polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: W Ministerstwie Sprawiedliwości trwają prace nad projektem ustawy ws. wolności słowa w Internecie. To pokłosie ostatnich incydentów blokowania kont użytkowników lub usuwania opublikowanych przez nich treści w mediach społecznościowych."Polska powinna mieć regulacje chroniące przed nadużyciami wielkich korporacji internetowych, które coraz częściej w imię obrony wolności tę wolność ograniczają." - napisał na twitterze Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. * * * AUSTRALIA: Australia rozpocznie szczepienia na COVID-19 w przyszłym miesiącu w ramach przyspieszonego planu mającego na celu zaszczepienie 4 milionów ludzi do końca marca. W pierwszej fazie pięciostopniowego planu wprowadzenia szczepionki, szczepienie będzie zarezerwowane dla pracowników służby zdrowia pierwszej linii, pracowników kwarantanny, placówek opiekuńczych i podopiecznych oraz najważniejszych polityków federalnych. * * * SWIAT: Światowa Organizacja Zdrowia ostrzegła przed możliwą śmiercią stu tysięcy osób tygodniowo z powodu koronawirusa, informuje Reuters.ak zauważono, obecnie ponad 47 procent zgonów ma miejsce w Ameryce Północnej i Południowej, a w przyszłości według prognoz liczba ta może wzrosnąć. W Europie, zgodnie z oczekiwaniami organizacji, sytuacja się ustabilizuje, ale śmiertelność pozostanie na wysokim poziomie. Według najnowszych danych WHO liczba wykrytych przypadków koronawirusa na świecie przekroczyła 94 miliony. Przez cały ten czas zmarło ponad dwa miliony ludzi.
POLONIA INFO: Festiwal Filmów Polskich w Australii online: 22-31 stycznia 2021 - polishfilmfestival.com.au

wtorek, 7 kwietnia 2020

SN: Kardynał George Pell niewinny! Jest już na wolności!

Kardynał George Pell, który był oskarżony o domniemane molestowanie dzieci, dziś w południe wyszedł z więzienia po 404 dniach, jak się okazało niesłusznego pozbawienia go wolności. Sąd Najwyższy w Australii dziś rano o godzinie 10:00 ogłosił swą decyzję ws. jego apelacji. W opinii wszystkich siedmiu sędziów SN  zaistniała  możliwość, że - jak to określono w wyroku - "skazano niewinnego człowieka".


Kardynał Pell odwołał się do Sądu Najwyższego po tym, jak wiktoriański Sąd Apelacyjny w sierpniu ubiegłego roku oddalił jego odwołanie od wyroku skazującego z grudnia 2018 roku. Były skarbnik watykański a wcześniej arcybiskup Sydney był oskarżany o czyny pedofilskie jakoby miał się dopuścić w 1996 roku w katedrze Św. Patryka w Melbourne po niedzielnej mszy. To najstarszy i najwyższy rangą duchowny Kościoła katolickiego, któremu postawiono takie zarzuty.


Oskarżenia w atmosferze permanentnego "polowania na czarownice" podsycane były przez australijskie media mainstreamowe szczególnie ABC i SBS. Tymczasem  Kardynał Pell zawsze utrzymywał swoją niewinność wobec tych  "wierutnych kłamstw" i ufając w niezawisłość australijskiego wymiaru sprawiedliwości chciał, aby  sąd oczyścił jego dobre imię. Zaufanie to przepłacił wielomiesięcznym zamknięciem w wiktoriańskim więzieniu o zaostrzonym rygorze. Dziś Sąd Najwyższy Australii przyznał w końcu mu rację i oczyścil go z wszelkich postawianych wcześniej zarzutów.

Po uwolnieiu z więzienia Kardynał Pell powiedział w pierwszym oświadczeniu, że nie żywi urazy wobec swojego [podstępnego] oskarżyciela. Dziękuje on za wszystkie modlitwy i "tysiące listów wsparcia". 

 Decyzja Sądu: Pell v The Queen


Full statement from Cardinal George Pell


I have consistently maintained my innocence while suffering from a serious injustice.
This has been remedied today with the High Court’s unanimous decision.
I look forward to reading the Judgment and reasons for the decision in detail.
I hold no ill will toward my accuser, I do not want my acquittal to add to the hurt and bitterness so many feel; there is certainly hurt and bitterness enough.

However my trial was not a referendum on the Catholic Church; nor a referendum on how Church authorities in Australia dealt with the crime of paedophilia in the Church.
The point was whether I had committed these awful crimes, and I did not.

The only basis for long term healing is truth and the only basis for justice is truth, because justice means truth for all.
A special thanks for all the prayers and thousands of letters of support.

I want to thank in particular my family for their love and support and what they had to go through; my small team of advisors; those who spoke up for me and suffered as a result; and all my friends and supporters here and overseas.
Also my deepest thanks and gratitude to my entire legal team for their unwavering resolve to see justice prevail, to throw light on manufactured obscurity and to reveal the truth.
Finally, I am aware of the current health crisis. I am praying for all those affected and our medical frontline personnel.

Cardinal George Pell
* * *

Cardinal George Pell “should never have been convicted” with his persecution representing “one of this nation’s greatest miscarriages of justice,” according to Sky News host Andrew Bolt:The Australian's Gerard Henderson says for a decade there has been a "media pile on led by the ABC" against the exonerated Cardinal George Pell:

Polskie media:

Gloria.tv: Kardynał Pell uniewinniony

Niedziela.pl: Kardynał Pell uniewinniony
Onet.pl: Były skarbnik Watykanu uniewinniony.
Media narodowe: Kardynał Pell uniewinniony przez australijski sąd
* * *
Komentarz:

George Weigel: uniewinnienie kardynała Pella to zwycięstwo sprawiedliwości
Katolicki publicysta George Weigel na łamach „Catholic World Report” stwierdził, że decyzja australijskiego Sądu Najwyższego pozwoliła na uwolnienie niewinnego człowieka i na wznowienie jego pracy dla dobra Kościoła. Jego zdaniem hierarcha dał przykład kapłańskiej cnoty i pokory podczas aresztowania. 


Komentator twierdzi, że policja prowadziła śledztwo w wątpliwy sposób. Co więcej, prokuratura nie dysponowała żadnymi dowodami z wyjątkiem zeznań świadka, które zresztą okazywały się zmienne i niespójne. Zdaniem George'a Weigela istnieje tu analogia między sprawą kardynała Pella a aferą Dreyfusa w XIX wiecznej Francji. Kapitan Alfred Dreyfus został niewinnie skazany z powodu antyżydowskich uprzedzeń i politycznej presji za zdradę i zesłany na wyspę.

Podobna atmosfera nagonki i uprzedzeń otaczała sprawę kardynała Pella. Komentator zwraca uwagę na niekompetencję i korupcję prowadzącej śledztwo policji stanu Wiktoria. Wykorzystała ona sprawę do odwrócenia uwagi od własnych problemów. Nie bez winy okazała się również finansowana z podatków Australian Broadcasting Corporation (ABC), która zaangażowała się w antykatolicką nagonkę medialną. George Weigel twierdzi, że wyrok nie uciszy licznych krytyków kardynała Pella. Dlatego też należy spodziewać się kolejnych ataków na kardynała.

więcej : Polonia Christiana

________________________

Poprzednio w Bumerangu Polskim na temat procesu kardynala Pella:
Proces kard. George'a Pella: Taniec na mogile rozsądku


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

Promocja

Promocja

Promocja