polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Rządząca większośc w Sejmie uchyliła immunitet posła PiS i byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Sejm zgodził się na pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej. Posłowie zgodzili się także na tymczasowe aresztowanie polityka. Zbigniew Ziobro nie przebywa obecnie w Polsce. Od kilku dni jest bowiem w Budapeszcie. Twierdzi, że w ojczyźnie władze szykują na niego "prowokację". * * * AUSTRALIA: Premier Anthony Albanese wyraził zaniepokojenie niedawnym i potencjalnie niebezpiecznym starciem wojskowym na Morzu Południowochińskim podczas spotkania na wysokim szczeblu z premierem Chin Li Qiangiem. „Mamy nieporozumienia, a przyjaciele potrafią omówić problemy. To właśnie potrafimy robić” – powiedział premier. * * * SWIAT: Władimir Putin poinformował, że Rosja przeprowadziła test nowej broni. To pocisk o napędzie jądrowym, Burewiestnik. Donald Trump w odpowiedzi napisal: „Z powodu programów testowych innych krajów, poleciłem Ministerstwu Wojny rozpoczęcie testowania naszej broni jądrowej na równych zasadach. Proces ten rozpocznie się natychmiast”. * Niezależna polityk popierana przez partie lewicowe, 68-letnia Catherine Connolly, została w sobotę wybrana na prezydenta Irlandii, zdobywając 63,36 proc. głosów. W pierwszym przemówieniu po ogłoszeniu oficjalnych wyników zapowiedziała, że będzie wspierać politykę neutralności kraju.
POLONIA INFO: Festiwal Polski - Klub Sportowy "Polonia", 26.10, godz. 11:30

poniedziałek, 13 października 2014

Na scenę wchodzi sam Pan Tadek - wideo

Tadeusz Drozda na scenie w Polskim Klubie w Bankstown. Fot.K.Bajkowski
Kto nie chciałby zobaczyć się z Tadeuszem Drozdą?  Spotkanie z nim to sama przyjemność, odprężenie pełne zdrowego humoru. Przede wszystkim mądrego humoru.  Ten określony przez magazyn „Sukces” najbardziej lubiany Polak gości obecie w Australii i przestawia swoje aktualne satyryczne programy w polskich klubach. Artysta -satyryk wystąpił już w Perth, Adelajdzie, Sydeny, Melbourne a za tydzień zagości w Brisbane.  Dziś w Bumerangu Polskim fragmenty z występu w Bankstown.

Tadeusz Drozda - mgr inż. elektryk aktor i autor kabaretowy, założyciel wraz z Janem Kaczmarkiem kabaretu "ELITA" we Wrocławiu. Występował w "Elicie" do roku 1976, potem przeprowadza się do Warszawy, gdzie podjął współpracę z telewizją. Przez długie  lata byl jednym z najpopularniejszych showmanów i satyryków polskiej telewizji. W 1998 roku uznany przez miesięcznik "Sukces" za najbardziej lubianego Polaka, którego każdy chciałby zaprosić do domu (2 miejsce Marcin Daniec, 3 - Jacek Kuroń). Twórca wielu programów telewizyjnych, popularny jako Dyżurny Satyryk Kraju dzięki prowadzonemu przez osiem lat programowi o tym samym tytule.

W programie pierwszym TVP prowadził przez 10 lat licencyjny amerykański program "Śmiechu Warte" i po 500 programie zrezygnował mimo gigantycznej oglądalności. W telewizji "POLSAT" przez siedem lat emitowany był pisany i reżyserowany przez Drozdę program "Dyżurny satyryk Kraju" - po 350 programie program zszedł z anteny.

Największym ostatnio sukcesem Tadeusza Drozdy jest reżyserowany przez niego program typu talk show emitowany w drugim programie TVP w soboty o godz 19.00 "Herbatka u Tadka", gdzie zapraszane są najbardziej prominentne osoby naszego kraju. W programie wystąpili niemal wszyscy najpopularniejsi Polacy. Program ten zajął pierwsze miejsce jako najlepszy talk show na Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku, a Drozda otrzymał pierwszą nagrodę w plebiscycie na najpopularniejszego artystę na tym samym festiwalu.

Tadeusz Drozda jest wszechstronnym twórcą telewizyjnym i estradowym. Pisywał cotygodniowe felietony do "Angory", "Życia Warszawy", "Superexpresu", "Nowego Dnia" i innych. Niektóre z tych felietonów przeczytać można na stronie: www.drozda.pl .Poza tym koncertuje w kraju i za granicą, nagrywa płyty i jest jedynym satyrykiem, który został przez prezydenta odznaczony za całokształt osiągnięć zawodowych Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

W tym roku mija 40 lecie działalności artystycznej Tadeusza Drozdy. Swój jubileusz  postanowił celebrować w Australii. Od Bumeranga Polskiego jubilat dostał bumeranga  na znak aby zawital do nas ponownie. Tymczasem proponujemy Wam fragment z występu w Klubie Polskim w Bankstown w niedzielę 5 października. Pan Tadek w chodzi na scenę i opowiada o aktualnych zmianach jakie nastąpiły w Polsce i Europie. Polecamy!
kb/BumerangMedia/drozda.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy