polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Premier Donald Tusk chce ufortyfikować granice z Białorusią i Rosją. Oświadczyl, że podjął decyzję, aby wydać na to 10 mld zł. Tusk ma trudności z realizacją obietnic wyborczych ze względu na znacznie wyższy budżet obronny. Polska ma wydać w tym roku 4,2 proc. swojego PKB na obronność, najwięcej w całym Sojuszu Północnoatlantyckim. Tymczasem wg danych Ministerstwa Finansów wynika, że zadłużenie Skarbu Państwa na koniec kwietnia 2024 r. wyniosło ok. 1 bln 445,5 mld zł, co oznacza wzrost o 15,2 mld zł, czyli o 1,1 proc. w stosunku do marca br. * * * AUSTRALIA: Skarbnik Jim Chalmers ogłosił swój trzeci budżet zawierający szereg środków mających zaradzić kryzysowi kosztów utrzymania w Australii: Kredyt w wysokości 300 dolarów na rachunki za energię dla każdego gospodarstwa domowego, 10-procentowa podwyżka dopłat do czynszu i ograniczone ceny leków PBS. * * * SWIAT: Grupa kongresmenów pod przewodnictwem szefa komisji wywiadu wezwała szefa Pentagonu Lloyda Austina do zezwolenia Ukrainie na użycie broni przekazanej przez USA do uderzenia na terytorium Rosji.* Londyński sąd orzekł na korzyść Juliana Assange'a, który będzie miał możliwość zakwestionowania decyzji o ekstradycji do Stanów Zjednoczonych, donosi Reuters. Teraz rozpocznie się nowa runda postępowania w brytyjskich sądach, podczas gdy sam 52-letni dziennikarz nadal będzie przebywał w więzieniu Belmarsh.
POLONIA INFO: Kabaret Vis-à-Vis: „Wariacje na trzy babeczki z rodzynkiem” - Klub Polski w Ashfied, 26.05, godz. 15:00

sobota, 3 lipca 2021

Prezydent Putin i jego przesłanie. Artykuł dla „Die Zeit”

Władimir Putin napisał artykuł
dla Die Zeit . Fot. kremlin.ru 
Władimir Putin z okazji 80. rocznicy wybuchu Wielkiej Wojny Ojczyźnianej napisał artykuł dla niemieckiego tygodnika „Die Zeit”. Tekst materiału jest dostępny po angielsku (po polsku - Google translate) na stronie Kremla.
„22 czerwca 1941 roku naziści, po podbiciu prawie całej Europy, zaatakowali ZSRR. Dla narodu radzieckiego rozpoczęła się Wielka Wojna Ojczyźniana - najkrwawsza w historii naszego kraju. Zginęły dziesiątki milionów ludzi, ogromne straty zostały wyrządzone potencjałowi gospodarczemu i dziedzictwu kulturowemu” – przypomniał prezydent.
Żołnierz radziecki dotarł do Niemiec nie po to, by mścić się na Niemcach, „ale ze szlachetną, wielką misją wyzwoliciela”, dodał, zwracając uwagę na próby rewizji historii przez niektóre państwa.

Narody Europy, które przeżyły okropności wojny światowej, potrafiły jeszcze przezwyciężyć alienację i przywrócić wzajemne zaufanie i szacunek, obierając kurs na integrację, aby podkreślić linią europejskie tragedie pierwszej połowy ubiegłego stulecia. I chcę szczególnie zaznaczyć, że historyczne pojednanie naszego narodu i Niemców, którzy żyli zarówno na wschodzie, jak i na zachodzie współczesnych zjednoczonych Niemiec, odegrało kolosalną rolę w ukształtowaniu takiej Europy
Prezydent Rosji Władimir Putin w Genewie - Sputnik Polska
Władimir Putin
Prezydent Rosji
Podkreślił, że „to niemieccy przedsiębiorcy stali się pionierami współpracy z naszym krajem w latach powojennych”. W 1970 roku ZSRR i Niemcy podpisały „umowę stulecia” w sprawie długoterminowych dostaw gazu ziemnego do Europy, co m.in. położyło podwaliny pod budowę gazociągu Nord Stream.

„Mieliśmy nadzieję, że koniec zimnej wojny będzie wspólnym zwycięstwem Europy. Wydawało się, że jeszcze trochę – i stanie się rzeczywistością marzenie Charlesa de Gaulle’a o jednym kontynencie, nawet nie geograficznym, od Atlantyku po Ural, ale kulturowym, cywilizacyjnym – od Lizbony po Władywostok” – napisał prezydent.
Jego zdaniem Rosja starała się rozwijać stosunki z Europejczykami, ale przeważyło inne podejście.

„U jego podstaw leżało rozszerzenie Sojuszu Północnoatlantyckiego, który sam w sobie był reliktem zimnej wojny. Właśnie przemieszczanie się bloku na wschód - które rozpoczęło się między innymi od tego, że radzieckie kierownictwo zostało faktycznie przekonane do przyłączenia się zjednoczonych Niemiec do NATO - stało się główną przyczyną gwałtownego wzrostu wzajemnej nieufności w Europie” – wyjaśnił Putin.

Od 1999 roku miało miejsce pięć fal rozszerzenia NATO. Członkami organizacji zostało 14 nowych krajów, w tym republiki byłego Związku Radzieckiego, które „pogrzebały nadzieje na kontynent bez linii podziału”.

„Wiele krajów stanęło przed sztucznym wyborem – być albo z kolektywnym Zachodem, albo z Rosją. W rzeczywistości było to ultimatum. Jakie konsekwencje przyniosła taka agresywna polityka, widzimy na przykładzie ukraińskiej tragedii z 2014 roku” – podsumował rosyjski prezydent.

Sputnik Polska

* * * 

Komentarz:

Myślę, że to słuszne, że Władimir Putin pisze i wyraża swój punkt widzenia. Ale czy Europa słucha ? Czy Europa jest w swojej ślepocie i nienawiści całkiem głucha ?

Czytelnicy niemieckiej gazety Die Zeit skomentowali artykuł Władimira Putina, zbiegający się z 80. rocznicą wybuchu Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Wielu zwykłych ludzi zgodziło się z rozumowaniem rosyjskiego prezydenta i wyraziło nadzieję, że stosunki między Moskwą a Brukselą ulegną poprawie.

„Bardzo ciekawy artykuł. Wspaniale jest tu przeczytać takiego autora ”- napisał Joaber.

„Myślę, że to słuszne, że Władimir Putin pisze tutaj i wyraża swój punkt widzenia". 

"My chcemy żyć bez wojen. Więc na pamiątkę naszej krwawej historii musimy wspólnie z Rosją rozwijać solidarność ze sobą, a także wspólnie dbać o pokojową przyszłość i przyrodę".

"Odrzucanie urazów i nienawiści oraz przepojenie duchem pokojowego współistnienia jest właściwą drogą!” .

„Zachód musi uwierzyć na słowo Putina ! Błędy popełnione przez obie strony można naprawić i nie rozpoczniemy nowego wyścigu zbrojeń, ale uczciwą pokojową rywalizację w duchu partnerstwa – jest przekonany Matthias Wilke.

„Dziękuję, panie Putin, za ten artykuł. Moi dziadkowie przeżyli tę wojnę, a ja od dawna chciałem, by nie tylko  Niemcy ale cała Europa i Rosja zbliżyły się do siebie.
Kiedy czytam przesłanie Putina, mogę sobie nawet wyobrazić, że to zadziała ”- powiedział Nadel.


"Bardzo ważny impuls, przekazał Wladimir Putin w Die Zeit !, to są bardzo ważne przemyślenia, jak nawiązać współpracę polityczną w przyszłości."

"Byłbym szczęśliwy, gdyby teraz wśród niemieckich polityków znaleźli się tacy, którzy odważyliby się wykorzystać ten impuls to przesłanie Putina i aktywnie go rozwijać."

" Przesłanie o pokojowe współistnienie na równych prawach. Z szacunkiem bez nienawiści. Aby uzyskać więcej porozumienia i komunikacji i mniej wrogości i konfrontacji ”.

Artykuł Putina : 
„ Być otwartym na pokojową koegzystencje i współpracę mimo przeszłości” ukazał się w Dniu Pamięci i Smutku, w niemieckim wydaniu Die Zeit.

Prezydent mówił w nim o stosunkach ZSRR z Europą w przeszłości i zaznaczył, że Moskwa stara się je rozwijać, ale na Zachodzie panowało i panuje inne podejście, a wręcz wszystko zrobiono by destabilizować nie tylko Rosję oraz byłe republiki Związku Radzieckiego ale dokonano na  polecenie Zachodu zbrojnego krwawego zamachu stanu na Ukrainie i  postanowiono wykorzystać ten kraj do agresywnych działań przeciwko Rosji w tym do zamieszkałej na Ukrainie ludności rosyjskojęzycznej.  Podkreślił też, że Rosja jest otwarta na uczciwą i konstruktywną interakcję, co potwierdza idea stworzenia wspólnej przestrzeni współpracy i bezpieczeństwa od Atlantyku po Pacyfik.


Czy usłyszą to przesłanie takźe w Polsce ?.

 Właśnie to przesłanie w pierwszym rzędzie powinno trafić do polskich polityków a szczególnie do zatwardziałych rusofobów.

 Czy ciągłe ataki ze strony "polskich" władz przynoszą dla Polski jakiekolwiek korzyści? Czy polityka konfrontacji ze strony Polski i sprowadzane na naszą z iemię obce armie oraz budowanie dla obcych wojsk baz na terytorium Polski zwiekszyło nasze bezpieczeństwo?  Czy bardziej narazilo Polske gdy wybuchnie wojna na atak i unicestwienie? Czy wrogość buduje?  A pokojowa współpraca rujnuje? 

 Tak na zdrowy rozum. Czy nam Polakom potrzebny jest konflikt zbrojny z Rosją? Czy chcemy poświęcić swoje życie dla fanaberii chorych z nienawiści polityków ? prowokujących Rosję do wojny ! ... 

Przecież te wszystkie wydawane miliardy złotych czy dolarów,  czy euro, które pochłania utrzymywanie generalicji, setek tysięcy żołnierzy i uzbrojenie, manewry i zużywanie w tym celu bardzo cennych surowców których jest coraz mniej na produkcję broni do zabijania i niszczenia dorobku wielu pokoleń, ,można by było przecież przeznaczyć na  walkę  z biedą, chorobami i poprawę sytuacji życiowej w Polsce w Rosji na Ukrainie.

A w skali globalnej własnie tylko międzynarodowa współpraca zamiast konfrontacji to byłaby faktyczna poprawa jakości życia i nie dla milionów ale dla miliardów ludzi na planecie Ziema.

Więc gdy Rosja która doświadczyła w 2 WŚ przeogromnych strat w ludziach tak jak żaden inny kraj na świecie i doznała zniszczeń wojennych, strat materialnych wyciąga z minionej epoki prawidłowe wnioski i głosi, że chce pokojowej współpracy a nie konfrontacji którą obrał Zachód bo konfrontacją nic nie będzie zbudowane a tylko wszystko będzie zrujnowane. 

Gdy Putin nawołuje do zmiany uprawianej przez Zachód wrogiej polityki popychającej narody do wojny, na pokojową koegzystencje i mówi że Rosja jest otwarta na współpracę to dlaczego wśród polityków na Zachodzie nie ma żadnej pozytywnej odpowiedzi. 

Tylko ci wszycy rządzacy jak ślepcy i ģłusi dalej brną do obranego przez nich celu, który w końcowym efekcie nazywa się:  WOJNĄ, ZAGŁADĄ , ZNISZCZENIEM, KLĘSKĄ CAŁEJ LUDZKOŚCI.

Wiem, że pazerni przyzwyczajeni do wyzysku zachodni kapitaliści mają swoje chore marzenia i pragną osłabić Rosję od wewnątrz by po przez zubożenie rosyjskiego społeczeństwa i ekonomiczne problemy zmusić miliony ludzi w Rosji do krwawego przewrotu i zniszczenia tego ogromnego państwa. 
Rosji która od wieków potrafiła dzięki tolerancji i współpracy ponad stu różnych narodów rozwijać się, bronić swoich granic i razem wspólnie zwyciężać nawet najokrutniejszego wroga.

Nie widzą realia konsolidacji Rosji w obronie swoich granic, własnej wartości, kultury, tradycji i że to jest naród zahartowany w bojach i żyjący od wieków pod presją w surowym klimacie ... który .nigdy nie poddaje się wrogom .a tym bardziej gdy jest świadomy śmiertelnego zagrożenia rodziny, ojczyzny ... . 

Ślepota jest wsród zachodnich liderów ogromna, bo głównym celem zachodnich banksterów i oligarchów są ogromne bogactwa naturalne Rosji i ten cel przysłania im zdrowy rozsądek, więc jak długo nie zrozumieją że kroczą sami ku swojej zagładzie tak długo Rosja będzie przez nich szykanowana, oczerniana, sabotowana i będzie musiała sìę na swój sposób bronić aż do momentu gdy nastąpi przeciąźenie, przekroczenie czerwonej linii ... !  Oby nigdy do tego nie doszło !

Ten cel do którego dąży Zachód nigdy nie osiągną chociażby dlatego że w Rosji po rozpadzie ZSRR i Jugosławii  wyciągnięte zostały odpowiednie konkluzje. Nastąpiła konsolidacja i coraz większa  jest wrażliwość gdy wrogie działania szkodzą Rosji.

(...)

Alfax

NEon24

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy