polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Trybunał Konstytucyjny orzekł, że Polska nie musi wdrażać Zielonego Ładu. Trybunał Konstytucyjny zajął się kwestią wpływu Unii Europejskiej na polską politykę energetyczną. Wniosek w tej sprawie złożyła do TK grupa stu posłów. * * * AUSTRALIA: Partia Liberalna i Partia Narodowa rozstały się po tym, jak lider Partii Narodowej David Littleproud ogłosił, że partia po raz pierwszy od 38 lat odchodzi od umowy koalicyjnej. Lliderzy obu partii obwiniają się za niepowodzenie w zawarciu nowego porozumienia partnerskiego po niedawnej porażce koalicji w wyborach, w których Partia Pracy odniosła miażdżące zwycięstwo, a lider Partii Liberalnej Peter Dutton został usunięty ze swojego miejsca w parlamencie. Partia Narodowa będzie zasiadać w nowym parlamencie niezależnie. W najbliższych dniach liberałowie powołają nowe ministerstwo cieni Ostatni rozłam nastąpił w 1987 r., gdy premier Queensland National Party Joh Bjelke-Petersen prowadził kampanię na premiera. * * * SWIAT: Izrael przeprowadzadził w piątek rano atak na Iran. Do ataku doszło na kilka dni przed szóstą rundą negocjacji nuklearnych między Teheranem a Waszyngtonem. Iran zapowiada odwet.
POLONIA INFO:

piątek, 21 października 2011

Sydney najlepszym miastem na świecie...do imprez!



Sydney Festival 2011

  Sędziowie międzynarodowej organizacji zadecydowali. Sydney zostało najlepszym miastem, gdzie warto wybrać się na festiwal czy huczną imprezę. To tu dzieją się najciekawsze światowe wydarzenia.

  Drugi rok z rzędu miasto zostało ogłoszone zwycięzcą. Nagrodę wręczyło Stowarzyszenie Światowych Festiwali i Nagród. Wyniki poznaliśmy 4 października. Sydney zostało uznane za najlepsze na świecie w kategorii festiwali i wydarzeń 2011 roku. O wynikach zadecydowało głosowanie, w którym wzięło udział ponad milion mieszkańców.


   Minister turystyki George Souris powiedział: - Fakt ten jest źródłem wielkiej dumy dla Sydney.  Mianowanie miasta jako najlepszego na świecie pod względem rozrywki to wielka radość. Nie ma wątpliwości. Wygrywając, Sydney pokazało i umocniło swoją pozycję na świecie jako miejsce idealne na imprezy i wydarzenia kulturalne.

   Prezes i Dyrektor Generalny IFEA, Steven Wood Schmader, powiedział, że międzynarodowe jury oceniało wiele wielkich miast w tej kategorii. Ostatecznie stwierdziło, że Sydney wyróżniało się z tłumu. - To miasto wygrało dzięki wspólnocie mieszkańców. Połączone wysiłki i wsparcie, aby zapewnić satysfakcję i zadowolenie lokalnemu środowisku, które sprzyja i zachęca do rozwoju festiwali i wydarzeń przykuło uwagę jury - powiedział Mr Schmader.

Anna Sławińska
TTG

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy