polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Pierwszy polski satelita wojskowy został wyniesiony na orbitę 28 listopada br., a wykonywanie zobrazowań rozpoczął 2 grudnia. Satelita znajduje się obecnie w fazie testów i kalibracji, przed przekazaniem go Siłom Zbrojnym RP, które zyskają dzięki niemu dużą elastyczność w prowadzeniu rozpoznania. * * * AUSTRALIA: Najważniejsi ministrowie Anthony'ego Albanese'a udają się do Waszyngtonu po tym, jak Biały Dom ponownie zażądał podniesienia wydatków na obronność do 3,5 proc PKB. Canberra stanowczo się temu sprzeciwiła, a premier stwierdził, że Australia będzie sama decydować o swoich wydatkach na obronę. * * * SWIAT: Administracja Donalda Trumpa uznała poniedziałkową wizytę prezydenta Ukrainy w Londynie, gdzie spotkał się z przywódcami Niemiec, Wielkiej Brytanii i Francji, za daremną próbę zyskania na czasie w negocjacjach na temat planu pokojowego. Trump naciska na Zelenskiego, aby działał szybko. Najnowszą wersję umowy pokojowej Zełenski ma przekazać stronie amerykańskiej we wtorek.
POLONIA INFO: "Ludzie, dokąd wyście przyjechali?" - monodram Alka Silbera w wykonaniu Krzysztofa Kaczmarka - Klub Polski w Bankstown, 22.11, godz 18:30; Klub Polski w Ashfield, 23.11, godz. 15:30

poniedziałek, 24 września 2012

Komorowski nadal liderem rankingu zaufania; Palikot - nieufności

Prezydent Komorowski cieszy się największym zaufaniem Polaków.
Fot. Prezydent.pl
 Największym zaufaniem społecznym wśród polityków cieszył się we wrześniu prezydent Bronisław Komorowski (67 proc.) - wynika z sondażu CBOS. Na drugim miejscu uplasował się szef MSZ Radosław Sikorski (47 proc.). Liderem rankingu nieufności jest Janusz Palikot (51 proc.). Zaraz po nim Jarosław Kaczyński (49 proc.)

Prezydent w porównaniu do badania z sierpnia odnotował jednak spadek zaufania o 4 pkt proc. Z kolei 14 proc. ankietowanych zadeklarowało, że nie ufa Bronisławowi Komorowskiemu.
We wrześniu, w porównaniu do sierpnia, spadło też - o 2 pkt proc. - zaufanie do szefa MSZ. Nie ufa mu z kolei 15 proc. badanych.
Trzecie miejsce w rankingu zaufania przypadło Ryszardowi Kaliszowi z SLD (46 proc.; w porównaniu do sierpnia wzrost o 1 pkt proc.) Temu politykowi nie ufa 19 proc. ankietowanych.
Na pierwszym miejscu pod względem nieufności uplasował się, podobnie jak w sierpniu, Janusz Palikot (51 proc.; wzrost o 1 pkt proc.). Liderowi Ruchu Palikota ufa 23 proc. badanych. Drugie miejsce, jeśli chodzi o nieufność, przypadło prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu (49 proc.). Polityk ten odnotował we wrześniu spadek poziomu nieufności o 4 pkt proc. Kaczyńskiemu ufa z kolei 30 proc. badanych.
(PAP)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy