polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Pierwszy polski satelita wojskowy został wyniesiony na orbitę 28 listopada br., a wykonywanie zobrazowań rozpoczął 2 grudnia. Satelita znajduje się obecnie w fazie testów i kalibracji, przed przekazaniem go Siłom Zbrojnym RP, które zyskają dzięki niemu dużą elastyczność w prowadzeniu rozpoznania. * * * AUSTRALIA: Najważniejsi ministrowie Anthony'ego Albanese'a udają się do Waszyngtonu po tym, jak Biały Dom ponownie zażądał podniesienia wydatków na obronność do 3,5 proc PKB. Canberra stanowczo się temu sprzeciwiła, a premier stwierdził, że Australia będzie sama decydować o swoich wydatkach na obronę. * * * SWIAT: Administracja Donalda Trumpa uznała poniedziałkową wizytę prezydenta Ukrainy w Londynie, gdzie spotkał się z przywódcami Niemiec, Wielkiej Brytanii i Francji, za daremną próbę zyskania na czasie w negocjacjach na temat planu pokojowego. Trump naciska na Zelenskiego, aby działał szybko. Najnowszą wersję umowy pokojowej Zełenski ma przekazać stronie amerykańskiej we wtorek.
POLONIA INFO: "Ludzie, dokąd wyście przyjechali?" - monodram Alka Silbera w wykonaniu Krzysztofa Kaczmarka - Klub Polski w Bankstown, 22.11, godz 18:30; Klub Polski w Ashfield, 23.11, godz. 15:30

piątek, 13 listopada 2015

PolArt na Federation Square

Polskie dziewczyny z Melbourne.  Rowerem na Federation
Square...
Jak już informowaliśmy w Bumerangu Polskim w niedzielę 15 listopada odbędzie się kolejny Polski Festiwal na Federation Square w Melbourne. Tegoroczny festiwal będzie miał szczególny wydźwięk – będzie to jednocześnie symboliczne rozpoczęcie festiwalu PolArt 2015.

Tego dnia w samym centrum Melbourne zostaną ustawione punkty informacyjne, gdzie będzie można zasięgnąć informacji odnośnie wszystkich imprez zbliżającego się wielkiego święta polskości.


Na stronie internetowej Art Centre już teraz można rezerwować bilety na koncerty oraz przedstawienia teatralne, które odbędą się w tym prestiżowym kulturalnym centrum. Wystarczy kliknąć na poniższy link aby tego dokonać:

https://www.artscentremelbourne.com.au/discover/seasons/polart-festival

Wychodząc naprzeciw tym, którzy nie korzystają z internetu na Polart-owskich stoiskach będzie można spotkać woluntariuszy z komputerami, którzy pomogą zarezerwować bilety na wybrane przedstawienia czy też koncerty.
Osobiście zapraszam do namiotu radia 3ZZZ, gdzie będę pełnił dyżur na stoisku naszej polonijnej rozgłośni. Będąc jednocześnie odpowiedzialny za festiwal teatralny PolArt 2015 będę mógł udzielić wszelkich teatralnych informacji. Nasz radiowy teatr przygotował nagrania słuchowisk, które również będą dostępne  na Federation Square. 

Zapraszamy więc na nasze niedzielne koncertowanie na Federation Square!
 
Jerzy Krysiak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy