polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Premier Donald Tusk oficjalnie oświadczył na forum bezpieczenstwa w Warszawie, że konflikt na Ukrainie to też nasza wojna. "Niezależnie, czy to się komuś podoba, czy nie, to jest nasza wojna" zagroził Tusk. Tymczasem Jak poinformował wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Wiesław Leśniakiewicz w odpowiedzi na interpelację poselską, od 2010 r. Wg raportu NIK w Polsce nie wybudowano żadnego nowego schronu od 15 lat. Raport z 2024 r. ujawnił, że miejsca w schronach lub ukryciach ma zaledwie 4 proc. mieszkańców Polski. * * * AUSTRALIA: Australia Palestine Advocacy Network potępia przechwycenie przez Izrael Globalnej Flotylli Sumudów. Na pokładzie znajdują się nieuzbrojeni australijscy ochotnicy, którzy ryzykują wszystko, aby dostarczyć pomoc mieszkańcom Gazy, którzy stoją w obliczu ludobójstwa i głodu. Światowa Flotylla Sumudów została uruchomiona przy braku jakiejkolwiek interwencji rządu w trwającą prawie dwa lata izraelską rzeź w Strefie Gazy. Cywilne statki z pomocą humanitarną i wolontariusze są obecnie przechwytywani i zatrzymywani podczas przewożenia niezbędnych środków humanitarnych. Dostawy te obejmują żywność i pomoc medyczną. * * * SWIAT: 7 padziernika złoto osiągnęło rekordową cenę w swej historii przekraczając $ 4000 (USD) za uncję.
POLONIA INFO:

sobota, 1 czerwca 2024

Nowy fenomen przeżywania Bożego Ciała

Koncert uwielbienia w Rzeszowie. Fot. T.Poźniak
W Polsce rozwija się nowy fenomen przeżywania Bożego Ciała. Wieczorem tego dnia tysiące osób, głównie młodych, gromadzi się na koncertach uwielbienia. Przykładowo, w Rzeszowie na koncercie było ponad 25 tysięcy osób, w innych miastach również wiele osób wzięło udział w koncertach. Relacja w mediach dotarła do milionów osób w Polsce i na świecie.

Ks. Paweł Rytel-Andrianik, ks. Jakub Nagi

Koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” w Rzeszowie zgromadził 25 tys osób z Polski i innych krajów Europy. Jak podkreślają organizatorzy, „koncert jest formą modlitwy, w której najważniejszy jest Chrystus. To właśnie On gromadzi tak wiele osób na wspólnym uwielbieniu zarówno na miejscu, jak również przez transmisje telewizyjne, radiowe i internetowe”. Transmisje i informacje w mediach dotarły do milionów osób w Polsce i na świecie.

Wykonawcom koncertu towarzyszyli orkiestra i chór „Jednego Serca Jednego Ducha”. To blisko 200 chórzystów, solistów, a także instrumentalistów i wolontariuszy. Uczestnicy koncertu w czasie trzech godzin wysłuchali 26 pieśni i utworów religijnych. Koncert odbył się już po raz dwudziesty drugi.




Zebranych przywitał ks. Andrzej Cypryś, jeden z pomysłodawców i organizatorów koncertu oraz kierownik muzyczny Marcin Pospieszalski i prowadzący koncert Jan Budziaszek. Na zakończenie błogosławieństwa udzielił bp Jan Wątroba, biskup rzeszowski.

Koncerty uwielbienia w dniu Bożego Ciała są coraz bardziej powszechne w Polsce. Organizowane są zarówno w większych miastach jak i w małych miejscowościach. Ma to także swoje znaczenie w przestrzeni medialnej, gdzie wiele osób zamieszcza relacje z koncertu w social mediach. W koncertach uczestniczy wielu młodych ludzi oraz młode małżeństwa. 

Ks. Paweł Rytel-Andrianik, ks. Jakub Nagi

zdjęcia: Tadeusz Poźniak

VaticanNews

* * * 


Koncert Bożego Ciała w Rzeszowie (30.05.2024)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy