polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Prawie 15 mld zł ma kosztować Orlen ustawa przygotowana przez posłów KO i Polski 2050. Chodzi o sfinansowanie zamrożenia cen prądu, gazu i ciepła. Giełda zareagowała natychmiast. Akcje Orlenu spadły o 7,3 proc. Wartość rynkowa koncernu z 75,1 mld zł we wtorek, w środę wynosi już tylko 69,6 mld zł, czyli w kilka godzin od początku sesji giełdowej spadła o 5,5 mld zł. Nadal jest to najdroższa polska spółka giełdowa. W ciągu trzech kwartałów br. Orlen zarobił na czysto 17 mld zł. * * * AUSTRALIA: Około 100 000 Australijczyków wzięło udział w marszu poparcia dla Palestyny w Melbourne. * * * SWIAT: Obfite opady śniegu sparaliżowały niemieckie miasto Monachium. Lotnisko w największym mieście na południu kraju jest zamknięte, ponadto Monachium zostało odcięte od międzymiastowego ruchu kolejowego. Na lotnisku w Monachium samolot, który miał lecieć do Dubaju na szczyt klimatyczny w sprawie globalnego ocieplenia, zamarzł i utknął na pasie startowym
POLONIA INFO: Polish Christmas Festival - Klub Polski w Bankstown, 10.12, godz. 13:00 - 18:00

środa, 27 września 2023

Wielkie otwarcie nowego Klubu Polskiego w Ashfield

Premier NSW Chris Minns wraz z prezesem Klubu
Polskiego w Ashfield i zespolem tanecznym Syrenka
podczas podczas oficjalnego otwarcia nowego klubu.
Fot. J.Ławoński/BumerangMedia
W sobotę , 23 września 2023 r. wieczorem odbył się Grand Opening Gala Dinner czyli wielka gala otwarcia nowego Klubu Polskiego w Ashfield. Wśród 240 zaproszonych gości ze świata biznesu i polityki oraz  zasłużonych członków klubu i donatorów w uroczystości brali udział m.in. premier NSW Chris Minns oraz ambasador RP w Canberze Maciej Chmieliński.

Jak podkreślił w przemówieniu powitalnym prezes Klubu Ryszard Borysiewicz zbudowaliśmy najpiękniejszy polski klub na świecie dla przyszłych pokoleń ku pamięci swoich przodków, ich bogatej historii i kultury. 

W czasie uroczystostej kolacji, po odśpiewaniu hymnów Australii i Polski, oficjalnych przemówieniach prezesa Klubu, premiera NSW,  nowego ambasadora RP, odchodzącej konsul generalnej RP w Sydney i wiceprezes RNPA,  wręczone zostały pamiątkowe statuetki osobom, które najbardziej zaslużyły się w realizacji  budowy nowego klubu. Na slajdach zaprzentowana została gościom historia klubu począwszy od lat 60-tych ub. wieku aż po sfinalizowanie obecnego projektu. W części artystycznej wystąpili Band "Foxtrot" Nadii Golskiej oraz zespół folklorystyczny 'Syrenka".

Bumerang Polski był obecny podczas tego historycznego wydarzenia z kamerą. Wkrótce szersze sprawozdanie i reportaż wideo. Dziś nasz pierwszy fotoreportaż Jarka Ławońskiego.

kb/BumerangMedia 


Welcome to the new Polish Club!
Oczekiwanie na honorowych gości

 
Powitanie premiera NSW Chrisa Minnsa:

Przed plakietką upamietniajacą oficjalne otwarcie nowego budynku klubu (23.09.2023)


MC's: Daniel Bolkunowicz i Ewelina Elismore


Przemówienia: Ryszard Borysiewicz, prezes Klubu, Chris Minns, premier NSW, Monika Kończyk, konsul gen. RP w Sydney, Maciej Chmielinski, ambasador RP w Canberze, Malgorzata Kwiatkowska, wiceprezes RNPA, Eleonora Paton, host. 

List od Marszałek Sejmu RP

Nagrody
Występy "Syrenki" 
Finałowe pamiątkowe zdjecie
"Foxtrot" Band i Nadya Golski

Najstarszy czlonek Klubu w tańcu


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy