polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Prezydent Karol Nawrocki zapowiedział w czwartek wieczorem, że nie podpisze ustawy dotyczącą unijnej pożyczki SAFE na zakupy związane z obronnością i bezpieczeństwem. Brak podpisu prezydenta utrudni rządowi sięgnięcie po te środki, ale tego nie uniemożliwi. Premier Donald Tusk i inni ministrowie już wcześniej ogłosili, że szykują "plan B". Nawrocki ostrzegł przed konsekwencjami karnymi w torpetownaiu jego decyzji. * * * AUSTRALIA: Australia przekaże Zjednoczonym Emiratom Arabskim zaawansowane pociski rakietowe powietrze-powietrze średniego zasięgu i wyśle samolot nadzoru Boeing E-7A Wedgetail na Bliski Wschód na cztery tygodnie. Premier Albanese ogłosił w poniedziałek, że wsparcie ma charakter obronny i ma chronić region przed irańskimi atakami odwetowymi po eskalacji konfliktu spowodowanego agresją USA i Izraela na Iran. * * * SWIAT: Po barbarzyńskim ataku Izraela i USA na Iran i zamordowaniu jego przywódcy religijnego, armia irańska prowadzi intensywny ostrzał rakietowy Izraela, w którym po raz pierwszy na taką skalę wykorzystuje amunicję kasetową (cluster bombs) wymierzoną w Tel Awiw. Miasto stało się celem wielu fal ataków rakiet balistycznych wyposażonych w głowice kasetowe. Odnotowano liczne pożary i uszkodzenia budynków. Ostrzeliwane są też bazy militarne USA rozlokowane w wielu krajach na Bliskim Wschodzie. Do Waszyngtonu wracają pierwsze trumny ze zwłokami zabitych amerykańskich żołnierzy.
POLONIA INFO:

niedziela, 28 stycznia 2018

Polska Szkoła w Randwick z nową witryną internetową

Portal internetowy, strona internetowa to synonimy mniej popularnej ale bardziej trafnej polskiej nazwy: witryna internetowa. Tak jak witryna sklepowa pokazuje i zachęca tak  witryna internetowa identycznie pomaga dotrzeć do  większej  grupy odbiorców w każdym zakątku świata.

 Witryna internetowa szkoły oprócz oczywistych funkcji informacyjnych: zapisy, wydarzenia, programy nauczania, opłaty, promuje język i kulturę polską, pokazuje sukcesy uczniów i nauczycieli. Dodatkowo dla rodzin w Polsce szkoła w Australii jest tylko na odległość jednego kliknięcia.

 Nowoczesne metody nauczania i komunikacji zawsze były mocno obecne  w szkole  w Randwick. Witryna internetowa istniała od pierwszego dnia działalności szkoły. Obecna wersja witryny spełnia wszystkie wyzwania ery cyfrowej 21go wieku.

 Pokolenie Facebooka i wysokiej rozdzielczości grafiki ma wysokie wymagania nie tylko co do zawartości ale także oczekuje eleganckiej, dobrej jakości prezentacji tejże treści. Obecna witryna  stworzona przez rodziców z pokolenia  cyfrowego  spełnia te  wszystkie  warunki.

Nowa  witryna internetowa zgodnie  z duchem czasu jest łatwo dostępna i czytelna  także za pomocą urządzeń mobilnych : tabletów i telefonów.

Witryna powstała  dzięki  społecznej pracy wielu  rodziców i przyjaciół szkoły.

 Opowiadanie  o  witrynie  internetowej pełnej grafiki  i  wizualnych efektów za pomocą słów to platońskie opisywanie  rzeczywistości  za pomocą cieni  w pieczarze; zapraszamy na stronę odległą tylko o jeden klik: www.polishschool.org.au

Miłej lektury!
 
Zbyszek Sobota

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy