polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: W Ministerstwie Sprawiedliwości trwają prace nad projektem ustawy ws. wolności słowa w Internecie. To pokłosie ostatnich incydentów blokowania kont użytkowników lub usuwania opublikowanych przez nich treści w mediach społecznościowych."Polska powinna mieć regulacje chroniące przed nadużyciami wielkich korporacji internetowych, które coraz częściej w imię obrony wolności tę wolność ograniczają." - napisał na twitterze Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. * * * AUSTRALIA: Australia rozpocznie szczepienia na COVID-19 w przyszłym miesiącu w ramach przyspieszonego planu mającego na celu zaszczepienie 4 milionów ludzi do końca marca. W pierwszej fazie pięciostopniowego planu wprowadzenia szczepionki, szczepienie będzie zarezerwowane dla pracowników służby zdrowia pierwszej linii, pracowników kwarantanny, placówek opiekuńczych i podopiecznych oraz najważniejszych polityków federalnych. * * * SWIAT: 25 tysięcy żołnierzy Gwardii Narodowej sprowadzono do Waszyngtonu, by ochraniali inauguracje prezydenta Joe Bidena. Okazało się, że ponad 100 z nich zakaziło się koronawirusem.
POLONIA INFO: Festiwal Filmów Polskich w Australii online: 22-31 stycznia 2021 - polishfilmfestival.com.au

wtorek, 5 stycznia 2021

Rajd po radość. Na rowerach na WOŚP w Melbourne!

 Pandemia COVID-19 zmieniła świat takim jaki go znaliśmy, ale jednej rzeczy nie zmieni: Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie miał on miejsce 10 stycznia 2021 w Polsce i na całym świecie, także w Australii, także w Melbourne.

Jest niewiele inicjatyw pozarządowych, które by wpłynęły na społeczność kraju w taki sposób jaki to zrobiła Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, znana w Polsce i wszystkim Polakom jako WOŚP.

Założona w 1993 roku przez Jurka Owsiaka, jest to największa organizacja pozarządowa w Polsce. Oprócz finansowania kilku inicjatyw medycznych i projektów edukacyjnych, WOŚP co roku zbiera fundusze by zakupić nowoczesny sprzęt medyczny dla szpitali w Polsce.

W 2017 roku, grupa wolontariuszy zorganizowała pierwszy Australijski finał w Melbourne. Obecnie działają trzy sztaby WOŚP w Australii: w Melbourne, w Sydney i w Perth i mamy nadzieje, że w przyszłości i inne miasta przyłączą się do tej wspaniałej inicjatywy.

 A jak będzie wyglądał finał w styczniu 2021?

W związku z obostrzeniami związanymi z wirusem Covid-19, sztab WOSP w Melbourne był zmuszony zupełnie zmienić charakter wydarzenia na 29 finał, ale wierzymy, że i tak będzie to pamiętny dzień. Wydarzenia finałowe będą się odbywały w kilku dzielnicach Melbourne jednocześnie i będziemy świętować nasze polskie korzenie i polskiego ducha, jadąc na rowerach z 4 krańców Melbourne do jego serca: Aleksandra Gardens (tuż za budynkami klubów kajakowych).

Przygotowaliśmy cztery trasy rowerowe: jedna z wschodnich dzielnic Melbourne, jedna z zachodu, jedna z południa i jedna z północy. Nasi wolontariusze ruszą na te trasy 10 stycznia, 2021 o godzinie 9.00 rano. Każdy kto ma jakikolwiek mały „pojazd” na kółkach: hulajnogę, deskorolkę, rolki – może dołączyć do grupy rowerzystów na którymkolwiek odcinku trasy, po to by stworzyć kolorowy i radosny korowód WOŚP-owych serc w każdej części naszego pięknego miasta. Będzie też kilka miejsc piknikowych na każdej z tras, gdzie rowerzyści będą mogli odpocząć, a Polonia i wszyscy przyjaciele WOŚPu mogli dołączyć do zabawy, wrzucić swój datek do naszych kolorowych puszek i otrzymać WOŚPowe serduszko. Ten kolorowy rajd zakończy się w Alexandra Gardens, gdzie grupa rowerzystów i wolontariuszy zgromadzi się by, w imieniu całego Melbourne, puścić tradycyjne światełko do nieba.

Celem 29. finału będzie dziecięca laryngologia, otolaryngologia i diagnostyka głowy.
Mamy nadzieje, że to wydarzenie w 2021 roku będzie tak radosne i kolorowe jak nasze poprzednie finały. Jest to okazja dla całej społeczności polskiej w Melbourne by zaangażować się społecznie, spotkać i dzielić radością pomagania innym. Jest to również doskonała okazja by poznać nowych ludzi, doświadczyć polskiej kultury i wzmocnić nasza zróżnicowaną społeczność.

By dowiedzieć się więcej o wydarzeniach i ich miejscach, zapraszamy na stronę: https://www.facebook.com/MelbsWOSP lub prosimy o maile: [email protected]comLucyna

WOŚTeam Melbourne


* * *
 

Również  Sztab w Sydney oraz Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy serdecznie zapraszają na 29ty Finał WOŚP w Sydney, który odbędzie się w niedzielę 10.01.2021 w Polskim Klubie w Bankstown. Uwaga! Ze względu na ograniczenia COVIDowe impreza zamknięta. Więcej szczegółów: 

29ty Finał WOŚP w Sydney
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

Promocja

Promocja

Promocja