteczne emigranckie przesłanie do rodaków.

Tę najświeższa kolędę polska zespół nagrał w składzie: Robert Ciepliński-gitara,vocal ,Adam Więckowski- bas, Arek Breza- gitara solowa.

Dziękujemy Robercie  i  już zamieszczamy. Wszak nadal  trwa okres Świąt Bożego Narodzenia. Dziś Święto Trzech Króli. No i światecznie pozdrawiamy Polonię w Irlandii.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy