polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Polska jest jedynym krajem europejskim, w którym większość społeczeństwa opowiada się za obecnością amerykańskich baz wojskowych na swoim terytorium. Według badania przeprowadzonego dla Democracy Perception Index (DPI) w 98 krajach, w tym w 17 państwach Unii Europejskiej, prawie 51% Polaków opowiedziało się za obecnością amerykańskiej bazy wojskowej w kraju, podczas gdy jedynie 23% było temu przeciwnych. * * * AUSTRALIA: Władze Sydney wzmocniły patrole i zamknęły niektóre plaże po serii tragicznych incydentów na wschodnim wybrzeżu. Odnotowano trzy ataki w ciągu zaledwie 48 godzin, w tym śmiertelny atak na 12-letniego chłopca. * * * SWIAT: Wizyta prezydenta Donalda Trumpa w Chinach (13–15 maja 2026 r.) zakończyła się oficjalnym ogłoszeniem sukcesu gospodarczego i dyplomatycznego, podkreślając zmianę globalnego układu sił. Była to pierwsza wizyta amerykańskiego przywódcy w Pekinie od dziewięciu lat. Prezydent ChRL Xi Jinping zgodził się na zakup 200 odrzutowców od koncernu Boeing. Trumpowi towarzyszyli szefowie największych korporacji technologicznych i finansowych. W składzie znaleźli się m.in. Elon Musk (Tesla), Tim Cook (Apple), Jensen Huang (Nvidia) oraz liderzy firm Meta, Boeing i BlackRock. Xi Jinping stanowczo oznajmił, że kwestia Tajwanu jest najważniejsza w relacjach dwustronnych.
POLONIA INFO:

piątek, 23 marca 2012

Prezydent Komorowski: Polska jak dobre wino. Musimy się cenić.

Polska jest dobym winem. Musimy się cenić – powiedział prezydent Bronisław Komorowski w specjalnym wywiadzie dla programu telewizyjnego  Polonia 24. Wyjatkowe wydanie tego programu wyemitowane w miniony  poniedziałek  poświęcone było aktualnym wyzwaniom, przed którymi stoi Unia Europejska.

Jaka będzie Unia Europejska w przyszłości – federalna, z centralnym rządem w Brukseli czy narodowa? Czy i jak upora się z kryzysem i jakie miejsce zajmie w tym Polska? To pytania na które ma odpowiedzieć cykl debat w Pałacu Prezydenckim.

Program Polonia 24 powstal we wrzesniu ub.r. i jest emitowany sześć razy w tygodniu w TV Polonia. Porusza najciekawsze zagadnienia z Polski, świata i z życia Polonii na całym świecie.
Oprócz przekazywania najnowszych wiadomości przeprowadza rozmowy  z  ludzmi z pierwszych stron gazet, ekspertami oraz przedstawicielami środowisk polonijnych. Ucieka od politycznych pyskówek, a koncentruje się na tym, co naprawdę ważne.  W kręgu  zainteresowań Polonii 24  są wydarzenia społeczne, gospodarcze i kulturalne.

Cały program poniedziałkowy (w 18 min. wywiad z Bronisławem Komorowskim): Polonia 24

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy