polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Trybunał Konstytucyjny orzekł, że Polska nie musi wdrażać Zielonego Ładu. Trybunał Konstytucyjny zajął się kwestią wpływu Unii Europejskiej na polską politykę energetyczną. Wniosek w tej sprawie złożyła do TK grupa stu posłów. * * * AUSTRALIA: Partia Liberalna i Partia Narodowa rozstały się po tym, jak lider Partii Narodowej David Littleproud ogłosił, że partia po raz pierwszy od 38 lat odchodzi od umowy koalicyjnej. Lliderzy obu partii obwiniają się za niepowodzenie w zawarciu nowego porozumienia partnerskiego po niedawnej porażce koalicji w wyborach, w których Partia Pracy odniosła miażdżące zwycięstwo, a lider Partii Liberalnej Peter Dutton został usunięty ze swojego miejsca w parlamencie. Partia Narodowa będzie zasiadać w nowym parlamencie niezależnie. W najbliższych dniach liberałowie powołają nowe ministerstwo cieni Ostatni rozłam nastąpił w 1987 r., gdy premier Queensland National Party Joh Bjelke-Petersen prowadził kampanię na premiera. * * * SWIAT: Izrael przeprowadzadził w piątek rano atak na Iran. Do ataku doszło na kilka dni przed szóstą rundą negocjacji nuklearnych między Teheranem a Waszyngtonem. Iran zapowiada odwet.
POLONIA INFO:

wtorek, 25 września 2012

Australijczyk o Polsce: Czy Polacy powinni czuć się zagrożeni?



Czy Polacy  powinni wciąż żyć w stanie niemal paranoidalnego poczucia zagrożenia? Czy jedynym priorytetem narodowym Polaków jest utrzymanie swej tożsamosci i niepodległości? Jak będzie wygladała dalsza przyszłości Polski w strukturach Unii Europejskiej i NATO? Na te i inne pytania odpowie Colin Chapman, prezes Australian Institute of International Affairs (AIIA) na spotkaniu 2 październka w Sydney. 

 We wtorek 2 października 2012 r. o godz. 18.00 w siedzibie Australian Institute of International Affairs w Sydney odbędzie się spotkanie poświęcone Polsce.  Prezes AIIA w Sydney, Colin Chapman, który odbył w ostatnich tygodniach wizytę studyjną w Polsce, współorganizowaną i współfinansowaną przez Konsulat RP w Sydney, opowie o swoich doświadczeniach i percepcji Polski .

 Więcej informacji poniżej lub pod adresem: http://www.aiia.asn.au/nsw-events/event/574-why-the-poles-feel-insecure .



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy