polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Premier Donald Tusk chce ufortyfikować granice z Białorusią i Rosją. Oświadczyl, że podjął decyzję, aby wydać na to 10 mld zł. Tusk ma trudności z realizacją obietnic wyborczych ze względu na znacznie wyższy budżet obronny. Polska ma wydać w tym roku 4,2 proc. swojego PKB na obronność, najwięcej w całym Sojuszu Północnoatlantyckim. Tymczasem wg danych Ministerstwa Finansów wynika, że zadłużenie Skarbu Państwa na koniec kwietnia 2024 r. wyniosło ok. 1 bln 445,5 mld zł, co oznacza wzrost o 15,2 mld zł, czyli o 1,1 proc. w stosunku do marca br. * * * AUSTRALIA: Nakaz szczepień przeciwko COVID-19 w najbardziej zaludnionym stanie Australii Nowej Południowej Walii (NSW) w końcu się zakończył dla wszystkich pracowników służby zdrowia i studentów. Nowa dyrektywa polityczna wydana przez NSW Health ujawnia, że departament usunął ten wymóg po prawie trzech latach. * * * SWIAT: Ministrowie spraw zagranicznych krajów G7 przyjęli dziś we Włoszech komunikat, w którym potwierdzili swoje wsparcie dla Ukrainy, mówiąc, że będą jej pomagać "tak długo, jak będzie to konieczne". W dokumencie kraje zobowiązały się do dalszego "badania potencjalnych sposobów wykorzystania nadzwyczajnych wpływów z zamrożonych rosyjskich aktywów w celu zapewnienia dodatkowego wsparcia finansowego dla Ukrainy przed czerwcowym spotkaniem G7 w Apulii".
POLONIA INFO: Kabaret Vis-à-Vis: „Wariacje na trzy babeczki z rodzynkiem” - Klub Polski w Ashfied, 26.05, godz. 15:00

piątek, 10 maja 2024

Zbyszek Sobota wyróżniony medalem Komisji Edukacji Narodowej

Zbyszek Sobota z medalem Komisji
Edukacji Narodowej.Fot. FB The Polish
 School of Sydney in Randwick 
 Nasz kolega ze Stowarzyszenia Bumerang Polski - Bumerang Media Inc.,  Zbyszek Sobota został wyróżniony medalem Komisji Edukacji Narodowej. Medal wręczył ambasador RP w Australii - Maciej Chmieliński. Gratulujemy!

Zbyszek jest założycielem niezelażnej Polskiej Szkoly w sydnejskiej dzielnicy Randwick ( The Polish School of Sydney in Randwick ) i od ponad 20 lat istnienia tej szkoły aktywnie zngażuje sie w jej rozwój. "Dziękujemy za stworzenie miejsca, w którym uczniowie mogą rozwijać swoje umiejętności w języku polskim i poszerzać swoje marzenia." - czytamy na stronie FB Szkoły.

(inf. wł.)


Przy tej okazji przypominamy reportaże wideo Bumeranga Polskiego z Polskiej Szkoły w Randwick i z jej jubileuszowego balu z 2014 roku:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy