polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: „Rada Ministrów w ciągu kilku najbliższych dni przyjmie specjalny wieloletni program wspierania produkcji amunicji, w zakładach prywatnych i państwowych. Dzisiaj wiemy, że tej amunicji w całej Europie, a nawet w całym NATO jest zbyt mało” – powiedział premier Mateusz Morawiecki. * * * AUSTRALIA: Lider Partii Pracy Chris Minns będzie 47. premierem Nowej Poludniowej Walii – prowadząc swoją partię do zwycięstwa po 12 latach w opozycji. Dominic Perrottet i jego rząd koalicyjny zostali odsunięci od władzy w wyborach stanowych , które odbyły się w sobotę. * * * SWIAT: Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało podczas briefingu we wtorek, że łącznie od początku specjalnej operacji wojskowej zniszczono ukraińskich: ▪️404 samoloty; ▪️226 śmigłowców; ▪️3 612 bezzałogowych statków powietrznych; ▪️414 przeciwlotniczych zestawów rakietowych; ▪️8 433 czołgi i inne bojowe wozy opancerzone; ▪️1 074 instalacje wyrzutni rakietowych; ▪️4 449 dział artylerii polowej i moździerzy; ▪️9 161 jednostek specjalnych pojazdów wojskowych.
POLONIA INFO: Projekcja filmu "WYSZYŃSKI" - ZEMSTA CZY PRZEBACZENIE" - Konsulat Generalny RP w Sydney, 10.03, godz. 18:30

piątek, 5 listopada 2021

55 lat Czerwonych Gitar i nowy singiel "Sto gradowych chmur"

Czerwone Gitary A.D.2021.
Fot. printscreen YT "Sto gradowych chmur"
"Sto gradowych chmur" - to nowy singiel legendarnych Czerwonych Gitar, których muzyka dźwięczy w uszach Polaków już od 55 lat.  Muzykę skomponował wokalista i basista zespołu Arkadiusz Wiśniewski, natomiast słowa napisał współpracujący między innymi z Ewą Farną i Natalią Szroeder Łukasz Kleszowski.

Muzycy przesyłając nagranie dla Czytelników Bumeranga Polskiego zdradzają, że chociaż w piosence pojawią się gradowe chmury sugerujące nadciągającą burzę to parasole z całą pewnością tym razem nie będą potrzebne ...

Na oficjalnej stronie fb Czerwonych Gitar czytamy:

Ostatnio trochę się u nas dzieje

😊 Ma to związek z premierą naszej nowej piosenki "Sto gradowych chmur" oraz kontynuacją obchodów 55-lecia zespołu. W niedzielę, 24.10, Jerzy Skrzypczyk i Arkadiusz Wiśniewski byli gośćmi programu "Wstaje dzień" na antenie TVP Info. 27.10, rozmowy z nami można było posłuchać w Dzień Dobry TVN. Oczywiście, nie zabrakło premierowego wykonania utworu "Sto gradowych chmur" w TVN 🎶 (link poniżej). Po godz. 13:00 Arkadiusz Wiśniewski, czyli kompozytor nowego singla, był gościem "Muzycznej Jedynki" na antenie Jedynka - Program 1 Polskiego Radia (link poniżej)
.

Trwają PLATYNOWE KONCERTY, które są kontynuacją przerwanej przez Covid 19 trasy koncertowej, podsumowującej 55 lecie działalności Zespołu.
W 2 godzinnym programie największe przeboje z początkowego okresu działalności Grupy, nowe propozycje Zespołu. Najbliższy koncert 28 listopada w Inowrocławiu. 

Czerwone Gitary - Sto gradowych chmur (Official Video):* * *
Czerwone Gitary  to jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych w historii polskiej muzyki rozrywkowej . Zespół powstał w 1965 roku, a największy sukces osiągnął w latach 1965-1970. Często uważany za polski odpowiednik Beatlesów , wiele ich przebojów to dziś w Polsce klasyki. Grupa intensywnie koncertowała poza Polską (w Czechosłowacji , na Węgrzech, w Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Związku Radzieckim ), ale w większości zniknęła z polskiej sceny w latach 80-tych. Zespół zreformował się w latach 90-tych.

Czerwone Gitary zostały założone przez gitarzystę/wokalistę Jerzego Kosselę i basistę Henryka Zomerskiego 3 stycznia 1965 roku w Gdańsku . Pierwsi członkowie to Bernard Dornowski (gitara/wokal), Krzysztof Klenczon (gitara prowadząca/wokal) i Jerzy Skrzypczyk (perkusja/wokal); czterej członkowie (Dornowski, Klenczon, Kossela i Zomerski) grali wcześniej w innym znaczącym polskim zespole, Niebiesko-Czarni (The Blue-Blacks). Jesienią 1965 Zomerskiego zastąpił Seweryn Krajewski (bas/wokal); w tym czasie zespół rozpoczął też swoją pierwszą trasę koncertową w Polsce pod hasłem „Gramy i śpiewamy najgłośniej w Polsce”.

Po przerwie Czerwone Gitary powróciły na początku lat 90., kiedy to Kossela, Dornowski i Skrzypczyk wskrzesili grupę. Krajewski odmówił udziału - za wyjątkiem początkowego 1991 objazdu Wszystkim, którzy o nas pamietają ( dla wszystkich, którzy nadal pamiętają nas ) Początkowo nowy skład grał stare hity; jego pierwsza nowa płyta od 1970 roku był album  ... Jeszcze gra muzyka.  W 1998 roku w plebiscycie 2000 dla polskiego magazynu Polityka, Czerwone Gitary zostały uznane za „Jeden z najlepszych polskich zespołów XX wieku”.

W obecny skład zespołu wchodzą:  Jerzy Skrzypczak - gitary akustyczne, wokal,  Arkadiusz Wiśniewski - wokal, basista, kompozytor, autor tekstów,  Dariusz Olszewski - gitara, wokal, Mieczysław Wądołowski - gitary akustyczne, wokal.  (za Wikipedia)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy