polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Karol Nawrocki skierował do premiera Donalda Tuska list, w którym żąda natychmiastowego zaskarżenia umowy Unii Europejskiej z państwami Mercosur do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. * * * AUSTRALIA: W centrum Gold Coast ma stanąć najwyższy wieżowiec w całym kraju. Australijska firma Altus Property Group planuje budowę 91-piętrowego budynku, w którym znajdzie się luksusowy 6-gwiazdkowy hotel, ekskluzywne centrum handlowe, sieć restauracji oraz apartamenty mieszkalne. Wszystko ma stanąć pod szyldem nazwiska prezydenta USA Donalda Trumpa. Przeciwko budowie wieżowca zorganizowano petycję, która zebrała już ponad 26 tys. podpisów. * * * SWIAT: 8 kwietnia 2026 roku prezydent USA Donald Trump ogłosił dwutygodniowe zawieszenie ataków militarnych na Iran. Decyzja ta zapadła tuż przed upływem wyznaczonego przez niego ultimatum, w ramach trwającego od lutego konfliktu na Bliskim Wschodzie. 6 kwietnia Donald Trump doprecyzował ultimatum skierowane do Iranu, grożąc atakami o katastrofalnych skutkach, jeśli Teheran nie spełni amerykańskich żądań. Trump groził Iranowi "zniszczeniem cywilizacji". Minister spraw zagranicznych Iranu, Abbas Aragczi, oświadczył, że siły irańskie wstrzymają ataki w regionie pod warunkiem, że USA i Izrael całkowicie zaprzestaną uderzeń na Iran.
POLONIA INFO:

czwartek, 29 grudnia 2022

Pierwsze urywki z PolArt Festival w Sydney

Lajkonik Seniors na koncercie Kolęd w Marayong
Fot. BumerangMedia
 Jako że jesteśmy  w okresie Świąt Bożego Narodzenia, Festiwal Polskiej Kultury i Sztuki w Sydney - PolArt rozpoczął się od koncertu polskich kolęd. Wydarzenie miało miejsce w polskim ośrodku kościelnym w Marayong. Byliśmy tam z kamerą.

W Marayong Grupa Teatralna Scena'98 z Perth przedstawiła sztukę pt. Jasełka z humorem". Tego samego dnia w Konsulacie RP w Sydney Teatr Fantazja z Sydney przedstawił swoją sztukę "Surreal Life of Dali" a w Cooee Art Gallery w Redfern otwarto wystawę prac artystow polskiego pochodzenia:  Barbary Licha i Alexa Cyreszko.Tam też odbyło się oficjalne otwarcie Festiwalu z udziałem Komitetu Organizacyjnego i zaproszonych gości z wladz stanowych NSW, Ambasady RP w Canberze, organizacji polonijnych, biznesu i mediów. 

Oto nasze pierwsze urywki filmowe z Festiwalu PolArt Sydney 2022

Koncert Polskich Kolęd w Marayong

Rozmowa z Grupą Teatralną Scena '98 z Perth




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy