polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Rosja zamyka polski konsulat w Irkucku na Syberii. To retorsja po zamknięciu rosyjskiego konsulatu w Gdańsku decyzją Radoslawa Sikorskiego. Placówka w Irkucku była ostatnią – poza Moskwą – czynną polską placówką dyplomatyczną w Federacji Rosyjskiej. * * * AUSTRALIA: Canberra przekaże Ukrainie dodatkową pomoc wojskową w wysokości 95 milionów dolarów - oświadczyl minister obrony Richard Marles. Całkowite wsparcie rządu w Canberze dla reżimu w Kijowie wynosi 1,7 miliarda dolarów od czasu rozpoczęcia specjalnej operacji wojskowej Moskwy w lutym 2022 r. * * * SWIAT: Rosyjski prezydent Władimir Putin oświadczył, że „Rosja nie ma zamiaru walczyć z Europą”. Dodał jednocześnie, że jeśli jednak Europa ma chęć wojny, to Federacja Rosyjska jest na nią gotowa już teraz. Władimir Putin oskarżył państwa europejskie o podkopywanie wysiłków pokojowych prezydenta USA Donalda Trumpa poprzez wysuwanie żądań, które są z punktu widzenia Rosji nie do przyjęcia. Chodzi o zmiany proponowane przez Europę do 28-punktowego planu ekipy Trumpa, które blokują propozycje Rosji. Dotychczas to właśnie on przewodził ukraińskiemu zespołowi negocjacyjnemu w sprawie porozumienia pokojowego z Rosją.
POLONIA INFO: "Ludzie, dokąd wyście przyjechali?" - monodram Alka Silbera w wykonaniu Krzysztofa Kaczmarka - Klub Polski w Bankstown, 22.11, godz 18:30; Klub Polski w Ashfield, 23.11, godz. 15:30

czwartek, 22 grudnia 2016

Specjalna konferencja prasowa nt. Klubu Polskiego w Ashfield

Konferencja prasowa nt. Klubu Polskiego w Ashfield
z udziałem prawników. Fot. K.Bajkowski
W niedzielę, 18.12.2016.  po godzinie 17.00 w Ashfield Civic Centre odbyła się specjalna konferencja  prasowa dla mediów polonijnych zorganizowana przez Australian Polish Festivities Association  i dr Kaję Łukaszewicz w celu poinformowania opinii publicznej w oparciu o wypowiedzi prawników o rzeczywistej sytuacji Klubu Polskiego w Ashfield i tym samym jego członków.

Jak zapowiedzieli  organizatorzy konferencji, jej  tematem byla ”aktualna sytuacja finansowa, wizerunkowa i moralna”   Polskiego Klubu w Ashfield po procesach sądowych  dotyczących  konfliktu powstalego w ostatnich latach między  Restauracją Kameralna działającą na terenie Klubu a Zarządem Klubu. Mecenas Paweł Knap wraz z innymi prawnikami odpowiadał na  pytania dziennikarzy  dotyczace przebiegu procesów i  ich rezultatów. Konferencję prowadził  Janusz Nawrocki – przewodniczący   Australian Polish Festivities Association  Inc.

Bumerang Polski był obecny na konferecji. Przedstawiamy dwuczęściowe  nagranie z tego spotkania.
 Pierwsza część nagrania dotyczy historii narastania konfliktu, procesów jakie toczyły się w ostatnim okresie, ich rezultatów i konsekwencji dla Zarządu. (BumerangMedia YouTube):


Druga część nagrania z konferencji poświęcona jest głównie tematowi obawy sprzedaży majątku Klubu przez obecny Zarząd, zwołania w związku z tym nadzwyczajnego zebrania członków Klubu i odmowy przyjęcia petycji w tej sprawie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy