polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Donald Tusk w wywiadzie dla Financial Times straszył rosyjskim zagrożeniem, które może zmaterializować się w ciągu "miesięcy, a nie lat". Premier argumentuje, że nie jest to kwestia złudzeń, lecz posiadanej wiedzy o planach Rosji. Wyraził też niepokój co do lojalności USA i realnej gotowości NATO do zastosowania Artykułu 5, domagając się konkretów zamiast samych deklaracji. * * * AUSTRALIA: Policja w Wiktorii aresztowała 12 osób w związku z serią podpaleń restauracji. Nastolatkom płacono nawet do 20 000 dolarów za przeprowadzanie tych ataków. * * * SWIAT: USA stawiają na Niemcy! Ministerstwo Wojny USA blisko współpracuje z Europejczykami, zwłaszcza z Niemcami, nad przekształceniem Sojuszu Północnoatlantyckiego w NATO 3.0 – oświadczył wiceszef Pentagonu Elbridge Colby. Niemcy „wezmą na siebie dodatkowe obciążenia, w tym ukierunkowaną strategiczną odpowiedzialność za Europę na poziomie strategicznym (…) Bundeswehra stanie się w ten sposób najsilniejszą konwencjonalną armią w Europie”- dodal Colby.
POLONIA INFO:

wtorek, 22 października 2013

Festyn na Bielanach - odwołany

Niestety z powodu pożarów w NSW musimy odwołać Festyn na Bielanach zaplanowany na niedzielę, 27 pażdziernika.

Pożary, które rozprzestrzeniają się w rejonie Gór Błekitnych znajdują się ponad 63km od Bielan. Według raportów departamentu Straży Pożarnej  w NPW na rejon Hawkesbury i Windsor (NSW Rular Fire Service) nie ma zagrożenia dla tego terenu.

 Ale sam fakt, że palą się lasy na przestrzeni wielu hektarów, w różnych miejscach jednocześnie, nie bedzie sprzyjał atmosferze zaplanowanego Festynu, który miał być dniem odpoczynku, śmiechu i wspólnej zabawy.
Szczególnie, po otrzymaniu wiadomości, że przyjaciele, znajomi i współorganizatorzy Festynu stracili cały dobytek.


 Żywioł natury już poraz kolejny w tym roku  uniemożliwia nam w zorganizowaniu Festynu. W lutym mieliśmy powodzie , obecnie pażary i wysokie temperatury, które jak na tą pore roku są bardzo wysokie - to anomalia przyrody, na które niestety nie mamy wpływu I musimy się z nimi pogodzić.

 Miejmy jednak nadzieję, że marzec przyszłego roku bedzie łaskawszy i choć nieco z opóźniem ale uda nam się uczcić 45-lecie Bielan.

 Ogłaszamy konkurs na najstarsze zdjęcia z Bielan oddające atmosferę tego miejsca. Proszę sprawdzić swoje albumy fotograficzne i zachęcić rodziny i znajomych do stworzenia wspólnie wspaniałej historii z pobytu na Bielanach podczas tych 45 lat.

 Zdjęcia – a najlepiej kopie zdjęć można przesyłać na adres

Polska Fundacja  NPW

PO Box 818 Ashfield NSW 2131

Lub elektronicznie na email: [email protected]

Oryginały po skanowaniu zostana odesłane.

 Prosze załączyć informacje kto/co znajduje się na zdjeciu  i rok, w którym zdjęcie zostało zrobione.

Przygotujemy specjalną projekcje - wystawę zdjęć.

Elżbieta Cesarska
Mob: 0402 387 034

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy