polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: W poniedziałek Karol Nawrocki zawetował ustawę o rynku kryptowalut. Projekt trafił do ponownego rozpatrzenia w Sejmie. W czwartek Komisja Finansów Publicznych przegłosowała wniosek o uchwalenie ustawy o rynku kryptowalut w dotychczasowej formie. Za odrzuceniem weta głosowało 192 posłów. Przeciwnych odrzuceniu było 243 posłów. Za odrzuceniem głosowali politycy KO, PSL, Polski 2050, Lewicy i Razem, przeciwko byli posłowie PiS i Konfederacji. * * * AUSTRALIA: Ekstremalne warunki pogodowe utrzymują się w niektórych częściach Australii, a strażacy walczą z pożarami buszu w wielu stanach. W Nowej Południowej Walii w sobotnie popołudnie odnotowano ponad 75 pożarów, z czego 19 wciąż nie udało się opanować. Co najmniej kilkanaście domów zostało zniszczonych przez pożar w Koolewong na Central Coast. W Sydney temperatura osiągnęla 42 st. C. * * * SWIAT: Rosyjski prezydent Władimir Putin oświadczył, że „Rosja nie ma zamiaru walczyć z Europą”. Dodał jednocześnie, że jeśli jednak Europa ma chęć wojny, to Federacja Rosyjska jest na nią gotowa już teraz. Władimir Putin oskarżył państwa europejskie o podkopywanie wysiłków pokojowych prezydenta USA Donalda Trumpa poprzez wysuwanie żądań, które są z punktu widzenia Rosji nie do przyjęcia. Chodzi o zmiany proponowane przez Europę do 28-punktowego planu ekipy Trumpa, które blokują propozycje Rosji.
POLONIA INFO: "Ludzie, dokąd wyście przyjechali?" - monodram Alka Silbera w wykonaniu Krzysztofa Kaczmarka - Klub Polski w Bankstown, 22.11, godz 18:30; Klub Polski w Ashfield, 23.11, godz. 15:30

piątek, 16 października 2015

The End of HIV? Prelekcja dr Beaty Rumianek w Konsulacie RP

Dr Beata Rumianek
HIV to globalny problem i mimo dużych osiągnięć w leczeniu infekcji nie mamy jeszcze leku ani szczepionki, które pozwoliłyby skutecznie zniszczyć wirus. W dalszym ciągu prewencja i edukacja są najlepszą bronią.

Jak powiedziała Francois Barre Sinoussi, Noblistka, która razem z Luc Montagnierem pierwsza zidentyfikowała wirus HIV w 1983 roku: " ..Kiedy pracuje się nad HIV to nie jest praca tylko z wirusem, to praca sięgająca dużo dalej. Nie można zamknąć się w laboratorium. Trzeba pracować z innymi. Razem.."
 
Konsulat Generalny RP w Sydney zaprasza na prelekcję dr Beaty Rumianek pod tytułem  The End Of HIV?   aby poznać   tajemnice i nowości  dotyczące infekcji, zapobiegania i leczenia HIV na podstawie sytuacji i przypadków odnotowanych w Polsce, Australii i w Kambodży. Dr Beata Rumianek jest obecnie studentką MPhil w HIV, STIs and Sexual Health na wydziale Medycyny Sydney University.

Prelekcja odbędzie się w sali Konsulatu w środę, 21 października o godzinie 19.00.
Potwierdzenie uczestnictwa: [email protected]; lub telefonicznie na numer 9327 8600.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy