polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Rosja zamyka polski konsulat w Irkucku na Syberii. To retorsja po zamknięciu rosyjskiego konsulatu w Gdańsku decyzją Radoslawa Sikorskiego. Placówka w Irkucku była ostatnią – poza Moskwą – czynną polską placówką dyplomatyczną w Federacji Rosyjskiej. * * * AUSTRALIA: Canberra przekaże Ukrainie dodatkową pomoc wojskową w wysokości 95 milionów dolarów - oświadczyl minister obrony Richard Marles. Całkowite wsparcie rządu w Canberze dla reżimu w Kijowie wynosi 1,7 miliarda dolarów od czasu rozpoczęcia specjalnej operacji wojskowej Moskwy w lutym 2022 r. * * * SWIAT: Rosyjski prezydent Władimir Putin oświadczył, że „Rosja nie ma zamiaru walczyć z Europą”. Dodał jednocześnie, że jeśli jednak Europa ma chęć wojny, to Federacja Rosyjska jest na nią gotowa już teraz. Władimir Putin oskarżył państwa europejskie o podkopywanie wysiłków pokojowych prezydenta USA Donalda Trumpa poprzez wysuwanie żądań, które są z punktu widzenia Rosji nie do przyjęcia. Chodzi o zmiany proponowane przez Europę do 28-punktowego planu ekipy Trumpa, które blokują propozycje Rosji. Dotychczas to właśnie on przewodził ukraińskiemu zespołowi negocjacyjnemu w sprawie porozumienia pokojowego z Rosją.
POLONIA INFO: "Ludzie, dokąd wyście przyjechali?" - monodram Alka Silbera w wykonaniu Krzysztofa Kaczmarka - Klub Polski w Bankstown, 22.11, godz 18:30; Klub Polski w Ashfield, 23.11, godz. 15:30

sobota, 27 sierpnia 2011

Sydney Fashion Festival: Men only

GQ Australia czyli Gentlemen’s Quartely Australia to australijski magazyn dla mężczyzn. Jest tym w swerze stylu i mody dla panów czym dla pań jest magazynVogue.
W czwartek na sydnejskim Fashion Festival, edytor nowego wydania tego magazynu , Nick Smith  pokazał wybór nowych trendów, które w męskiej modzie będą obowiązywać w nadchodzącym sezonie Wiosna/Lato 2011/12. Najbardziej gorace projekty na sydnejskim wybiegu pochodziły z pracowni Featuring Farage, Saint Augustine Academy, Subfusco, LAB, Stolen Girlfriends Club, Herringbone i Saxony.

Oto  przegląd najnowszej - i co warto podkreślić - australijskiej męskiej mody specjalnie dla czytelników Bumeranga Polskiego z kolekcji zdjęć Krzysztofa Bajkowskiego z czwartkowego pokazu w  Town Hall.






Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy