polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: W weku 85. lat zmarł arcybiskup Józef Michalik, emerytowany arcybiskup archidiecezji przemyskiej obrządku łacińskiego, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski (2004–2014). Był wielkim zwolennikiem pojednania katolicko-prawosławnego i polsko-rosyjskiego. * Prezydent Nawrocki za większą ilością amerykańskich żołnierzy w Polsce. Polska jest gotowa przyjąć żołnierzy amerykańskich, jeżeli prezydent USA Donald Trump zdecyduje się zmniejszyć obecność w Niemczech – mówi Karol Nawrocki. * * * AUSTRALIA: Policja w Wiktorii aresztowała 12 osób w związku z serią podpaleń restauracji. Nastolatkom płacono nawet do 20 000 dolarów za przeprowadzanie tych ataków. * * * SWIAT: Moskwa wzywa do opuszczenia Kijowa. Zagraniczni dyplomaci otrzymali notę: „MSZ Rosji apeluje do władz państwa kraju/kierownictwa organizacji o potraktowanie tego wezwania z najwyższą odpowiedzialnością i zapewnienie ewakuowania we właściwym czasie personelu dyplomatycznego i innych misji, a także swoich obywateli z Kijowa„. Rzecznik rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wskazała, że powodem jest „nieuchronność uderzenia sił Rosji na Kijów, w tym na ośrodki decyzyjne, w przypadku realizacji planów zakłócenia przez Ukrainę świętowania Dnia Zwycięstwa 9 maja w Moskwie”.
POLONIA INFO:

sobota, 4 grudnia 2010

Śnieżyce w Europie, zabójczy mróz w Polsce, deszcze w Australii

Zima zaskoczyła wiele europejskich krajów. Śnieg, który spadł na północy Hiszpanii i w Portugalii, spowodował, że drogi były tam nieprzejezdne.W 35 z 51 prowincji hiszpańskich ogłoszono "alarm śniegowy". Niewiele lepiej sytuacja wyglądała w Wielkiej Brytanii, gdzie zimowa aura zablokowała nie tylko drogi, ale i lotniska.
 Zamknięte zostały lotniska w Londynie, Edynburgu, Lyonie i w Genewie. W Monachium odwołano 125 lotów.

W Polsce dodatkowo zabójcze mrozy. Statystyki z pierwszych dni grudnia są bardzo niepokojące - w całym kraju z powodu mrozu umiera dziesięć osób na dobę. Tylko ostatniej nocy zmarło 12 osób.

W Australii, z kolei silne opady deszczu  powodują poważne problemy. Dziesiątki domów w Nowej Południowej Walii zostało zalanych.

W Canberze zanotowano najbardziej mokry tydzień od 50 lat, a dalsze opady są zapowiadane.

Wiecej: TVN24
Śnieg i mróz w Polsce

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy