polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Trumna z Ursulą von der Leyen, szefową Komisji Europejskiej, wiceszefem KE Fransem Timmermansem i działaczką ekologiczną Gretą Thunberg pojawiła się na proteście górników w Warszawie. Na skrzyni obok fotografii przyczepiono symboliczny napis "Polskie górnictwo". Zdaniem protestujących górników, dyrektywa metanowa jest wyrokiem śmierci i ostatecznie pogrzebie przemysł wydobywczy. * * * AUSTRALIA: Lider Partii Pracy Chris Minns będzie 47. premierem Nowej Poludniowej Walii – prowadząc swoją partię do zwycięstwa po 12 latach w opozycji. Dominic Perrottet i jego rząd koalicyjny zostali odsunięci od władzy w wyborach stanowych , które odbyły się w sobotę. * * * SWIAT: Niemieckie ministerstwo obrony potwierdziło doniesienia mediów, że na Ukrainę trafiły 18 czołgów Leopard 2 A6, a także części zamienne i amunicja. Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow powiedział, że każdy ładunek zawierający broń dla Ukrainy będzie legalnym celem dla Rosji. Rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych stwierdziło, że kraje NATO „igrają z ogniem” dostarczając broń Ukrainie. Ławrow dodał, że USA i NATO są bezpośrednio zaangażowane w konflikt na Ukrainie
POLONIA INFO: Projekcja filmu "WYSZYŃSKI" - ZEMSTA CZY PRZEBACZENIE" - Konsulat Generalny RP w Sydney, 10.03, godz. 18:30

poniedziałek, 11 października 2010

Order Orła Białego dla Stuligrosza

Fot. Prezydent.pl
Order Orła Białego otrzymał w Poznaniu prof. Stefan Stuligrosz. Twórca slynnych "Poznańskich Słowików" został odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego podczas wczorajszego benefisu z okazji 90. urodzin.

Prof. Stuligrosz, twórca i dyrygent Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej "Poznańskie Słowiki", urodził się 26 sierpnia 1920 r. w Poznaniu. Poznańskie środowisko artystyczne, a także przyjaciele i  wychowankowie prof. Stuligrosza uświetnili jubileusz w trakcie koncertu "100 lat plus VAT. Benefis Stefana Stuligrosza" w Auli Uniwersyteckiej.
Jak powiedział jubilat - obecność prezydenta na koncercie jest dla niego wyjątkowym wyróżnieniem. "Darzę pana prezydenta wielkim szacunkiem i szczerym przywiązaniem. Łączy nas rzetelność do pracy, szacunek do ludzi oraz wyniesione z harcerstwa hasła: Bóg, honor i ojczyzna. Tym hasłom byłem wierny" - powiedział przed koncertem prof. Stuligrosz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy