polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Senat zajmuje się przyjętą przez Sejm tzw. tarczą antykryzysową. Rośnie liczba przypadków koronawirusa w Polsce. Zakażone są 1984 osoby. Poinformowano również o czterech kolejnych ofiarach śmiertelnych, co oznacza, że dotychczas z powodu koronawirusa zmarło 26 osób. - W najbliższych dniach spodziewamy się większych przyrostów. To nie jest nawet koniec początku epidemii - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. * * * AUSTRALIA: Około 6,5 milionów Australijczyków będzie otrzymywalo extra 750 dolarów w ramach rządowej próby stymulowania gospodarki sparaliżowanej przez pandemię koronawirusa. W Australii potwierdzono ponad 4000 przypadków zakażenia koronawirusem. 20 osób zmarło. * * * SWIAT: Tylko we wtorek w Stanach Zjednoczonych odnotowano ponad 800 zgonów z powodu koronawiursa; to rekordowy dzienny bilans. Oznacza to, że w USA chory na COVID-19 umiera średnio co dwie minuty. Na świecie potwierdzono ponad 850 tysięcy zachorowań na COVID-19, ponad 42000 osób zmarlo.
CORONAVIRUS INFO: Możliwość rejestracji zapotrzebowania na powrót do Polski w ramach operacji #LOTdoDomu na stronie: lotdodomu.com * * * Od 31 marca, około 6,5 milionów Australijczyków będzie otrzymywalo extra 750 dolarów w ramach rządowej próby stymulowania gospodarki sparaliżowanej przez pandemię koronawirusa. Platność automacznie otrzymają beneficjenci Centrelink w tym: Age Pension Disability Support Pension, Carer Payment, Carer Allowance, Parenting Payment, Wife Pension, Widow B Pension, ABSTUDY (Living Allowance), Austudy, Bereavement Allowance, Newstart Allowance, JobSeeker Payment, Youth Allowance, Partner Allowance, Sickness Allowance, Special Benefit, Widow Allowance, Farm Household Allowance,, Family Tax Benefit A, Family Tax Benefit B, Double Orphan Pension. Dodatkowo, jeśli posiadasz Pensioner Concession Card, a Commonwealth Seniors Health Card lub Veteran Gold Card, otrzymasz 750 dolarów.

poniedziałek, 3 lutego 2020

Michał Macioch: Dobro żyje w każdym z nas

Kadr z wideoklipu "Dziwny jest ten świat" w wyk. Michała
 Maciocha
"Dziwny jest ten świat” to ponadczasowy hit i pomimo, że  minęło ponad pół wieku odkąd świat usłyszał perfekcyjne wykonanie tego przeboju przez Czesława Niemena, wciąż jego treść nie traci na aktualności.
Sydnejski, polonijny piosenkarz - Michał Macioch podjął się dokonania własnej interpretacji tego kultowego utworu.  Nagranie od dwóch tygodni jest dostępne na You Tube. Dziś prezentujemy je w Bumerangu i przy tej okazji rozmawiamy z wykonawcą.

Z Michałem Maciochem rozmawia Krzysztof Bajkowski.

- Michał, słuchałem Twojego nagrania „Dziwny jest ten świat” kilkakrotnie. Za każdym razem miałem dreszcze. Ktoś pod nagraniem skomentował, że dotykasz wszystkich strun wrażliwości...
- Mój autorski cover tego utworu to piosenka nieco inna w emocjach niż te wyśpiewane przez Niemena, zaśpiewana z nieco większą dozą refleksji, nakłania do przemyśleń, tak  aby wziąć sobie ten zawarty w piosence “apel artysty” do serca i zmienić, naprawić stosunek do drugiego człowieka, uwierzyć, że dobro żyje w każdym z nas  i że „ludzi dobrej woli jest więcej...”

- Lubisz śpiewać ale lubisz też teatr czego owoców tej Twojej  pasji  ma przyjemność smakować  od wielu lat Polonia australijska. Kiedy ta Twoja przygoda artystyczna się zaczęła?
- Zamiłowanie do teatru i śpiewu wykazywałem już od  najmłodszych lat. Jako małe dziecko robiłem przedstawienia teatralne I występy wokalne dla moich najbliższych w domu, później w przedszkolu i szkole. W bardzo prosty i szybki sposób potrafiłem przearanżować  przestrzeń tak, aby stworzyć wrażenie prawdziwego teatru.  Nagle zwieszony koc stawał się kurtyną, przewrócona na bok ława – sceną do występów kukiełkowych a krzeslo lub biurko i świecąca w twarz lampa idealnym miejscem na wokalne popisy. 

- Jesteś dyplomowanym aktorem i  reżyserem... 
...Tak, a poza tym instruktorem teatralnym i animatorem przedstawień dla dzieci i dorosłych.  Jestem również instruktorem zajęć z dramy w dwóch prężnie rozwijających się polskich sobotnich szkołach w Sydney - Macarthur i Randwick. W ogóle kocham być na scenie i jestem wdzięczny, że moją pasją mogę dzielić się z innymi, czynnie uczestniczyć w życiu Polonii australijskiej wspierając wiele kulturalnych inicjatyw. 

 - Jak znam życie talenty same się nie rodzą. Zdradź proszę,  po kim go masz...
- Talent muzyczny zdecydowanie odziedziczyłem po Mamie, która oprócz tego, że jest wspaniałym wrażliwym człowiekiem, prawdziwym pedagogiem z powołania, terapeutą, to pięknie śpiewa, doskonale gra na pianinie i akordeonie, pisze teksty piosenek.

- Twój talent artystyczny  i pasja doceniane są przez publiczność nie tylko w Australii... 
 - ...również w Nowej Zelandii i Ameryce. W zeszłym roku miałem ten zaszczyt i możliwość występować na Litwie zaraz po bardzo intensywnym artystycznym tournee w Republice Południowej Afryki. Wszystkie występy niosą za sobą magię serdeczności, ciepło wyróżnienia, wspaniale przeżycia, możliwość poznania cudownych ludzi oraz motywacje do dalszego rozwoju i pracy.

- W Sydney dałeś się poznać najbardziej jako aktor a nawet jako reżyser w Teatrze Fantazja...
- Przez wiele lat współpracowałem i tworzyłem Sydnejski Teatr Fantazja z grupa niezwykłych ludzi.  „Fantazyjne  indywidualności” oprócz ciężkiej pracy podczas prób tworzą rodzinną atmosferę. Właśnie z racji tych stworzonych więzi, sympatii i szacunku bardzo często staram się ich wspierać w różnych projektach,  chociaż oficjalnie w Teatrze nie jestem już od końca 2017 roku. Od tego czasu pracuję nad wokalem, staram się aby rozwijać warsztat i realizować muzyczne marzenia.

- W 2018 roku byłeś reprezentantem Polonii australijskiej na  dwóch muzycznych festiwalach w Polsce. 
- Tak, na II Polonijnym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, podczas którego spontaniczny duet z utalentowanym saksofonistą z Białorusi - Alexandrem Garanem do aranżacji   muzycznej Miroslawa Boguszewicza pozwolił  mi  na zdobycie 1 miejsca oraz na Festiwalu im. Krzysztofa Klenczona w Pułtusku, gdzie otrzymałem  jedną z najcenniejszych z możliwych nagród - nagrodę internatów/publiczności  szóstej  juz edycji tej imprezy. 

- Powiedz, jak doszło do nagrania: ”Dziwny jest ten świat”. Nagrywałeś to w Polsce?
- Tak, To właśnie ten rok i ten wyjazd festiwalowy przyczynił się do nawiązania wspaniałej współpracy z profesjonalnym studiem nagrań - Studio RG - i piekielnie zdolnym muzykiem Romanem Grus.  No i jednym z ostatnich efektów  naszych wspólnych starań był  „Dziwny jest ten świat”,  który możecie teraz posłuchać i ocenić sami . Dodam , że nagrany przeze mnie  na Festiwal w Polsce cover Krzysztofa Klenczona   „Retrospekcja” utrzymywał się ponad 3 miesiące na pierwszym miejscu międzynarodowej Polonijnej Listy Przebojów Pepe TV.

- Od wielu lat mieszkasz w Sydney a z jakich stron Polski pochodzisz?
- Rzeczywiście mieszkam od wielu lat  głównie w Sydney, nigdy jednak nie zapominając o moim rodzinnym mieście w Polsce - urokliwym nadbużańskim Wyszkowie,  gdzie ukształtował się mój charakter i gdzie zostało wiele pięknych wspomnień.

- Michał, bardzo Ci dziękuję za rozmowę i czekając na koleje Twoje nagrania i występy, życzę Ci w imieniu swoim jak i bumerangowych czytelników dalszego rozwoju Twoich talentów i wspaniałych odbiorców.
- Dziękuję.  Jestem wdzięczny za Waszą nieustanną motywacje, która sprawia, że realizacja kolejnych planów i projektów staje się rzeczywistością. Ale korzystając z okazji chciałbym podziękować tym Wszystkim którzy wspierają mnie oddanym głosem czy  lajkiem, zostawionym komentarzem, przychodzą na występy.  Czasami to  niewiele,  znaczy dla kogoś bardzo wiele!!  Dziękuje! 

Nagranie You Tube: Dziwny jest ten świat - Michal Macioch (Czesław’s Niemen cover)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

Promocja

Promocja

Promocja