polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Trumna z Ursulą von der Leyen, szefową Komisji Europejskiej, wiceszefem KE Fransem Timmermansem i działaczką ekologiczną Gretą Thunberg pojawiła się na proteście górników w Warszawie. Na skrzyni obok fotografii przyczepiono symboliczny napis "Polskie górnictwo". Zdaniem protestujących górników, dyrektywa metanowa jest wyrokiem śmierci i ostatecznie pogrzebie przemysł wydobywczy. * * * AUSTRALIA: Lider Partii Pracy Chris Minns będzie 47. premierem Nowej Poludniowej Walii – prowadząc swoją partię do zwycięstwa po 12 latach w opozycji. Dominic Perrottet i jego rząd koalicyjny zostali odsunięci od władzy w wyborach stanowych , które odbyły się w sobotę. * * * SWIAT: Niemieckie ministerstwo obrony potwierdziło doniesienia mediów, że na Ukrainę trafiły 18 czołgów Leopard 2 A6, a także części zamienne i amunicja. Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow powiedział, że każdy ładunek zawierający broń dla Ukrainy będzie legalnym celem dla Rosji. Rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych stwierdziło, że kraje NATO „igrają z ogniem” dostarczając broń Ukrainie. Ławrow dodał, że USA i NATO są bezpośrednio zaangażowane w konflikt na Ukrainie
POLONIA INFO: Projekcja filmu "WYSZYŃSKI" - ZEMSTA CZY PRZEBACZENIE" - Konsulat Generalny RP w Sydney, 10.03, godz. 18:30

sobota, 9 sierpnia 2014

Szokująca analiza dot. strącenia MH17 nad Ukrainą

Fragment kokpitu MH 017
Im więcej czasu upływa, tym coraz częściej ze strony różnych, kompetentnych ekspertów z państw Zachodu pojawiają się głosy podważające tezę lansowaną przez rząd w Kijowie i Departament Stanu USA, w tym też szefa polskiej dyplomacji ministra Sikorskiego, o zestrzeleniu malezyjskiego samolotu pasażerskiego MH017 przez wschodnio-ukraiński ruch oporu (separatystów) przy użyciu dostarczonego im z Rosji systemu rakietowego BUK.

Podważają one zasadność nie tylko rozpętania wielkiej nagonki na Rosję i prezydenta Putina, ale także zasadność wprowadzania wszelakich tzw. sankcji kierowanych przez UE, USA i inne państwa Zachodu wobec Rosji.
Stawiają też pod wielkim znakiem zapytania wiarygodność oświadczeń - zarówno obecnych władz Ukrainy, jak i Departamentu Stanu USA

Poniżej prezentuję rewelacje niemieckiego pilota i dziennikarza Petera Haisenko, który na podstawie oględzin ogólnie dostępnych zdjęć fragmentów samolotu stwierdza, że kokpik MH17 został ostrzelany z broni o kalibrze takim samym, jaką mają uzbrojone SU25, będące na wyposażeniu rządowej armii ukraińskiej.

O pojawieniu się tych samolotów w niewielkiej odległości od malezyjskiego „pasażera”, lecącego nad terytorium Ukrainy w pobliżu Doniecka, podają dwa niezależne źródła – rosyjski MON ujawniając wojskową dokumentację, oraz notka na twitterze kontrolera ruchu z ukraińskiego lotniska, w chwili wypadku nad Donieckiem.

W kolejnym materiale – zaprezentuję memorandum pracowników wywiadu amerykańskiego w stanie spoczynku, dot. tych wydarzeń - skierowane do prezydenta USA - Baracka Obamy.
Zofia Bączyńska-Jelonek
Kwadratura Koła Polityki

 
* * *

Peter HAISENKO

Szokująca analiza dot. strącenia malezyjskiego MH 017
Schockierende Analyse zum Abschuss der Malaysian MH 017

Nadal unika się wyjaśnienia tego, co wydarzyło się z MH17. W Anglii badane są czarne skrzynki. Co mogą ujawnić? Może więcej niż się przypuszcza.
Szczególnie interesujący może okazać się rejestr głosu, kiedy spojrzy się na zdjęcie fragmentu kokpitu. Jako ekspert lotniczy przyjrzałem się zdjęciom wraku, które są w Internecie.

Najpierw byłem zdumiony tym, jak niewiele zdjęć można znaleźć w Google. Wszystkie o małej rozdzielczości, oprócz jednego: fragment kokpitu poniżej okna po stronie pilota. Ale to zdjęcie jest szokujące. W Waszyngtonie można słyszeć opinie wypowiadane o „potencjalnie tragicznej pomyłce / wypadku” o MH 017. Biorąc pod uwagę to szczególne zdjęcie kokpitu, wcale mnie to nie dziwi - widać dziury wlotowe i wylotowe po pociskach w obrębie kokpitu.
Obejrzenie je  jest konieczne, bo pomoże  to zrozumieć, co tutaj opisuję.

Fakty mówią głośno i wyraźnie i są poza wszelka spekulacją: kokpit pokazuje ślady ostrzelania! Można zobaczyć dziury wlotowe i wylotowe. Brzegi części dziur są wywinięte do wewnątrz. Są to mniejsze dziury, okrągłe i czyste, pokazują punkty wlotowe najprawdopodobniej pocisku kaliber 30 mm.
Brzeg innych, większych i lekko postrzępionych dziur wylotowych pokazują strzępy metalu spowodowane pociskami tego samego kalibru. Ponadto, widoczne jest to, że dziury wylotowe zewnętrznej powłoki podwójnego aluminium o wzmocnionej strukturze są albo w strzępach, albo wygięte – na zewnątrz! Co więcej, można zauważyć drobne cięcia, wszystkie wygięte do zewnątrz, co wskazuje na to, że szrapnel na siłę wychodził przez zewnętrzna powłokę ze środka kokpitu. Otwarte nity również są wygięte na zewnątrz.

Przeszukując dostępne zdjęcia – zauważa się jedno: cały wrak sekcji za kokpitem jest w większości nienaruszony - z wyjątkiem tego. Że pozostały tylko fragmenty samolotu. Tylko część kokpitu pokazuje te dziwne oznaki zniszczenia.
To daje badaczowi ważną podpowiedź.

Ten samolot nie został trafiony przez rakietę w środkowej części. Zniszczenie ogranicza się do kokpitu.
Teraz musicie uwzględnić to, że ta część jest wykonana ze specjalnie wzmocnionego materiału. Dlatego, że dziób każdego samolotu ma wytrzymać uderzenie dużego ptaka przy dużych prędkościach. Na zdjęciu widać, że w tej części użyto znacznie silniejszego stopu aluminium, niż w pozostałej zewnętrznej powłoce kadłuba.

Przypomnijmy katastrofę Pan Am nad Lockerbie. Tam też pozostał duży segment kabiny, który ze względu na szczególną strukturę przetrwał katastrofę w jednym kawałku. W przypadku lotu MH 017 staje się oczywiste, że nastąpił również wybuch wewnątrz samolotu.
Ponieważ wnętrze samolotu pasażerskiego jest hermetycznie zamkniętą pod ciśnieniem komorą, eksplozje następujące w ułamku sekundy, zwiększą ciśnienie wewnątrz kabiny do skrajnego poziomu albo do punktu wywołującego rozerwanie. Jeśli w samolocie do tego dojdzie - rozleci się jak bańka mydlana.

To tłumaczy spójny scenariusz zdarzeń.
W większości nietknięte fragmenty tylnej części rozpadły się w powietrzu w słabszych punktach konstrukcji, najprawdopodobniej pod ekstremalnym ciśnieniem powietrza wewnątrz.

Obraz szeroko rozproszonych szczątków i mocno zniszczony fragment kokpitu pasują jak dłoń do rękawiczki. Ponadto segment skrzydła pokazuje ślady po otarciu ostrzału, który w bezpośrednim przedłużeniu prowadzi do kokpitu.
Co ciekawe, zauważyłem, że zarówno zdjęcie wysokiej rozdzielczości fragmentu samolotu ze śladami pocisków, które przeszły przez kokpit, a także segment otartego skrzydła w międzyczasie zniknął z Google Images.

Nie można już znaleźć praktycznie żadnych zdjęć wraku, oprócz dobrze znanych palących się szczątków
Kiedy teraz słucha się głosów z Waszyngtonu mówiących o „potencjalnie tragicznej pomyłce/wypadku”, wszystko, co pozostaje - to pytanie - jaki mógł być charakter tej „pomyłki”.

Nie będę długo trwać w sferze spekulacji, ale pragnę zaprosić innych do rozważenia takiej wersji: MH 017 wyglądał podobnie w trójkolorze do samolotu rosyjskiego prezydenta. Samolot z prezydentem Putinem na pokładzie był w tym samym czasie „blisko” MH 017.
W kręgach lotniczych „blisko” można uważać za 150-200 mil (225-300 km).

Również w tym kontekście można rozważyć obalenie pani Tymoszenko, która chciała zastrzelić prezydenta Putina kałasznikowem. Ale to nadal jest czystą spekulacją.
Natomiast ostrzelanie kokpitu MH 017 na pewno nie jest spekulacją.

Tlum. Z. Bąbczyńska-Jelonek
_____________________________
Peter Haisenko (ur. 1952 r. w Monachium), lotnik z licencją pilota, dziennikarz. W szkole pilotażu Lufthansy otrzymał licencję pilota komercyjnego. Przez 30 lat latał na całym świecie, jako pilot i kapitan na samolotach pasażerskich B727, DC8, B747, B737, DC 10 i A340. Od 2004 roku pracuje dziennikarz. r. Jest też autorem szeregu książek. W ciągu ostatnich lat opublikował ok. 300 artykuły dot. ekonomii, historii, polityki i lotnictwa. M.in. artykuł „Smolensk – Katyn: Ein Absturz wie aus dem Lehrbuch”  na temat katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem (patrz:  http://www.anderweltonline.com/wissenschaft-und-technik/luftfahrt-vor-2013/smolensk-katyn-ein-absturz-wie-aus-dem-lehrbuch/
Od 2013 r. związany z magazynem online: Anderweltonline.com.
Analiza została publikowana pod linkiem:
http://www.anderweltonline.com/wissenschaft-und-technik/luftfahrt-2014/schockierende-analyse-zum-abschuss-der-malaysian-mh-017/
26 lipca 214 r. w jęz. niemieckim
30 lipca 2014 r. w jęz. angielskim. 
Ponadto, pod linkiem kanadyjskiego portalu:  http://www.globalresearch.ca/german-pilot-speaks-out-shocking-analysis-of-the-shooting-down-of-malaysian-mh17/5394111 
 
* * *
Do powyższej analizy dodajmy dwa najświeższe artykuły nie przetlumaczone jeszcze na język polski:
malezyjskiej gazety New Straits Time - US analysts conclude MH17 downed by aircraft
oraz  amerykańskiego Independent Investigative Journal - Was Putin Targeted for Mid-Air Assassination?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy