polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Stany Zjednoczone wstrzymały przerzut nowej zmiany rotacyjnej i faktycznie zmniejszają liczbę swoich żołnierzy stacjonujących w Polsce. Związane jest to z redukcją sił w Europie oraz brakiem środków w budżecie Pentagonu. Mowa o około 4 tysiącach z blisko 10 tysięcy żołnierzy stacjonujących w Polsce rotacyjnie (głównie z 2. Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej). Polskie Biuro Bezpieczeństwa Narodowego (BBN) oraz politycy podkreślają, że nie oznacza to całkowitego wycofania wojsk USA ani likwidacji dowództwa V Korpusu w Poznaniu. Polska jest jedynym krajem europejskim, w którym większość społeczeństwa opowiada się za obecnością amerykańskich baz wojskowych na swoim terytorium. * * * AUSTRALIA: Australia zmaga się z najpoważniejszą od dekad epidemią błonicy (dyfterytu). Minister zdrowia Mark Butler wyraził głębokie zaniepokojenie rozprzestrzenianiem się tej infekcji bakteryjnej. Ognisko choroby, które wybuchło na Terytorium Północnym, przekroczyło już granice stanowe i dotarło do Australii Zachodniej, Queensland oraz Australii Południowej. * * * SWIAT: Rosja i Białoruś rozpoczęły wspólne ćwiczenia wojskowe sprawdzające gotowość do użycia taktycznej broni jądrowej. Manewry odbywają się na terytorium Białorusi, w bezpośrednim sąsiedztwie wschodniej flanki NATO, z wykorzystaniem jednostek rakietowych oraz lotnictwa. Cwiczenia rozpoczęły się na dzień przed wizytą Władimira Putina w Pekinie.
POLONIA INFO:

poniedziałek, 13 czerwca 2016

Pierwszy zwycięski mecz Polski w historii ME

Arkadiusz Milik strzela gola. Fot. printscreen YT
Pełna kontrola gry, ładny gol i pomysł na grę. Takiej reprezentacji oczekiwaliśmy! - komentują uradowani kibice polscy po pierwszym meczu narodowej drużyny  Polski na Euro 2016 we Francji, które rozpoczeło się w piątek. Reprezentacja Polski pokonała wczoraj wieczorem Irlandię Północną w pierwszym swym meczu w Nicei. Jedyną bramkę spotkania zdobył Arkadiusz Milik. Było to pierwsze zwycięstwo w historii udziału biało-czerwonych w Mistrzostwach Europy piłki nożnej.

Pierwsze zwycięstwo w historii gry na mistrzostwach Europy stało się faktem. O wygraną nie było łatwo, ale była niezaprzeczalna, Polacy atakowali przez niemal całe spotkanie. Oddali o 16 więcej strzałów niż Irlandczycy. - podsumowuje mecz w Nicei portal Sport.pl.

Adam Nawałka raczej nie zaskoczył składem. Przed meczem znaki zapytania były dwa: obsada lewej strony. Miejsce w defensywie dostał Artur Jędrzejczyk, a na skrzydle młodziutki Bartosz Kapustka. Cała Polska drżała o zdrowie Kamila Grosickiego i stan jego kostki, ale niedzielne spotkanie pokazało, że niepotrzebnie. Kapustka zagrał znakomicie.

Zobacz konferencję prasowa reprezentacji Polski przed meczem:

Euro 2016. Polska - Irlandia Północna. Ostatnie chwile przed meczem



Pełna relacja z meczu Polska - Irlandia Płn. : Sport.pl - Euro 2016


Relacja z fragmentu meczu dostępna na You Tube: Dariusz Żmudzki:
 


Przewodnik  do Euro 2016 (An Idiot's Guide To Euro 2016) i przewidywania zwycięstw:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy