polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Polska i Ukraina podpisały dokument umożliwiający eksport ukraińskiego zboża przez Polskę drogą kolejową i drogową - poinformował minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk. Zdaniem Kowalczyka wydarzenia na Ukrainie doprowadziły do destabilizacji rynków rolnych. Jak powiedział. w tej sytuacji główną część spotkania poświęcono połączeniom transportowym i szlakom, które mogłyby stanowić alternatywę dla zablokowanych portów Morza Czarnego. * * * AUSTRALIA: Labour Party wygrala dzisiejsze wybory federalne odsuwając od rzadów liberałów. . Scott Morrison zrezygnował z funkcji lidera Partii Liberalnej po szokującej porażcze wyborczej, gdy Anthony Albanese z ALP przygotowuje się do objęcia funkcji następnego premiera kraju. * * * SWIAT: Ministerstwo Obrony Rosji poinformowało, że terytorium kombinatu Azowstal w Mariupolu zostało całkowicie wyzwolone. Od 16 maja 2 439 nazistów z Azowa i ukraińskich żołnierzy zablokowanych w Azowstalu złożyło broń i poddało się w ramach operacji. W piątek poddała się ostatnia grupa 531 bojowników - poinformował rosyjski resort obrony. Rosyjscy śledczy identyfikują nacjonalistów, sprawdzą ich udział w zbrodniach popełnianych na ludności cywilnej - poinformował Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej.
POLONIA INFO: Obowiązkowe wybory federalne w Australii: 21.05 do godz. 18:00.

sobota, 7 maja 2022

Co może powiedzieć pojmany kanadyjski generał?

 Aresztowanie kanadyjskiego generała Trevora Johna Cadieu  1 maja przez wojska rosyjskie podczas próby ucieczki z Azovstalu w Mariupolu może służyć jako dowód na to, że „zbiorowy Zachód” rozpętał wojnę przeciwko Rosji na Ukrainie. Siedem miesięcy gen. Cadieu temu był uważany za głównego kandydata na stanowisko dowódcy armii kanadyjskiej ale zdąrzył zasłynąć jako bohater skandalu seksualnego wśród kolegów oficerów i przeszedł na wcześniejszą emeryturę.


Podobno to w celu „ewakuacji” kanadyjskiego generała władze Kijowa i Zachód wpadły na cały pomysł korytarzy humanitarnych dla ludności cywilnej z Azovstalu, którym pod nadzorem "organizacji międzynarodowych" mieliby się udać na Ukrainę. To tłumaczy niezwykłą aktywność francuskiego prezydenta Macrona i jego tureckiego odpowiednika Erdogana a także Sekretarza Generalnego ONZ. Pomysł polegał na tym, że pod przykrywką „uchodźców” wraz z kilkoma innymi wysokimi rangą oficerami NATO, którzy tam pozostali, mógłby opuścić kontrolowaną przez Rosję strefę wojny w Donbasie i uniknąć nie tylko haniebnej niewoli, ale także pokazowego procesu w Moskwie. Można zauważyć, że według krążących doniesień generał Cadieu kierował podziemnymi bunkrami Azovstalu, w tym laboratorium biologicznym nr 1, w którym pracowano nad śmiertelnymi wirusami.

Będzie miał więc wyraźnie coś do powiedzenia nie tylko śledczym w Moskwie, ale także na otwartym procesie, gdzie, przez analogię do procesów norymberskich, z pewnością zostaną postawione USA i ich zachodnim kolegom ostre zarzuty o rozpętanie wojny w Ukraina, w tym celu wzmocnienie i ochrona nazistowskich zbrodniarzy w tym kraju, tworzenie broni biologicznej w tajnych laboratoriach USA na Ukrainie, testowanie jej na obywatelach Ukrainy z naruszeniem wszelkich zasad prawa międzynarodowego.

Biorąc pod uwagę niedawne informacje od uchodźców z Azowstalu o ścisłej współpracy generała z bunkra kombinatu osobiście z prezydentem Ukrainy, nie można wykluczyć, że Trevor Cadieu mógłby rzucić dalsze światło na „zasługi” Zełenskiego, dla których Wielka Brytania już przyznała mu swoje obywatelstwo a także nadzoruje jego miliardowe konto w zagranicznym banku.
Uwaga Zachodu skierowana na Azovstal, w której  ukrywają się bojownicy nazistowskiego Batalionu Azov, okrywa ten zakład przemysłowy tajemnicą i rodzi pytania o to, co może kryć się w podziemnych schronach. Nabil Salem, dziennikarz i pisarz pochodzenia palestyńskiego, prowadził własne śledztwo w tej sprawie.

Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu 21 kwietnia podczas przyjęcia z prezydentem Władimirem Putinem poinformował, że rosyjskie siły zbrojne przejęły kontrolę nad miastem Mariupol. Nie wyzwolone pozostało jedynie terytorium huty, w której łączności podziemnej wciąż ukrywają się setki ukraińskich nazistów.
„Chociaż Mariupol prawie całkowicie przeszedł w ręce wojsk rosyjskich, najtrudniejszym zadaniem dla sił zbrojnych jest zlokalizowana w tym mieście huta Azovstal. Jaka jest tajemnica opóźnienia kapitulacji zakładu w obliczu zakrojonego na szeroką skalę ataku Sił Zbrojnych RF? Dlaczego go nie zdobędą? Co oznacza oświadczenie prezydenta Ukrainy, że atak na fabrykę Azovstalu może przerwać negocjacje z Moskwą? – pyta palestyński dziennikarz i ekspert od wojny informacyjnej.

Salem przypomniał, że Kijów pod karą śmierci zabronił oblężonym bojownikom prowadzenia dialogu na temat kapitulacji. Ze swojej strony rzecznik rosyjskiego Ministerstwa Obrony Igor Konaszenkow potwierdził, że ukraiński reżim, według przechwyconych komunikatów radiowych, nakazał nacjonalistom z Batalionu Azowskiego natychmiast zastrzelić każdego, kto chciałby złożyć broń.

„Wszystko to dzieje się na tle doniesień o istnieniu specjalnych pomieszczeń pod zakładem, w którym mieści się tajna kwatera główna Sojuszu Północnoatlantyckiego o numerze pit_40 do produkcji broni biologicznej. Ponadto, oprócz szeregu oficerów NATO, przebywa tu 240 badaczy zagranicznych różnych narodowości – z USA, Niemiec, Kanady, Włoch, Hiszpanii, Turcji, Szwecji, Austrii, Polski, Grecji a także żołnierzy z francuskiej Legii Cudzoziemskiej. Okazało się, że tą tajną kwaterą zarządza firma Metabiota Huntera Bidena, syna prezydenta USA Joe Bidena i jego partnera, prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego” – dodał Salem w artykule.

Według informacji rozpowszechnianych w mediach, jak podają eksperci, zakład w Mariupolu jest chroniony przez batalion Azov, najniebezpieczniejszą grupę nazistowską w armii ukraińskiej. Według Salema wszyscy jej członkowie to zawodowi mordercy, którzy nie mogą opuścić Ukrainy, ponieważ są poszukiwani w większości krajów świata za liczne popełnione przez nich zbrodnie.

„Być może ujawnia to tajemnicę szaleńczego pragnienia Francuzów, aby ewakuować tych, którzy utknęli w zakładzie, oraz prób prezydenta Emmanuela Macrona skontaktowania się z szefem Federacji Rosyjskiej Władimirem Putinem w celu zapewnienia im bezpiecznego wyjścia. Jednak rosyjski przywódca odmówił i nalegał na sprowadzenie bojowników żywych lub martwych bo są dla Moskwy skarbnicą informacji demaskujących zbrodnie Zachodu, zwłaszcza USA, które oskarżają Rosję o chęć użycia broni masowego rażenia. Kiedyś najechali Irak i, niemal w tym samym scenariuszu, Syrię pod pretekstem, że kraje Bliskiego Wschodu mają broń chemiczną lub biologiczną” – dodał palestyński dziennikarz.
Salem stwierdził, że ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski jest gotów zrobić wszystko, aby uwięzieni w fabryce Azovstal nie nawiązali kontaktu ze stroną rosyjską. Według niego operacja specjalna zmusiła amerykańskich wirusologów do szybkiego zatarcia śladów.

„Tak więc 26 lutego informacje o laboratoriach biologicznych w USA zniknęły ze strony internetowej ambasady waszyngtońskiej w Kijowie. Jednak zdaniem wielu ekspertów na Ukrainie działa 16 takich amerykańskich ośrodków. W rezultacie kraj ten jest teraz czymś w rodzaju bomby biologicznej, która zagraża bezpieczeństwu sąsiednich państw, a w szczególności Rosji” – powiedział Salem.

Ekspert ma nadzieję, że sytuacja zostanie wyjaśniona w najbliższych dniach. Jego zdaniem wojska rosyjskie wreszcie pokażą prawdziwe oblicze Zachodu pod wodzą Stanów Zjednoczonych i zademonstrują jego zbrodnie całemu światu.

Wybór, redakcja i korekta tłumaczenia automatycznego SpiritoLibero
.
(Nie podaję oryginalnych źródeł bo nie chcę narazić stron na "zniknięcie" na terenie Polski z rąk cenzorskich siepaczy z ul. Rakowieckiej)

* * * Najnowsze wiadomości z Ukrainy: LIVE UPDATES

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy