polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: 8 maja wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz oraz minister finansów Andrzej Domański podpisali z Komisją Europejską umowę na realizację unijnego programu SAFE. Ze względu na wcześniejszy brak zgody ze strony prezydenta, ostateczny mechanizm podpisania umowy z pominięciem ustawy wywołał spór prawno-polityczny. Polska ma uzyskać dostęp do ok. 180 mld zł w formie niskooprocentowanych unijnych pożyczek na inwestycje zbrojeniowe i obronne. * * * AUSTRALIA: Władze Sydney wzmocniły patrole i zamknęły niektóre plaże po serii tragicznych incydentów na wschodnim wybrzeżu. Odnotowano trzy ataki w ciągu zaledwie 48 godzin, w tym śmiertelny atak na 12-letniego chłopca. * * * SWIAT: Prezydent Rosji Władimir Putin podczas przemówienia na Paradzie Zwycięstwa powiedział: „Wielki czyn pokolenia zwycięzców Wielkiej Wojny Ojczyźnianej inspiruje żołnierzy wykonujących dziś zadania specjalnej operacji wojskowej. Przeciwstawiają się oni agresywnej sile, która jest uzbrajana i wspierana przez cały blok NATO”. Dodał również: „Mimo to nasi bohaterowie idą naprzód”. Prezydent Putin powiedział, że jest przekonany, że Rosja odniesie zwycięstwo w prowadzonej wojnie.
POLONIA INFO:

niedziela, 12 czerwca 2011

(Nie) Przejdziemy do Historii - nowa płyta

Właśnie ukazala sie w Polsce nowa plyta wydana przez Polskie Radio, w ktorej nagrywaniu brał udział mieszkający w Australii Grzegorz Andrian. Zostala nagrana na 30 rocznice smierci Krzysztofa Klenczona.
 
To nie jest zwyczajna płyta z okazji trzydziestej rocznicy smierci artysty; kolekcja wszystkiego co dalo się znaleźć, rzeczy dobrych i złych, bez względu na okoliczności, w jakich powstały. Ta płyta jest inna – pokazuje to, co u Krzysztofa Klenczona było najlepsze i najciekawsze - talent rockmana, miłość do rocka
Utwory na tej płycie pochodzą z nagrań dokonanych w Polskim Radiu. Zostały starannie odświeżone. Dwa nagrania są zupełnie nowe: „Droga pełna słońca” i „Popatrz prawdzie w oczy” mają nowe ścieżki instrumentalne stworzone przez Formację Trzy Korony zachowując oryginalną ścieżkę głosową w wykonaniu Krzysztofa Klenczona
Z Trzema Koronami Krzysztof Klenczon wypłynął pełna parą na wody polskiego rocka. O swoich planach mówił wtedy tak: „Już od dawna myślałem o takim składzie instrumentalnym, który pozwoli swobodniej rozwinąć myśl improwizacyjna a tym samym wziść na warsztat utwory trudniejsze i ciekawsze. A co do stylu jaki będziemy uprawiać [...] będzie to w jakimś sensie wypośrodkowanie muzyki jazzowej, beatu, soul i muzyki poważnej”.

Wykonawca: Klenczon Krzysztof, Trzy Korony
Data premiery: 2011-06-06

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy