polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: W całej Polsce trwają masowe protesty rolników, które osiągnęły punkt kulminacyjny we wtorek, 30 grudnia. Akcje protestacyjne odbywają się w blisko 200 lokalizacjach na terenie całego kraju. To sprzeciw wobec umowy UE–Mercosur. Rolnicy obawiają się zalania rynku tańszą żywnością z Ameryki Południowej. Żądają realnych działań rządu i UE w celu zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego i opłacalności produkcji w polskich gospodarstwach. * * * AUSTRALIA: Komisarz Australijskiej Policji Federalnej (AFP), Krissy Barrett, poinformowała, że sprawcy tragicznego ataku na plaży Bondi z 14 grudnia działali sami i nie byli częścią większej komórki terrorystycznej. Rząd zapowiedział zaostrzenie przepisów dotyczących "kaznodziejów nienawiści" i mowy nienawiści. * * * SWIAT: 28 grudnia odbyło się spotkanie Donalda Trumpa i Wołodymyra Zełenskiego w rezydencji Mar-a-Lago na Florydzie. Były to kluczowe rozmowy dotyczące zakończenia wojny na Ukrainie. Bezpośrednio przed spotkaniem z Zełenskim Trump odbył dwugodzinną rozmowę telefoniczną z Władimirem Putinem.
POLONIA INFO: "Ludzie, dokąd wyście przyjechali?" - monodram Alka Silbera w wykonaniu Krzysztofa Kaczmarka - Klub Polski w Bankstown, 22.11, godz 18:30; Klub Polski w Ashfield, 23.11, godz. 15:30

piątek, 26 listopada 2010

Kuchnia polska: Sałatka z mięsem

Ania z Polski przesyła nam swój przepis na sałatkę z mięsem.
Składniki na 4 porcje: 30 dag różyczek kalafiora, 1 żółta,czerwona i zielona papryka, 3 większe cebulki dymki, sól, pieprz, 15 dag malutkich pomidorków, 15 dag plastrów pieczonego mięsa  lub wędliny, po 1 łyżce posiekanego koperku i szczypiorku, 3 łyżki oliwy, 2 łyżki octu winnego. Sposób przygotowania: kalafior gotuję 12 minut. Studzę i osączam.Myję inne warzywa. Cebulki kroję w talarki, pomidory na pół, oczyszczone papryki w paski.  Skladniki mieszam, skrapiam octem i oliwą. Doprawiam. Dodaję koperek,szczypiorek i mięso. Znów mieszam. To danie można robić przez cały rok. Zimą dodaję kalafior mrożony.


Masz swój przepis na smaczną potrawę?
Prześlij do Bumeranga Polskiego .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy