polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Z danych Straży Granicznej wynika, że od początku kwietnia łącznie było ok. 2 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. W marcu zanotowano ok. 3,4 tys. takich prób, znacznie więcej niż w styczniu i w lutym. Migranci próbujący przedostać się do Polski pochodzili z 28 różnych państw. * * * AUSTRALIA: Pięć osób nie żyje, a kilka innych trafiło do szpitala po ataku możownika w Westfield na Bondi Junction w sobotę po południu. Napastnik został zastrzelony przez funkcjonariusza policji Nowej Południowej Walii. * * * SWIAT: Głównodowodzący ukraińskich sił zbrojnych Syrskyy powiedział, że sytuacja na wschodniej linii frontu znacznie się pogorszyła z powodu zintensyfikowanych ofensyw rosyjskich sił zbrojnych, które "osiągają sukces taktyczny". Kijów stracił ponad 900 wojskowych, jeden czołg i zachodnią artylerię w ciągu 24 godzin; Zestrzelono 222 ukraińskie drony, 8 pocisków HIMARS i Vampire, jedną bombę kierowaną JDAM, dodali przedstawiciele rosyjskiego Ministerstwa Obrony
POLONIA INFO: Kabaret Vis-à-Vis: „Wariacje na trzy babeczki z rodzynkiem” - Klub Polski w Bankstown, 21.04, godz. 15:00

niedziela, 4 kwietnia 2021

Ryszard Opara: AMEN - Duchowość i Wiara

 DUSZA, to najwyższa „Boska” forma energii, zdolna do przetrwania w nieskończoności wszechświata. Dusza jest zakodowanym zwierciadłem – hologramem świadomości - istnienia Ciała.

Odcinek 107 Autobiografii Naukowej Ryszarda Opary - AMEN

Duchowość i Wiara oraz Inne, Ludzkie/Boskie – Podstawowe Atrybuty Nieśmiertelności.


Życie każdego człowieka (i istoty żywej), na codzień - zgodnie z matematyką - podlega prawom fizyki. Od momentu aktu poczęcia, połączenia dwóch niezależnych komórek; w łonie matki, organizm rozwija się, rośnie, dzieli i rozmnaża, poprzez wszystkie, dobrze nam znane, zjawiska metabolizmu i procesy przemiany materii. Wszystkie te mechanizmy, zgodne z prawami fizyki i natury - można monitorować.


Pokarm matki dostarczany osmozą, przenikaniem i krwiobiegiem, daje możliwość rozwoju zarodka - od momentu powstania gamety; poprzez ustawiczne podziały, procesy dojrzewania i specyfikacji narządowej komórek macierzystych (stem cells); do czasu uzyskania 1-szego etapu samodzielności - który objawia się w formie pierwszego oddechu – na zewnątrz, poza ściankami... macicy. Potem jest płacz noworodka, jego pierwsze ruchy, spojrzenia, reakcje...w nieznanym, nowym świecie.

Sam moment narodzin człowieka (istoty) jest „cudem kreacji”; w którym słowo Boskie staje się ciałem; w którym...rozpoczyna się historia każdego, nowego istnienia. W tym właśnie momencie, powstaje też dusza, choć tej, uniwersalnej części istnienia człowieka – nigdy nie słychać i nigdy nie widać. Powstaje nowy człowiek, który na pierwszym etapie życia, ma uformowane ciało, izolujące wnętrze i narządy koordynacji bytu; wypełnione całkowicie falami energii ożywionej - posiada instynkty trwania: samozachowaczy; czucia, głodu i bólu ale...nie jest istotą rozumną, ani - w swej istocie samodzielną.


Niemowlę potrafi instynktownie oddychać, ale...poza tym brakuje mu wszystkiego: siły mięśni, koordynacji ruchów i percepcji zmysłów ale przede wszystkim: rozumu, uczuć i duszy; które dopiero w momencie... „kiedy słowo staje się ciałem”, rozpoczynają się kreować, poprzez wiarę i mądrość natury, sterowanych siłami uczuć i zmysłów oraz instynktami życia - poprzez „specyfikację” różnych form - energii ożywionej. Pod czujną ochroną woli, uczuć (i piersi matki); od chwili narodzin, rodzicielka emanuje stopniowo swemu dziecku, wszystkie brakujące, konieczne dla życia, atrybuty samodzielności oraz człowieczeństwa. Matka przekazuje dziecku fizykę i chemię życia; poprzez fale i dary energii uczuć i emocji, jakie w sobie ma. Jednocześnie matka - instynktami istnienia - kreuje oraz zdalnie przekazuje (podświadomie, nie wiedząc nawet o tym), największy dar - każdego ludzkiego życia: najwyższą formę energii boskiej - DUSZĘ.

DUSZAto najwyższa „Boska” forma energiizdolna do przetrwania, w nieskończoności wszechświata. To najwyższa też wartość; jedyna potęga i suma; mianownik, iloraz i iloczyn - zjawiska nieśmiertelności.
Dusza jest zakodowanym zwierciadłem – hologramem świadomości - istnienia Ciała.
*Jeżeli niemowlę jest sierotą od urodzenia, kreatywną rolę Matki, w procesie przekazywania duszy... sprawują inni - jego bezpośredni opiekunowie.
*Jeżeli niemowlę odejdzie z tego świata, przez momentem uzyskania własnej duchowości i rozumu – nie ma szansy na nieśmiertelność swojej własnej duszy. ( - Niezakończony proces kreacji duszy.) Jego wszystkie energie ożywione opuszczają ciało i giną, rozpraszając się w świecie nieskończoności.

Wszystkie procesy kształtowania duszy człowieka, trwają przez całe jego życie; choć odbywa się to etapami: poprzez różne stadia percepcji i rozumienia świata zmysłami wzroku, słuchu, węchu/zapachu, bólu dotyku; wykształcenia mowy; procesy kształtowania logiki i zmysłów uczuć (miłości, lęku, strachu). Większość ludzi, w pewnym momencie swego istnienia osiąga dojrzałość duchową, w różnym zakresie, która w sumie, jest ostatecznym choć nieskończonym etapem rozwoju, opierajacym się na całkowitej integracji procesów fizyki i chemii ciała i/oraz wszelkich form energii - metafizycznej duszy.

Ludzie, jako istoty kreacji Boskiej czy też Przeznaczenia Natury, różnią się od zwierząt jedyną rzeczą: Duchowością i Wiarą a w rezultacie tego – tylko ludzie mają świadomość istnienia, czasu i przemijania. Właśnie to, w ostatecznym łańcuchu rozwoju – ewolucji człowieka, zaowocowało powstaniem duszy – jako dar kreacji oraz dar najwyższej formy energii doskonałej, boskiej, nieskończonej i ponadczasowej.

Zwierzęta (ssaki), pomimo nawet wielu fizycznych i biologicznych podobieństw do „homo sapiens”- mają tylko instynkty samozachowawcze. A to nie wystarczy, w procesie kreacji - metafizyki Natury. Zwierzęta i inne „nieludzkie” istoty - nie mają więc duszy ani świadomości istnienia. (Tylko instynkty). I to właśnie..., całkowicie eliminuje zwierzęta od jakiejkolwiek możliwości nieśmiertelności.

Duchowość jest pojęciem niemal abstrakcyjnym; ma bardzo szerokie znaczenie i wiele rozmaitych definicji. Może być rozumiana w kategoriach boskich, religijnych - jako nadludzki element wiary albo w kategoriach ateistycznych jako wielokrotność potencjałów normalności, czy może alternatywny tryb życia na wysokościach znacznie powyżej przeciętności. Bez limitów nieskończoności.


Jest to niewątpliwie najwyższa, doskonała forma EO (Energii Ożywionej), wykreowana fantazjami... - „meta i fizyki” oraz emitowana, poprzez nieskończone procesy myślowe świadomości i podświadomości.

*Moim zdaniem, Duchowość jest Darem Pana Boga, który w procesie Kreacji zdecydował właśnie i tylko człowieka obdarzyć Duszą („na wzór i podobieństwo swoje”). Żadne inne istoty żywe, poza człowiekiem nie dysponują, w ramach własnej wolnej i dobrej woli – Duchowością, ani wiarą...

Wiara: Bardzo często, w dodatku mylnie, wiara jest pojęciem kojarzonym z duchowością; w rzeczywistości tak nie jest. Wiara jest sprawą indywidualną, wolnego wyboru, ale może być prekursorem duchowości. Może jednak również być złym doradcą i przewodnikiem – wprost antagonistą dobrego „stanu ducha”.

Człowiek mając własny rozum oraz siły „dobrej lub złej woli”; jak i możliwości wyboru pośród bardzo wielu alternatyw, może świadomie wybrać drogę cnoty, dobra i pozytywów albo też siły nieskończonego zła i destrukcji.

Czasem niestety działaniami człowieka kierują różne instynkty; nie dusza i świadomość – co może prowadzić do rozmaitych, czasem bardzo negatywnych działań.
U podstaw wiary człowieka mogą leżeć rozmaite pozytywne pragnienia, dążenia, dawania wartości, pomocy - tak "aby słowo stało się ciałem"; ale też próby zaspokojenia własnych wartości, przekonań, tak aby uzyskać przewagę nad innymi albo nawet zniszczyć wszystkich adwersarzy po drodze; pokonać też przeciwników. To mogą być bardzo negatywne aspekty wiary.

Wiara prowadzi człowieka przez życie – i może doprowadzić do do najwyższej formy duchowości jak i całkowitego dna destrukcji. Wiara - jest myślowym narzędziem osiągania celów świadomości, ale też środkiem realizacji wszelkich marzeń i instynktów (co jak wspomniałem wyżej - może mieć również - wszelkie negatywne efekty).

Można pisać wiele na temat duchowości i wiary; pojęć, definicji jest bardzo wiele - to przecież historia ludzkości. Najważniejsza jest jednak przyszłość...

Bez względu na nieskończenie różne i skrajnie rozmaite poglądy na temat właśnie przyszłości ludzkości... jedno jest pewne: Na długiej, dalszej drodze człowieczeństwa „Stąd do Wieczności” – dla osiągnięcia Cudów Nieśmiertelności – konieczna jest Dusza oraz pozytywna wiara w taką możliwość, poprzez najwyższą, Boską formę energii - czyli Duchowość...

W ostateczności bowiem człowiek składa się z ciała i duszy, powiązanych ze sobą przez Boga/Kreatora - na jakąś tam tymczasowość, krótki moment życia. I o ile wiara, może nas przekonać o nieśmiertelności duszy, pozostaje nam wszytkim rozwiązać odwieczny problem jedności fizyki, chemii i duszy, który kończy się w momencie śmierci. Całkowicie odwrócić proces destrukcji i umierania – w rzeczywistość trwania – przetrwania.

Jest to realnie możliwe – w oparciu o zasady Fizyki Kwantowej – połączonej w ramach Medycyny Przyszłości - z Duchowością i Wiarą...a będącymi najwyższymi – Boskimi, przywilejami Ludzkości.

Najwyższym celem człowieczeństwa powinno być osiągnięcie Nieśmiertelności, połączonych ze sobą... na wieczność – ciała i duszy. Miejsca we Wszechświecie jest wystarczająco wiele.

 
Deklaracja Działąń i Wiary w Przyszłość:

Ja - Ryszard Opara, poprzez swoje działania, wiarę i myśli, poparte nowoczesnymi technologiami: Medycyny Cyfrowej i Medycyny Kwantowej, oraz rozmaite aplikacje A.I. - Sztuczną (Uniwersalną) Inteligencję - zrobię pierwszy krok, aby ten cel człowieczeństwa osiągnąć.

W najbliższej przyszłości - RAZEM wejdziemy na drogę Ludzkości - do Nieśmiertelności. 


Ryszard Opara

CDN

1 komentarz:

  1. Bardzo ciekawe rozważania. I przyznam się - trzeba mieć odwagę, by bronić w dzisiejszym świecie (zwłaszcza naukowym) takiego pojęcia jak „dusza”. Czytając np modnego dzisiaj Y.N. Harariego spotkałem się ze stwierdzeniem, że „dusza” jest nie do obronienia, jeśli przyjmie się dzisiaj założenia teorii ewolucji. I o pewnym nonsensie z tym związanym piszę między innymi na swoim blogu.Pozdrowienia.

    OdpowiedzUsuń

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy